Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

ZUS nie wykorzysta 19,5 mld zł dotacji z budżetu państwa do FUS. Dlaczego?


Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie potrzebuje części dotacji m.in. dlatego, że wydolność Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, czyli zdolność pokrycia bieżących wydatków bieżącymi wpływami, wynosi obecnie 81 proc.


„To bardzo pozytywne dane. Pokazują one, że nasze działania pomocowe w ramach Tarczy antykryzysowej przyniosły skutek w postaci ochrony firm i pracowników, którzy teraz wpłacają składki” – komentuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

„Proszę zauważyć, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu byliśmy w zupełnie innym miejscu. Nie wiedzieliśmy jaki wpływ na gospodarkę będzie miała epidemia Covid-19” – dodaje profesor.

Jak podkreśla szefowa ZUS przedsiębiorcy w ramach Tarczy antykryzysowej otrzymali realną pomoc. Kwota wsparcia z ZUS to dotychczas około 40 mld zł. Od początku obowiązywania Tarczy antykryzysowej ZUS dokonał zwolnienia ze składek na około 15,5 mld zł oraz wypłacił świadczenia postojowe na kwotę 6,5 mld zł. Klienci ZUS korzystali również z odroczenia terminu płatności składek i układów ratalnych na łączną kwotę blisko 15 mld zł.

Cieszą również ostatnie dane na temat liczby ubezpieczonych. W październiku wynosiła ona ponad 15,7 mln i była większa o 261,8 tys. w stosunku do lutego 2020 r. (i wyższa o 49,6 tys. w stosunku do września br.). Na wzrost liczby ubezpieczonych miał wpływ m.in. wzrost liczby pracowników o 68,4 tys. (w stosunku do września br. – wzrost o 40,2 tys.) oraz wzrost liczby prowadzących działalność gospodarczą o 97,6 tys. (wzrost o 1,1  tys. w stosunku do września  br.). Więcej jest także ubezpieczonych cudzoziemców. W październiku ich liczba wyniosła 871,7 tys. i wzrosła w stosunku do lutego 2020 r. o 201,5 tys., a w stosunku do września 2021 r. – o 25,3 tys.

źródło: zus.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
2 lata temu

To raczej opozycja jest jak grabaRZ, cieszy się z IV fali pandemii i jej skutków, bo ma nadzieję wykorzystać to na własną polityczna korzyść.

Co oni proponują? Obowiązkowe szczepienia, bo mają świadomość, perfidną, że to doprowadziłoby do zamieszek, a być może nawet użycia broni.

Dla nich, im w „tym kraju” gorzej, tym lepiej!

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Hemi

Więc jednak się nie zaszczepiłeś… a powinieneś powinieneś dawać przykład innym, a ty jak długopis masz zdrowie innych w d…ie . Jesteś płaskoziemcem. jak ci twoi pobratymcy z Konfederacji.

Refluks
Refluks
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Była kiedyś taka Jaga czy Jagusia na forum też miała manię prześladowczą .Zastanawiam się czemu nie pisze może leki zmieniała czy jak.

BilyJeen
BilyJeen
2 lata temu
Reply to  Hemi

Też zauważyłem taką tendencję . Teraz głąby trąbią perfidnie że to za miało było namawiania na szczepionkę że rząd za mało zrobił , późnej przygłupy latały przy granicy i rżnęła głupa . Tylko czekają jak tu wysadzić lub zbojkotować ale są za cienkie bolki . Przez to są jeszcze bardziej wkurzeni jak te 14 bab z mostu. Tak po przemyśleniu szczepiłem się , nie wiem czy będę brał też 3 dawkę i to się nazywa prawdziwa wolność .

PiS jsk grabaż
PiS jsk grabaż
2 lata temu

Powodem jest duża umieralność w Polsce w porownaniu z innymi krajami. Więcej zmarlych to mniej osób pobierajacych emeryturę. Dlatego to zadowolenie organów państwa.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x