Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

U sąsiadów. Wybrali się na Złote Gody, a okazało się, że w USC wciąż są panną i kawalerem


Nietypowa historia przydarzyła się państwu Annie i Stanisławowi Kowalskim z Leszna, którzy mimo 50 lat pożycia małżeńskiego w rejestrach państwowych wciąż funkcjonują jako panna i kawaler. Zdarzenie opisał portal infoprzasnysz.com.


ksp Mława
Reklama

W niedzielę, 14 listopada w gminie Przasnysz obchodzono uroczystość Złotych Godów, w czasie których małżeństwa z 50 – letnim stażem uhonorowano medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawanymi przez Prezydenta RP.

Na uroczystość zaproszeni zostali również państwo Anna i Stanisław Kowalscy z Leszna. Niestety małżeństwa w sposób formalny uhonorować nie można było. Przyczyną był prosty błąd w systemie dokumentów stanu cywilnego, który polegał na utrzymaniu statusu kawalera i panny, pomimo tego, że ich małżeństwo zostało zawarte ponad 50 lat temu.

Jak się okazuje tego typu błędy wciąż się zdarzają. Grażyna Wróblewska, wójt Gminy Przasnysz wystąpiła 29 października o skorygowanie błędu i uzupełnienie danych stanu cywilnego małżonków z Leszna (działanie nadal jest w realizacji), a następnie złożyła wniosek o nadanie medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zapowiedział,  że w związku z zaistniałą sytuacją przyjedzie do gminy i wręczy małżonkom medal osobiście, kiedy tylko ten zostanie nadany przez prezydenta.

Państwo Kowalscy całą sytuację skomentowali z uśmiechem, wyrażając zdziwienie, że pomimo 50 lat spędzonych w związku małżeńskim dalej formalnie zapisani byli jako kawaler i panna. Jednocześnie stwierdzili, że ich miłość jest taka sama jak w czasach, kiedy ślubu jeszcze nie mieli.

za: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x