Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uwaga! Salmonella na skorupkach jajek z sieci „Biedronka”


Wykryto groźną bakterię Salmonella Enteritidis na skorupkach jajek dostępnych w sieci „Biedronka”. Trwa wycofywanie produktu ze sprzedaży. Główny Inspektor Sanitarny ostrzega konsumentów przed ich spożywaniem. Groźne dla zdrowia człowieka może okazać się również ich dotykanie.


ksp Mława
Reklama

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące stwierdzenia obecności bakterii Salmonella Enteritidis na skorupkach jajek  konsumpcyjnych podczas badań, jakie przeprowadziła Państwowa Inspekcja Sanitarna.

– Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej może powodować przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – poinformował GIS.

Produkt jest sprzedawany przez Jeronimo Martins Polska S.A., czyli właściciela sieci sklepów „Biedronka”.

Po wykryciu bakterii na skorupkach jajek rozpoczął się proces szybkiego wycofania danej partii produktu z obrotu. Zakład pakowania jaj „Prawda” poinformował o tym także fermę, z której pochodziły jaja.

– Zakład w ramach prowadzonej kontroli wewnętrznej dotychczas nie stwierdził niezgodności, zarówno w procedurach higienicznych, jak i badaniach laboratoryjnych. Trwa dalsze postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.  Zarówno zakład pakowania jaj, jak i ferma jaj konsumpcyjnych, z której pochodzą przedmiotowe jaja, są pod stałym nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii – poinformował GIS.

Główny Inspektor Sanitarny zaleca niespożywanie danej partii jaj, określonej w ostrzeżeniu ze względu na duże zagrożenie dla zdrowia człowieka.

– Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami – dodał.

Szczegóły dotyczące produktu

Produkt: Moja kurka polskie jaja z chowu na wolnym wybiegu Klasa A, rozm. L

Numer partii: POW12 20.11

Najlepiej spożyć przed: 20.11.2021

Kod na skorupkach jaj: 1PL 10161326

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Wyprodukowano przez: OVOVITA A. Kurasik 95-030 Rzgów, Prawda 60A Zakład Pakowania Jaj Prawda, kod zakładu pakowania: PL-10065901.

źródło: GIS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x