Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Szreńsku trwa kontrola pieców z użyciem drona. Kontrolerzy w asyście policji


W Szreńsku rozpoczęła się kontrola domowych pieców i palenisk. Podczas kontroli wykorzystywany jest dron, który pobiera próbki dymu z komina. W zależności od wyniku jej analizy, kontrolujący w asyście policji mogą wejść do kotłowni, by sprawdzić czym palą mieszkańcy.


Poniżej pełna treść komunikatu gminy Szreńsk w tej sprawie.

Szanowni Państwo! 

W związku z nałożonymi przez Sejmik Województwa Mazowieckiego na gminy obowiązkami, w okresie od 22 do 26 listopada 2021 r. przeprowadzone zostaną kontrole domowych pieców i kotłów na terenie miejscowości Szreńsk. Osobami przeprowadzającymi kontrolę będą uprawnieni pracownicy urzędu gminy w Szreńsku wraz z pracownikami podmiotu zewnętrznego, w asyście funkcjonariusza Policji.

Kontrolujący mogą m. in. wchodzić do domów, dokonywać kontroli pieców i kotłów w zakresie stosowania przepisów o ochronie środowiska (w tym tzw. uchwały antysmogowej dla województwa mazowieckiego), sprawdzając, jakie paliwa są używane do ogrzewania domów, a w szczególności czy w paleniskach domowych nie dochodzi do spalania odpadów. Podczas kontroli wykorzystywany będzie dron, który zawiśnie nad przewodem spalinowym (kominem) i pobierze próbki poprzez zasysanie dymu do analizatora, po czym przesyła dane do stacji odbiorczej. Dane podawane są na bieżąco, co pozwala na podjęcie decyzji o konieczności wejścia na posesję uprawnionych osób do kontroli w celu przeprowadzenia kontroli w kotłowni. Kontroli podlegają wszystkie piece i kotły na paliwa stałe.

Podstawa prawna przeprowadzenia kontroli: art. 9u i 9v ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 888 z późn. zm.), art. 379 ust. 1 i 2 oraz art. 380 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 1973).

źródło: UG Szreńsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hania
Hania
2 lata temu

Przedsiębiorca z ul. Poziomkowej piaskuje na powietrzu naczepy tirów i straż miejska bagatelizuje sprawę. A kurz się niesie po całej okolicy

lol
lol
2 lata temu

W Mławie domowe spalarnie śmieci mają się za to dobrze.

Mag
Mag
2 lata temu

Możemy im pożyczyć mławską Straż Miejską. Mają duże doświadczenie w takich działaniach i wyczulone nosy. W Mławie problem zlikwidowali w tydzień.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Mag

Tak??? to dlaczego dym nad Mławą wisi jak zasłona?

Mag
Mag
2 lata temu
Reply to  Anonim

Inteligentna odpowiedz. Podziwiam spostrzegawczość:)

Mag
Mag
2 lata temu
Reply to  Anonim

Inteligentna odpowiedz. Podziwiam spostrzegawczość:)

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Mag

I tak jest lepiej. Choć niektórzy dzielą śmieci na palne i niepalne. Palne zaś na: palne w dzień i palne w nocy.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x