Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Za zakrętem stali, prawko mu zabrali


Mława znów trafiła na czołówki głównych wiadomości w Polsce. Spośród niemal tysiąca miast to właśnie nasze  przewija się w sobotnich nagłówkach i tekstach głównego nurtu prasy krajowej. A wszystko to za sprawą funkcjonariuszy mławskiej drogówki lub jak kto woli „chłopców radarowców”. Oczywiście wyjątkowość wiąże się przecież nie z samym aktem drogowego piractwa, ale z osobą, która się tego dopuściła. Jakby nie było, policjanci zabrali prawo jazdy nie byle komu, ale byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej i obecnemu szefowi Platformy Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi.


Andrzej Rosiewicz gdyby teraz zaśpiewał tę starą już piosenkę „Chłopcy radarowcy”, to być może odpowiedni fragment zabrzmiałby: „za zakrętem stali, prawko mu zabrali. Chłopcy już się cieszą, Donald idzie pieszo”. Co prawda „radarowcy” nie stali za zakrętem i użyli nowocześniejszej już techniki, ale i tak prawko zatrzymali na 3 miechy, dorzucili 10 punktów i do tego mandacik za 5 stów. Można rzec Prawko i Sprawiedliwość jak to spuentowała Matylda Damięcka.  Zapewne więc szef PO Mławę zapamięta na długo. Do tego  Internet momentalnie zalały najróżniejsze memy i komentarze – potępiające, broniące, no i oczywiście te mniej lub bardziej śmieszne.

Zapewne można tę sytuację obrócić w żart. Pisać, że wreszcie Tusk dorównał Kaczyńskiemu (który nie ma prawa jazdy), czy proponować „może na rower, panie przewodniczący?” Ale w gruncie rzeczy sprawa jest poważna.  Nie chodzi bowiem o sytuację, do której doszło przez nieuwagę czy roztargnienie. To świadoma decyzja kierowcy o narażaniu siebie i innych na utratę zdrowia i życia. Z przeprowadzonych badań wynika bowiem, że szanse na przeżycie pieszego maleją  wraz ze wzrostem prędkości, a powyżej 80 km/h praktycznie pewnym jest, że zabijemy ofiarę potrącenia.

To zdarzenie z Tuskiem pokazuje tylko, że nawet osoby tej miary nie liczą się z możliwymi konsekwencjami i nie szanują prawa, które sami stanowią. I postaci rzeczy nie zmienia, że Tusk przyjął mandat i pozostałe sankcje. W jego wypowiedzi zabrakło przecież ważnego słowa – „przepraszam”. To ważne słowo, bo pokazuje stan świadomości. Gdy robimy coś źle i mamy tego świadomość to przepraszamy. Tu tego zabrakło. Celowo używam tu wcześniej liczby mnogiej, bo niestety Tusk nie jest jedynym politykiem, który takim właśnie drastycznym przekroczeniem prędkości zapisał na swoim koncie.  Czy możemy jako społeczeństwo więcej wymagać od osób publicznego zaufania niż od zwykłego „Kowalskiego”, który też tak potrafi się zachować? Takie standardy stosuje się na świecie, ale u nas obawiam się „ułańska fantazja” może być w tym przeszkodą.

A swoją drogą, ciekawe, czy policjanci – tak jak w internetowych memach – dostaną awans i order Orła Białego od prezydenta? No może chociaż mogliby dostać medal „zasłużony dla miasta Mława”, bo bezapelacyjnie zrobili dla rozsławienia Mławy więcej niż ktokolwiek inny w ostatnim czasie.

ZygZak   

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3.8 9 votes
Oceń artykuł
guest
57 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
1 rok temu

super

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

znam takich co prawka do dziś nie zrobili 🙂

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Byście się wstydzili bydlaki , żeby to powielać przez prawie rok ! Zajmijcie się kaczyńskim , ktory jeżdzi do kościoła na czerwonych światłach , przekraczając prędkość w Warszawie , nie w jakiej wiosce odługości 100 m . Trzeba być swoloczą by trzymać tak długo tą wiadomość .Kto kazał jakiś kapelan ,” cy moze przewodnicący

--Stary --- znajomy !!!
--Stary --- znajomy !!!
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

No tak ale Pan KĄCKI I JEGO POMOCNICE OBSŁUGUJĄCE PORTRAL — OCZYWIŚCIE WSTYDU NIE MAJĄ —a koniecznie chcą się przypodobać miejscowej ekipie pisowski naturszczyków, wielbiących swego WODZA !!! — a nie mogą zauważy i podac do publicznej wiadomosci że DONALD TUSK, JUŻ OD DAWNA MA ZWRÓCONE PRAWO JAZDY !!!—no ale cóż od takich DURNI wymagać!!!

xw45
xw45
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jesteś w dupie i zaczynasz się urządzać i śpiewasz czerwono mi

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  xw45

a ty jesteś de..l i śpiewać nie umiesz, tylko się wszystkich czepiasz jak ten rzep przy drodze.

Małgorzata P
Małgorzata P
1 rok temu

Może już starczy tej reklamy

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Nie macieo czym pisać hieny ? Napiszcie o kaczorze ,który nie zatrzymuje się nawet przed znakiem stop i przekracza prędkość w Warszawie ! Idioci do n-tej potęgi!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

PIS TO WIELKIE GÓWNO

lechSięWałęsa
lechSięWałęsa
1 rok temu

NASZA POLSKA KRÓLOWA ELŻBIETA Bieńkowska ZAŁATWIŁA PÓŁ MILIARDA EURO DLA INWESTYCJI NAPIERKI UNIERZYŻ, DOBIEGAJĄCEJ KOŃCA… (eurodeputowana z ekipy Donalda Tuska, DLA MŁAWY ONI TO SKUTECZNIE ZAŁATWILI…)

Podpis wymagany
Podpis wymagany
1 rok temu

Redaktorzyna z PiSu. I ta stylistyka. A kropka po znaku zapytania to też pisowska edukacja?

Lol
Lol
1 rok temu

„Patrzta” no ludzie: polonista się znalazł. Gdzie ty bidoku widzisz kropki po znaku zapytania? Może masz jaskrę, co? 😀
Sam żeś chyba z PIS-u.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Czemu się czepiacie??? Normalny człowiek poniesie karę i co wam nie pasuje???? Niech pierwszy odpisze co przepisowo wierzdza w teren zabudowany takich brak…. Kieruje na co dzień ciągnikiem i same wyprzedzania w zabudowanym sięgają ponad 100km/h i gdzie wtedy jesteście

Jacek
Jacek
1 rok temu

nie zatrzymali go w Mławie ale w Wiśniewie jak tak dalej będą rządzić włodarze mławy może być że bedzie .mława koło Wiśniewa

Oki
Oki
1 rok temu

To jest piosenka o policji w Mławie
Kazik Staszewski

Oki
Oki
1 rok temu

To jest piosenka o policji w Mławie
Kazik Staszewski

Gall Anonim
Gall Anonim
1 rok temu

Grał Donaldinio przez trasę limuzynio,
z kwaśną miną hej!
Policja tam czekała, prawko mu zabrała, mandacik wklepała, hej!
Mlawa to sława, tu dzieje się zabawa i biją mu brawa, hej!
A gdybyś Doneczku siedział w Brukseli na stołeczku, to byłbyś szczęśliwy syneczku, hej!
Policja się cieszy, że Donek się śpieszył, koteczek zapeszył, hej!
Oj Donku, Doneczku Merkeli syneczku, siedź w domku na stołeczku hej!

Rymuś
Rymuś
1 rok temu

„Siedzę w Mławie na czarnej kawie i świetnie się bawię hej” tak śpiewała Pani Maryla Rodowicz.
A jakby zaśpiewał Donek?
Jestem Donek mławskie ziemi ziomek, daleko mam domek hej!.
Zabrali pod Mławą do jazdy me prawo i biją mi brawo hej.
Ma w d…pie co mówią i tak mnie wciąż lubią,, i mną się też chlubią hej.

Jadwiga
Jadwiga
1 rok temu

To przez PiS te kontrolę. Po co go złapali. Mogli go puścić.

Mława
Mława
1 rok temu

Ciekawe którzy to policjanci? Czy policjantki?

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Mława

A co? Chcesz petycje do swego guru, Jarosława, napisać??? O medal? Mlawska drogówka i tak dużo robi dobrego. A wszyscy są równi wobec Prawa. Źle zrobił, ale nie cwaniaczył jak twój drugi guru Jacek od TVPisu… Poziom twój i jego porównywalny. Różnica taka, że tamten jest szefem Tivi. Ty swoje mądrości klaczom możesz nawijać.

Alert RBC
Alert RBC
1 rok temu

Uwaga . Donald Tusk będzie dziś jechał przez Mławę i okolicę. Unikaj wychodzenia z domu.

srs
srs
1 rok temu

A gdzie jest te Wiśniewo , postawili trzy domy z kartonu i piszą że jakby pana matka przechodziła po pasach a on na to że matka siedzi z tyłu . Ale to wogóle jest śmieszne z punktu widzenia jak w obronie stają ci co lewą nogą wstali dzisiaj. Hasło do virali i memów i powiedzonek będzie pewnie pełno. Za miesiąc hipotetyczna wieś Wiśniewo stanie się smutnym miejscem na mapie i tyle . A Pan Donald pewnie jeszcze da o sobie znać a kto wie może nawet wpadnie na kawę i pierogi .

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  srs

Wiesz jak to czytam to wydaje mi się że właśnie zwolennicy PiS właśnie otwierają szampana he tylko jedno mnie zastanawia czym więcej w waszych ustach jest słowo Tusk tym opozycja się umacnia a PiS traci he jak byście się nie bali tego pana to byście sobie nim głowy nie zawracali he

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Kim

Uni myślom, że PiSk będzie trwa mać długo. A tu wszystko mija. Nawet najdłuższa żmija. Już Kłamceusz bokami robi. Inflacja jak ta lala. ***** ***!

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Yureck

Wow, potrafisz i coś mądrego napisać, a nie tylko drwiny i sarkazmy rodem z jakiegoś horroru na temat covida. Tym razem „plus”.

kopertowy
kopertowy
1 rok temu
Reply to  Kim

opozycja się umacnia chyba w swojej głupocie hehehe

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kopertowy

Masz w domu lustro? – podejrzewam że nie. Kup sobie i sie przejrzyj, tylko sie nie przestrasz jak zobaczysz swoją kre…ką maskę.

Kim
Kim
1 rok temu

Limuzyny rządowe średnio raz w miesiącu mają wypadek i jakoś nikt się tym nie interesuje że łamią przepisy że jeżdżą szybko chyba prawa jest dla wszystkich takie same . Ja wiem że ludzie PiS będą teraz szukać sensacji ale ja podziwiam jakich ludzi złamał prawa przyjął mandat przyznał się do winny

Donald
Donald
1 rok temu
Reply to  Kim

A jakie miał wyjście. Immunitetu nie posiada. Zwykły obywatel.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Donald

No i tak się zachował jak zwykły obywatel więc nie rozumiem po co te głupie komentarze

karol
karol
1 rok temu
Reply to  Kim

Kim-daj mu honorowego obywatela ,jest nim zdrajca kolegów ze stoczni czemu nie sługa unijny ,czy ty się czytasz tego co wypisujesz, kierowcami limuzyn są ochroniarze Szydło za kierownicą nie siedziała ,nie widzisz różnicy w tym zdarzeniu,prawie 110 km w terenie zabudowanym jest ok,ty jesteś chorym człowiekiem ,tylko dzięki takim jak ty kaczor długo będzie rozdawał karty

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  karol

To chyba ty nie czytasz tego co piszesz 😀
Byt kaczorowi to zapewniają właśnie tacy jak ty.
Przyganial kocioł garnkowi, że smoli… – Oj karolku, karolku, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, z tych twoich wypocin. 😀

#107
#107
1 rok temu

Brawo dla wydawcy codziennika za artykułu ciąg dalszy pokazuje to dobitnie że dyktatury jednak nie ma . Policja działa sprawnie . A wystarczy żeby sprawę oddać do sądu jak nie jaki Hołek i sprawa się by przedawniła. Wiem że tym z lewej to nie rękę ale widać że karma wraca i spokojnie żyjący ludzie nie mają się czego obawiać no chyba że pirata na drodze.

#107
#107
1 rok temu

Jak nic pan Donald T. Powinien otrzymać honorowe obywatelstwo Mławy jakby nie było trochę się nasze miasto rozsławiło a już o policji nie wspomnę .Kazik np. napisał piosenkę to może Donald da jakaś kaskę z Unii np. na szkoła bezpiecznej jazdy czy jak ..

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  #107

honorowe obywatelstwo Mławy wolne zarty juz wystarczy jeden Walesa

#107
#107
1 rok temu
Reply to  anonim XC2

Dlatego piszę w tym kontekście żeby pasowali razem ten sam kontent celebrycki

Rozbawiony
Rozbawiony
1 rok temu
Reply to  anonim XC2

Gdyby nie Pan Wałęsa do tej pory
mieli byśmy komunę
Słuchaj pisiorów i ich nowej historii

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Rozbawiony

Taaak, najnowsza historia już zmieniona, bo to Kornel M, rozwalił komunę i mur berliński. Wałęsa wcale nie skakał przez płot. Tatuś kłamczuszka to był ktoś…
Dlatego moim konikiem jest matematyka, bo tam 2 + 2 zawsze jest i zawsze będzie 4, a historia zawsze zależała od wiatru, który raz wieje ze wschodu, raz z zachodu, a czasami nawet z południa czy północy.

kopertowy
kopertowy
1 rok temu
Reply to  Rozbawiony

ty tak na serio wierzysz w te komunistyczne brednie i zasługi wałesy?? prawda jest zupełnie inna wiesz co robił bolek i za co otrzymywał pieniądze od komunistów?? chyba nie wierzysz że wygrywał w totolotka??

Pis
Pis
1 rok temu

Ciekawe jak by Kaczyniak jechał czy by mu zabrali czy by się bali

#107
#107
1 rok temu
Reply to  Pis

Gówno gadki ciąg dalszy.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
1 rok temu
Reply to  #107

DZIWI mnie że takie „GÓWNO” JAK TY POTRAFI JESZCZE W SWEJ ŁEPETYNIE SKLECIĆ JAKIEŚ ZDANIE !!!

#107
#107
1 rok temu

Dziękuję za przedstawienie się w taki ładny i zrozumiały sposób.

#107
#107
1 rok temu
Reply to  Pis

Idź se pan na forum do NM tam pewnie jest więcej podobnych rozważań.

WML
WML
1 rok temu
Reply to  #107

Burak na straży i w natarciu. Może jakieś miejsce dostaniesz w spółce skarbu państwa za szczucie.

#107
#107
1 rok temu
Reply to  WML

Dzień dobry. dziękuję za przedstawienie się i prośbą aby nie mierzyć wszystkich swoją miarką bo wyjedzie jak wyszło i śmiech na sali zostanie.

WML
WML
1 rok temu
Reply to  #107

Przez takie szczucie. Nie żyje pan Adamowucz. Lecz się człowieku. Chyba, że jesteś od faszystów Bakiewicza to tu akurat już nic nie pomoże.

#107
#107
1 rok temu
Reply to  WML

Bardzo wieje dzisiaj proszę się iść przewietrzyć .

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  Pis

przeciez on nie ma prawa jazdy nie kombinuj

Donald
Donald
1 rok temu
Reply to  Pis

Spokojnie, Pan Kaczyński ma szofera.

Kaja
Kaja
1 rok temu
Reply to  Pis

Kaczyniak to nie ma prawa jazdy

Rozbawiony
Rozbawiony
1 rok temu
Reply to  Kaja

Może na kocie jeździ fleja

kopertowy
kopertowy
1 rok temu
Reply to  Rozbawiony

lepiej na kocie jak na świni tusk

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kopertowy

Na świni to ty jeździsz, uważaj żeby cię nie zamknęli z.oofilu.

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Pis

Nie można zabrać czegoś, czego nie ma. Kaczyniak mógłby dreptać na kaczych łapach.

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Pis

Nie zabraliby, bo by ich od razu zwolnili ze służby.

57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x