Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ostatnia przysięga terytorialsów w tym roku


20 listopada w Ciechanowie odbyła się ostatnia w 2021 roku przysięga wojskowa żołnierzy obrony terytorialnej. Podczas uroczystości po raz pierwszy słowa roty przysięgi zostały wypowiedziane na sztandar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Szeregi mazowieckich terytorialsów powiększyły się o 71 żołnierzy, którzy złożyli przysięgę wojskową oraz 30 rezerwistów, którzy ukończyli 8 dniowe szkolenie wyrównawcze. 

Żołnierze, którzy złożyli w sobotę przysięgę, już za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne w pododdziałach, do których zostali przypisani ze względu na swoje miejsce zamieszkania.

Podczas uroczystości,4 żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym za osiągnięcie najwyższych wyników podczas szkolenia podstawowego. W imieniu dowódcy listy gratulacyjne wręczył zastępca ppłk Artur Inczewski. Wszyscy wyróżnieni to mieszkańcy Warszawy, wśród nich zaledwie 18 – letni szer. Wiktor Marciniak, który postanowił połączyć naukę z służbą ojczyźnie.

W 5 Mazowieckiej Brygad Obrony Terytorialnej do końca roku odbędzie się jeszcze 1 powołania do terytorialnej służby wojskowej. Zaplanowane jest ono na10 grudnia i potrwa 2 dni, ponieważ kontynuacja szkolenia odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2022 roku (30.01 – 12.02)

Zostań jednym z nas!

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-63 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl),  który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/.

źródło: 5MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
2 lata temu

Niedawno WOT powołały komórkę, której zadaniem jest identyfikowanie i ewentualne pociąganie do odpowiedzialności prawnej osób, które pod płaszczykiem anonimowości ubliżają i szkalują w Internecie polskich żołnierzy i polski mundur.

Takie memento dla co niektórych myślicieli spod znaku ośmiu i/lub dwunastu gwiazdek.

Odwrócony
Odwrócony
2 lata temu
Reply to  Hemi

Doprawdy przerażające.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Hemi

Kto im da dostęp do danych poufnych?

Cyryl 1
Cyryl 1
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

twoja stara 3000

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Cyryl 1

Sasin

Anonim
Anonim
2 lata temu

Powiększyła się o 71 żołnierzy. Uważam, że jest to rażące nadużycie słowa żołnierzy w stosunku do tych osób.
***** ***

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x