Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pogodny Uśmiech otwarty dla seniorów ale i młodzieży


Jak pokazało wczorajsze spotkanie w Klubie Seniora Pogodny Uśmiech międzypokoleniowe spotkania dają wiele radości zarówno ich młodszym uczestnikom jak i tym nieco już starszym. 


ksp Mława
Reklama

Ta nowa forma współpracy pomiędzy uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 a seniorami z Pogodnego Uśmiechu zaowocowała warsztatami rękodzieła, w ramach których seniorzy z pomocą doradczą młodzieży wykonali bogato zdobione świąteczne lampiony. 

Jak mówiły podczas spotkania panie Anna Goszczyńska i Aneta Nagaba, pod opieką których znajdowała się liczna grupa młodzieży, chętnych do spotkania z seniorami było w szkole znacznie więcej. Nauczycielki zapowiedziały też, że nawiązaną współpracę warto kontynuować.  Takim następnym pomysłem na spotkanie, mogłyby być mini warsztaty języka angielskiego.

– Wspólnie z koleżankami uznałyśmy,  że szkoły współpracują z wieloma instytucjami ale brakowało u nas współpracy z seniorami.  Uważam,  że dla dzieci jest to bezcenne,  uczy je wrażliwości i otwartości.  Ich babcie i dziadkowie mają tak wiele cennego do przekazania,  dzieciom trzeba to uświadomić i je na to otworzyć.  A jeśli my możemy też sprawić odrobinę radości,  to tym większa przyjemność i obopólne korzyści – mówi o inicjatywie Anna Goszczyńska z SP 7.

Seniorzy z Pogodnego uśmiechu tradycyjnie już spotykają się w niemal wszystkie czwartki na przyjacielskich rozmowach, herbacie i ciastku oraz najczęściej na potańcówce. Pamiętają przy tym zawsze o imieninach członków swojego klubu. Jak zapowiedział prezes Henryk Kacprzak, klub w przyszłym roku nie rezygnuje z dotychczasowej aktywności i będzie się starał o zorganizowanie festiwalu pieśni patriotycznych i rowerowego rajdu.

JK

  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
staraznajoma
staraznajoma
7 miesięcy temu

Integracja – tak powinno być. Starsi ludzie nie powinni przebywać tylko i wyłącznie w swoim gronie. Takie zajęcia młodych i starszych wpływają korzystnie i na jednych i na drugich, korzyści są obopólne.
Brawa dla Pana Henryka Kacprzaka,.
W niektórych miastach organizowane są są świetlice, gdzie odbywają się się, są organizowane różne spotkania, różna zajęcia i tu uwaga, Pani Grzywacz:
dla wszystkich pokoleń, a pieczę nad świetlicami sprawują władze samorządowe. Świetlice również powstawały przy czynnym wsparciu władz samorządowych, z tzw. budżetu obywatelskiego.
U nas zniknął, bo nie musi być. Po co mieszkańcy mają o czymkolwiek decydować? Nie chcą realizować forsowanych przez pracowników UM zadań, to nie mają i budżetu obywatelskiego, bo w takim mieście jak Mława wcale on nie musi być, choć może…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x