Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nową powiatową placówką pokieruje Anna Szczypińska


Od 1 stycznia 2022 roku swoją działalność rozpocznie nowo powstała, powiatowa placówka przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. W wyniku przeprowadzonego przez zarząd powiatu naboru, kierować nią będzie Anna Szczypińska.


ksp Mława
Reklama

Do ogłoszonego przez powiat naboru na stanowisko kierownika placówki stanęło troje kandydatów. Jak czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia „w wyniku pomyślnie przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej, kandydatka wykazała się bardzo dobrą znajomością przepisów w zakresie spraw związanych z wykonywaniem zadań na stanowisku będącym przedmiotem naboru. Pani Anna Szczypińska wykazała się szerokim zasobem wiedzy teoretycznej a także znajomością zadań realizowanych na ww. stanowisku”.  

Anna Szczypińska funkcję kierownika Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego obejmie od 1 stycznia 2022 r. Do tego czasu pełnić będzie funkcję pełnomocnika zarządu powiatu do spraw organizacji placówki.

Nowa pani kierownik posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne i specjalizację z pomocy socjalnej, a także 11 letnie doświadczenie w pracy w pomocy społecznej. Pracowała m.in. w ośrodku  pomocy społecznej, ośrodku wsparcia, a ostatnio w Powiatowym Centrum Pomocy Społecznej w Mławie, kierując powiatowym zespołem ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności.

Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie mieści się przy ul. Słowackiego 16. Przeznaczone jest dla 20 osób niepełnosprawnych na pobyt dzienny oraz 2 osób niepełnosprawnych na pobyt całodobowy. Pobyt w placówce jest bezpłatny. Osoby niepełnosprawne otrzymają tam wsparcie i opiekę m.in. pielęgniarską oraz specjalisty rozwoju osobistego, a także możliwość rehabilitacji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Edek
Edek
7 miesięcy temu

ona jest z PiSU ?

jaktosierobi
jaktosierobi
7 miesięcy temu
Reply to  Edek

Ona jest od Kowalewskiego i jest ośmiogwiazdkową generałką ***** *** – tak żeby było ciekawiej. Zadowolony?

Ratownik
Ratownik
7 miesięcy temu

To ze on ma tyle etatów to jego sprawa. Ale Pani Ania to przyjemna osoba

Szary listek
Szary listek
7 miesięcy temu
Reply to  Ratownik

Uważam, że najwiecej do powiedzenia na temat tej osoby mają jej pracownicy podlegli.

tak
tak
7 miesięcy temu

no on jeszcze pilnuje orlików na mosirze i lata z apteczką , pazerny

człowiek pracujący
człowiek pracujący
7 miesięcy temu
Reply to  tak

Pewnie, zarzućmy ludziom, że chcą pracować. Przecież lepiej stać pod sklepem i prosić o 5 zł albo pod MOPS-em czekając na pieniądze. Zawiść ludzka nie zna granic…

Ktoś
Ktoś
7 miesięcy temu

słyszałem że starostwem sterują eleganckie kobiety

do ciekawa
do ciekawa
7 miesięcy temu

tak n – l wf w lo i ratownik na słynnym Mosirze ,bo mu mało

Ciekawa
Ciekawa
7 miesięcy temu

Czy to jest żona nauczyciela w-f?

Teresa
Teresa
7 miesięcy temu

I znów kolejna jednostka i rzesza pracowników i koszty pieniądze zamiast trafić do potrzebujących zostaną zmarnotrawione na urzędników

Seba
Seba
7 miesięcy temu
Reply to  Teresa

To jest placówką dla niepełnosprawnych, trochę szacunku. Należy się im taka placówka. Będziesz niepełnosprawną to się wypowiesz. Teraz daj korzystać od stycznia ludziom takim samym jak my z nowego miejsca. Powodzenia.

serio?
serio?
7 miesięcy temu
Reply to  Teresa

Rzesza pracowników? skąd masz informacje o ilości pracowników zatrudnionych w tej jednostce? zmarnotrawione pieniądze? w jakim sensie? w takim, że osoby niepełnosprawne będą miały możliwość wyjścia z domu? integracji ze społeczeństwem? w takim, że będą miały profesjonalną obsługę? tak, profesjonalną, bo praca z niepełnosprawnymi ludźmi jest ciężka, odpowiedzialna, wymaga wiedzy i profesjonalizmu. Nie oczekuj, że osoby z wykształceniem, a nawet bez, będą pracować za darmo żeby nie zrobić „przykrości” takim ludziom jak ty.

obiektywna
obiektywna
7 miesięcy temu

pewnie ma na myśli że PiS obstawia swoich , ale w tym przypadku chyba tak nie jest

rymarz
rymarz
7 miesięcy temu
Reply to  obiektywna

cha cha

Czarna
Czarna
7 miesięcy temu

Znam osobiście Panią Anię. Jest kompetentnym i odpowiedzialnym człowiekiem. Uważam, że jest to właściwa osoba na właściwym miejscu.

bolo
bolo
7 miesięcy temu
Reply to  Czarna

to się okaże

Rodzic
Rodzic
7 miesięcy temu
Reply to  Czarna

Odpowiedzialna, nie rozśmieszaj mnie. Ja znam ta Panią osobiście miałam możliwość pracy z tym złym człowiekiem. I wiem co to za osoba! Napewno nie jest to odpowiedzialny człowiek a raczej śmiem stwierdzić, że to leń który się wyręcza innymi. Ostatnie kandydatury na dyrektorów i kierowników są grubo chybione w jednostkach podległych Staostwu.Na mieście aż huczy o Pani dyrektor ŚDS jakim to jest wspaniałym dyrektorem miejmy nadzieje, że dojdzie do Pana Starosty wszystko co tam się dzieje i zrobi wreszcie porządek. Na efekty pracy nowej Pani kierownik trzeba będzie poczekać.

Kultura
Kultura
7 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Jeśli chodzi o ŚDS to wreszcie nastał porządek i kultura której brakowało a przedewszystkim sprawiedliwość… w tej chwili ŚDS to placówka w której osoba niepelnosprawna to priorytet i jej potrzeby nie folwark kilku rządzących…

zosia
zosia
7 miesięcy temu
Reply to  Kultura

koń by się uśmiał

Obserwator
Obserwator
7 miesięcy temu
Reply to  Kultura

A to był bałagan? Hmm.. ciekawe jak by odniosła się do tego komentarza poprzednia dyrektorka

Mława
Mława
7 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

W ŚDS wreszcie porządek i 1 rządzący. Pani Dyrektor to porządny, dobry, sprawiedliwy i MĄDRY CZŁOWIEK jakich mało.

Zszokowany
Zszokowany
7 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Żeby wszyscy byli takimi leniami jak Pani Ania to świat szybko zmieniłby się na lepsze. Ludzka mentalność- nie znam, ale skrytykować muszę. Zazdrość??? Nic innego… To samo z ŚDS. Teraz to widać, że tam się coś dzieje. Podejrzewam, że ten komentarz napisała osoba, która ma ukrócone… niech sobie dopowie co Dla obu Pań i trzymam żebyście na swoich drogach spotykały jak najmniej takich „rodziców” czepiających się porządnych ludzi.

Mietek
Mietek
7 miesięcy temu
Reply to  Zszokowany

Właśnie widać po tym pochlebnym komentarzu co się dzieje (co wysłała jakaś Pani). To, że założono Facebooka i umieszcza się tam wydarzenia, to nie powód do oczerniania poprzedniego dyrektora czy ludzi tam pracujących. W poprzednich latach też bardzo dużo się działo w ŚDS, tylko nie było Facebooka. Jak ktoś ma wątpliwości to proszę się udać i zapytać jak było w tym „strasznym miejscu” przed nowym dyrektorem.

Obiektywna
Obiektywna
7 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Wszystkim życzę takiego kierownika i dyrektora. Odpowiednie osoby na odpowiednich stanowiskach. Osoby oczerniające kogoś, niech się podpiszą z imienia i nazwiska a nie cwaniakują pod Pseudonimami.

Kultura
Kultura
7 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Kim jesteś że oceniasz ze ktoś jest ZŁY brak słów jaki w ludziach jest jad i złość!

zniesmaczony
zniesmaczony
7 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

jak można o kimś napisać, że jest złym człowiekiem? jest kryminalistą, że tak została ta Pani przez Ciebie oceniona? na miano złego człowieka naprawdę trzeba sobie zasłużyć… skoro pracowałaś z Panią Kierownik, dlaczego się nie ujawnisz? aż tak bardzo obawiasz się hejtu, który ty właśnie szerzysz? halo? może nam powiesz, kim jesteś? jeśli jesteś na tyle odważna, żeby obrażać innych i wytykać im błędy, miej też odwagę powiedzieć to oficjalnie.

do widz
do widz
7 miesięcy temu

co masz na myśli ?

ccc
ccc
7 miesięcy temu

czworo było kandydatów

życzliwa
życzliwa
7 miesięcy temu

Zdecydowanie brakowało takiego miejsca na mapie Mławy. Nowej Pani Kierownik życzę wszystkiego dobrego, wielu sukcesów zawodowych i powodzenia!

Widz
Widz
7 miesięcy temu
Reply to  życzliwa

Porażka!!!

życzliwa
życzliwa
7 miesięcy temu
Reply to  Widz

w jakim sensie?

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x