Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławianin nie ustąpił… pierwszeństwa przejazdu. Doszło do zderzenia


W niedzielę (21.11.2021r.) na skrzyżowaniu ulic Katarzyny i Kościuszki w Działdowie doszło do zderzenia dwóch samochodów. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem marki VW Golf wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Chevrolet doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne, a kierującego Golfem, 59-latka z powiatu mławskiego ukarali mandatem i punktami karnymi.


ksp Mława
Reklama

źródło: KPP Działdowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz
Włodzimierz
7 miesięcy temu

Nie warto sobie skakać do gardeł mili Państwo.

Ребята, давайте жить дружно

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Mławscy kierowcy to ch…my i tyle (nie wszyscy oczywiście, ale paru takich wyrabia opinię innym). Zbliżałem się do pasów, auta się zatrzymały, a więc wszedłem na pasy. W kieszeni zadzwonił mi telefon, będąc już na pasach odebrałem, to mławski szofer udał, że rusza, bo przecież na pasach się nie rozmawia przez telefon. Co mu to przeszkadzało? Nie zwolniłem kroku, w policjanta chciał się zabawić i sprawiedliwość od razu wymierzyć? Drugi, stojący za nim rzucił taką wiązkę, że szkoda słów. Ot mławska kultura. Zawsze wam szanowni kierujący dziękowałem za zatrzymanie się przed pasami, mimo że znam przepisy drogowe, ale uważałem, że to jest taki miły gest, co mi szkodzi. Żadnemu już nie podziękuję i będę bezczelnie wymuszał zatrzymanie się przed pasami, oczywiście w bezpieczny dla siebie sposób, ale o ile się da, to każdy będzie zmuszony do zatrzymania się, bo jestem pieszym i mam pierwszeństwo. Miłego dnia panowie kierowcy (po raz ostatni wam życzę, szczególnie tym dwom, ale dzięki nim wszyscy na tym tracicie). Warto było nie panować nad swoją wyższością nad pieszym?

Mławianin
Mławianin
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Po pierwsze wieśniaku to był mieszkaniec powiatu mławskiego a nie Mławy. Tytuł, co nie rzadko tu się zdarza wprowadza w błąd. Po drugie takie chamy są wszędzie,w każdym mieście i powiecie. Po trzecie to , że ktoś zawinił to nie znaczy, że -cham. Mogło to być zwykłe gapiostwo. Cham to ten co ostatnio w Olsztynie zabił dwie osoby w aucie bo jechał 190km/m. Albo ten co spowodował śmiertelny wypadek rok temu na Sokratesa w W-wie. Tak więc ostrożnie z tymi wnioskami.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

To że używasz nicka „Mławianin” wcale nuie swiadczy o tym że nim jesteś i nie rzucaj wiązkami inwektyw. Napisałem, że przez takie zachowania cierpią również inni kierujący.To nie było gapiostwo, tylko celowe pokazanie mi, że jeśli mnie przejedzie, to i tak będzie moja wina, bo mam telefon w łapie. Nie broń go. Być może posłał mi również „wiązankę”, ale na szczęście nie miał żadnej szyby odsuniętej. Ten drugi… brak słów. Drugaq sprawa, co za róznica czy mławianin czy z powiatu mławskiego, ważne że rejestracja z tego terenu, a artykuł czytałem i nie musisz mi wytykać. Działo się to w Mławie, auta na mławskich rejestracjach, nikt nie ma napisane na aucie czy jest ze wsi czy z miasta., czy też z miasteczka takiego jak Mława.

Mławianin
Mławianin
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to kończę z Tobą dyskusję. Nie ten poziom. Miałem na myśli to wymuszenie pierwszeństwa w Dz-owie. A nie czy ktoś Tobie posłał wiązankę. A po drugie człowieku jeśli odbierasz telefon na pasach to nie dziw się reakcji kierowcy. Zakończ to pisanie bo sam się obnażasz.

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

Wcale nie twierdzę, że zachowałem się prawidłowo, ale suma summarum nic to nie zmieniało w moim przejściu przez ulicę. Byłem na pasach. Auta stały, a więc po co to ch…two?
Są różne sytuacje, czasami jest tak, że czeka się na jakiś bardzo ważny telefon i wie się, że on już drugi raz nie zadzwoni.. Ciekawe jakie wiązanki bym usłyszał jakbym się cofnął na chodnik. Następnym razem to zrobię na 100%.

Z....
Z....
7 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Ale Ty gość jesteś Anonimie ……
Najpierw piszesz ,że nasi kierowcy to chamy bo Cię obtrąbili czy co tam jeszcze bo odbierałeś telefon na pasach. A potem sam potwierdzasz, że źle zrobiłeś.
Ja pierdziu – nic nie zmieniło w Twoim przejściu przez ulicę. Tylko gdyby taki kierowca na Ciebie wjechał wpatrzonego w telefon to by była jego wina i hest na całego. A ty biedny, poszkodowany pieszy……czyż nie tak by było? Tak więc zejdź ze sceny. Dobrze Ci ”przedmówca” napisał…..

Lol
Lol
7 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

„…wieśniaku…” – z takimi faktycznie nie ma co dyskutować. Pewnie jako kierowca tak samo kulturalny.

Z....
Z....
7 miesięcy temu
Reply to  Lol

To przjedź się na pasach odbierając telefon . Każdy kierowca będzie tak reagował bo na pasach to przecież najczęściej kierowca jest winien. Prawda????

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x