Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uwaga na oszustów na portalach sprzedażowych!


Niestety, podczas zakupów w sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych często zdarzają się sytuacje, gdy sprzedawca nie wysyła zamówionego towaru. Kontakt się urywa, maile pozostają bez odpowiedzi, a telefon milczy. Najczęściej zdarza się to w przypadku osób prywatnych, które swoje towary wystawiają na popularnych serwisach aukcyjnych. Takie przypadki zdarzały się w naszym powiecie, a ciechanowska policja tylko w ostatni wtorek odnotowała dwa takie zgłoszenia.


ksp Mława
Reklama

Jeden z mieszkańców Ciechanowa stracił prawie 7 tysięcy złotych, natomiast mieszkanka Ciechanowa ponad 100 złotych. Straty mieszkańców różnią się znacznie jednak każde z nich zostało oszukane. W obydwóch przypadkach poszkodowani korespondowali ze sprzedawcami przez internet i za pomocą popularnego komunikatora oraz wpłacili pieniądze na wskazane przez nich konta bankowe.

Wygodnie, bez wychodzenia z domu, często też dużo taniej niż w sklepie stacjonarnym – oto powody, dla których sprzedaż internetowa towarów i usług stała się bardzo popularna. Jednak w przepastnych otchłaniach Internetu, wśród wielu rzeczywiście korzystnych ofert, czai się też niemało oszukańczych ogłoszeń .

Jeśli robisz zakupy przez Internet, to zapewne już wiesz, że musisz uważać na oszustów. Niestety, oni też wiedzą, że Ty o tym wiesz. Dlatego posuwają się do różnych tricków i sztuczek, aby uśpić Twoją czujność i mimo wszystko wyciągnąć od Ciebie pieniądze.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich kupujących o dokładne sprawdzenie uczciwości i rzetelności sprzedającego a także o maksymalne zabezpieczenie transakcji.

Chcesz, żeby zakupy on-line były nie tylko szybkie i wygodne, ale także bezpieczne? Poznaj podstawowe zasady bezpiecznych zakupów.

SPRZEDAWCA

Korzystaj ze znanych sklepów, internetowe super-okazje często okazują się oszustwami,

Przeczytaj regulamin sklepu i zasady zwrotu towarów, zweryfikuj dane rejestrowe firmy,

Sprawdź opinie o sprzedawcy na platformie handlowej i w niezależnych serwisach z opiniami,

Zwróć uwagę na opisy oferowanych produktów. Niechlujny, pełen błędów opis i okazyjna cena to prawdopodobnie próba oszustwa,

Korzystaj z platform handlowych w aplikacjach lub ze stron oferujących ochronę kupującego i oferty różnych sprzedawców,

Znajdź innego sprzedawcę, jeśli masz jakąkolwiek wątpliwość.

PŁATNOŚĆ

Sprawdź świeże opinie na temat sprzedawcy,

W razie wątpliwości wybierz płatność za pobraniem albo płatność kartą (płatność kartą możesz reklamować w banku),

Przelewem płać tylko w serwisach oferujących ochronę kupującego. Mały sklep przyjmujący tylko przelew jest podejrzany,

Zabezpiecz konto bankowe dwuskładnikowym uwierzytelnianiem z aplikacji albo kodem SMS lub zdrapką.

DOSTAWA

Zamów dostawę z opcją sprawdzenia zawartości przesyłki,

Utrzymuj kontakt ze sprzedawcą,

Zachowaj korespondencję ze sprzedawcą,

W razie problemów rozpocznij procedurę reklamacji w ramach platformy handlowej, operatora płatności, zgłoś reklamację do banku, zgłoś sprawę na policję.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x