Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MKS Mławianka Mława będzie mieć  swój skwer


W 2023 roku przypada jubileusz 100-lecia powstania Miejskiego Klubu Sportowego „Mławianka” Mława. W związku z tym radni na ostatniej, listopadowej sesji rady miasta podjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy tego miejskiego klubu skwerowi położonemu tuż przy stadionie.


Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława został założony w 1923 roku jako Mławianka Mława. W 2010 roku nazwa została zmieniona na MKS „Mławianka” Mława.

Do największych sukcesów klubu zaliczyć trzeba awans do II ligi w sezonie 2003/2004. Wcześniej w sezonie 1993/1994 klub dotarł do 1/16 finału pucharu Polski w piłce nożnej.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Greg
Greg
16 dni temu

Klub nie ma żadnych istotnych osiagnięc od kilkunastu lat a burmistrz sportowiec.
Będę wyprowadzał tam psa na spacer…
A który z dawnych prezesów był konfidentem bo już nie pamiętam?

Tik tok tak
Tik tok tak
15 dni temu
Reply to  Greg

Psa to wyprowadza w Trzcińcu i tam jeździ na roweruku

Kibic Mławianki
Kibic Mławianki
16 dni temu

To jest oczywiście uhonorowanie i Pana Wiesława Chrzczona i wszystkich prezesów i działaczy i oczywiście wszystkich piłkarzy w całej historii klubu Mławianka.
Bardzo trafny pomysł nadania właśnie tym imieniem temu skwerowi.

Kibic
Kibic
16 dni temu

Powinna być poprawka uchwaly, nie skwer Mławianki Mława, a imienia Wiesława Chrzczona. Robimy skwery Viktora Younga który tylko teoretycznie miał coś wspólnego z naszym miastem a powinniśmy doceniać osoby które poświęciły i czas i życie dla lokalnej społeczności. Zresztą wśród kibiców jest już poruszany ten temat.

Tik tok tak
Tik tok tak
16 dni temu
Reply to  Kibic

Przesadzasz ludZie mają różne zdanie

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
16 dni temu

W latach 2003-2004, KLUB WYSTĘPOWAŁ W II LIDZE POD NAZWĄ MKS MŁAWA, TRENEREM BYŁ S.P JERZY MASZTALER—- A ASYSTENTEM MIROSŁAW STRZELEC. NATOMIAST PIERWSZYM PREZESEM MKS MŁAWA, — BYŁ WALDEMAR BOROWSKI.

Tik tok tak
Tik tok tak
16 dni temu

A przypomnij dlaczego się nie utrzymali w 2 lidze

Krzysiek K.
Krzysiek K.
16 dni temu
Reply to  Tik tok tak

Pewnie dlatego, że za słabo korumpowali…

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
16 dni temu
Reply to  Krzysiek K.

Za to lepiej korumpowali ci którzy dziś grają w wyższych ligach, tak jak Wigry Suwałki, Radomiak Radom, !!!

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
16 dni temu
Reply to  Tik tok tak

Aby ci przypomiec, i opisać co było powodem, że MKS MŁAWA, był tylko jeden sezon w drugiej lidze, to wymaga obszernego artykułu, aby to opisać, ale z tego co widać, to kibice wiedzą więcej, tylko że nie zawsze jest to zgodne z faktami, tamtego czasu. Głównym powodem że nie utrzymaliśmy się w II lidze były PIENIĄDZE, i brak klasowych zawodników!! W II lidze graliśmy składem który uzyskał awans, nie było żadnych wzmocnień!!

Krzysiek K.
Krzysiek K.
16 dni temu

Dzień dobry. MKS Mława w II lidze występował w sezonie 2004/2005 (sezon wcześniej, tj. w sezonie 2003/2004 uzyskał awans do tej klasy rozgrywkowej), a trenerem był wówczas Marian Kurowski, który zastąpił – zupełnie nie wiedzieć czemu – Jerzego Masztalera po wywalczeniu awansu. Asystentem trenera był chyba Wiktor Pełkowski, ale tego nie jestem pewien. Jerzy Masztaler prowadził w tym sezonie Świt NDM, który wygrał w Mławie 1:0. Kibice przed meczem bili brawo dla Pana Jerzego.

Mławianin
Mławianin
16 dni temu
Reply to  Krzysiek K.

Zgadza się

didi
didi
16 dni temu

Weźcie się „Szanowni Radni…” za rzetelną robotę, a nie głupotami mydlicie oczy mieszkańcom. Może jeszcze zasadzicie drzewko z tabliczką ?! A w innym miejscu ludzie od lat brodzą po kostki w wodzie, bo akurat developer nic obok nie pobudował.

A....
A....
16 dni temu
Reply to  didi

Didi, uderz się mocno w głowę czymś twardym….. Bo na leczenie jest za późno. Nie komentuj podczas problemów z myśleniem. Wytrzeźwiej…..

Kazik
Kazik
16 dni temu

100-lecie i to w roku wyborczym, spodziewam się że Pan Podwyżka (czyt. Burmistrz) zorganizuje mecz Z Realem Madryt…

Hop
Hop
16 dni temu

Nie wiem skąd redakcja bierze zdjęcia bo nie są adekwatne do rzeczywistości.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
16 dni temu
Reply to  Hop

ze swego archiwum !!!! HOP

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x