Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Problemy radnego Nowakowskiego z logiką i matematyką


Wydawać by się mogło, że  podwyżka opłaty za śmieci i sięganie do kieszeni mieszkańców to sprawa poważna i w takiej dyskusji  pojawią się też poważne pytania czy argumenty. I tak było na wczorajszej sesji rady miasta, przynajmniej do momentu, gdy głos postanowił zabrać radny Michał Nowakowski. Chcąc udowodnić, że opłata za śmieci nie wzrosła o 25% zaczął wyliczać na „komórce” przykładowe wysokości opłat myląc się co chwila, przejęzyczając  i plącząc w obliczeniach.


Zacznijmy jednak od tego, żeby czytelnicy nie mieli wątpliwości. Według propozycji burmistrza Kowalewskiego przedłożonej do zatwierdzenia radnym opłata za śmieci wzrasta z 10 zł na 12,50 zł za metr sześcienny zużytej wody. Czyli dokładnie o 25%.

Nie oznacza to jednak, że wszyscy mieszkańcy Mławy jednakowo zapłacą drożej właśnie o te 25%.  Nowy przepis sejmowej ustawy ogranicza bowiem maksymalną kwotę jaką gospodarstwo domowe zapłaci jeżeli obowiązuje metoda  opłaty za śmieci „od wody” . Aktualnie ta kwota wynosi 149,68 zł. W mławskich realiach to oznacza, że  maksymalnie tyle i nie więcej zapłacą ci, którzy zużywają ponad 12 metrów sześciennych wody (przy stawce 12,50zł za metr sześcienny wody). Uchwała rady miasta nie rozstrzyga bowiem ile każdy z nas zapłaci (bo to zależy od zużycia wody) ale po ile zapłaci.

Mimo tego, radny Nowakowski na podstawie mozolnych wyliczeń stwierdził:

„Nie widzę żadnej podwyżki, wręcz jest obniżka. Rodziny wielodzietne (5-cio osobowe)zapłacą dzisiaj według naszej nowej stawki mniej niż płacą dotychczas, w przypadku rodzin standardowych (4 osobowych) to nie jest nawet 10% podwyżki , a gdzie już 25%. Problem się robi w przypadku osób samotnych i gospodarstw dwuosobowych”. Tu wyliczył, że zapłacą one    87,5% (!)  to jest 17 zł więcej. „To też nie jest 25%, ale uśredniając wszystkie te kwoty to podwyżka jest dużo, dużo  niższa niż się mówi 25%” – skonkludował radny Nowakowski.

Błąd w rozumowaniu usiłowała wytłumaczyć radnemu naczelnik wydziału gospodarki odpadami Elżbieta Zembrzuska.

– Wysokość samej stawki rzeczywiście rośnie o 25% jak się bierze cyfrę bezwzględnie. Nie dla wszystkich jednakowy będzie tylko skutek finansowy – prostowała naczelnik Zembrzuska.

W tym miejscu warto też sprostować inne nieprawdziwe twierdzenie radnego Nowakowskiego, choć nie uczyniła tego ani naczelnik Zembrzuska, ani żaden z radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości, którzy powinni identyfikować się z ustawą wprowadzoną przez ich rząd i sejmową większość , a ta „ustawa Ozdoby” krytykowana była też przez innych radnych od burmistrza Kowalewskiego.

Mianowicie radny Nowakowski stwierdził, że „ w przypadku rodzin wielodzietnych wprowadzamy dzisiaj obniżenie, żadnej podwyżki nie będzie”. To oczywista nieprawda, gdyż to „obniżenie” wprowadziła właśnie „ustawa ministra Ozdoby”,  a nie radni miejscy.

Podsumowując ten występ radnego Nowakowskiego,  który jest nauczycielem, wypada  jedynie cieszyć się z tego, że nie uczy on ani matematyki, ani logiki.

Prawdziwym problemem , po którym prześliznął się nie tylko radny Nowakowski, ale też nie podrążyli go inni radni zabierający głos w dyskusji są przypadki wynajmu mieszkań dla dużej liczby najczęściej obcokrajowców. Właściciele takich nieruchomości, a dokładniej takich „gospodarstw domowych”  na mocy wspomnianej ustawy też zapłacą maksymalnie 149,68 zł, gdy zużyją ponad 12 m3 wody, choćby mieszkało tam 30 osób.

Jak widać metoda „od wody” znów nie jest w stanie wychwycić takich mieszkańców, którzy przecież śmieci wystawiają przed posesje, a miasto płaci za wywóz od tony. Naczelnik Zembrzuska liczy tu na to, że właściciele takich nieruchomości będą chcieli dobrowolnie podawać zgodnie ze stanem faktycznym większą liczbę niż jedno „gospodarstwo domowe”.  Jeżeli tak się nie stanie, naczelnik Zembrzuska zapowiedziała że „będziemy prowadzić wojenki”. Przyznała jednak, że polskie prawo nie definiuje precyzyjnie pojęcia „gospodarstwo domowe”.

Po dyskusji, już  w głosowaniu nad uchwałą o podwyżce opłaty za śmieci okazało się, że nawet radni koalicji wspierającej burmistrza Kowalewskiego nie byli jednogłośni. 11 z nich zagłosowało jednak za wprowadzeniem podwyżki.

Za podwyżką zagłosowali radni:

Borowski Henryk (Lewica)

Dłubisz Arkadiusz (KWW Sławomira Kowalewskiego)

Dziubiński Mariusz (PiS)

Gadomska Beata (KWW Sławomira Kowalewskiego)

Karpiński Andrzej (KWW Sławomira Kowalewskiego)

Kazimierska Zofia (KWW Sławomira Kowalewskiego)

Kowalczyk Tomasz (KWW Sławomira Kowalewskiego)

Nowakowski Michał (KWW Sławomira Kowalewskiego)

Ośliźlok Leszek (KWW Sławomira Kowalewskiego)

Prejs Lech (KWW Sławomira Kowalewskiego)

Wilamowski Marian (KWW Sławomira Kowalewskiego).

Przeciw zagłosowali:

Bartoszczyk  Krzysztof (PSL)

Błaszkiewicz Wioletta (PSL)

Burchacki Marcin (PSL)

Sasiak Urszula (PSL)

Wstrzymali się od głosu:

Fabisiak Patryk (PiS)

Kiełbiński Marek (PiS)

Krajewskim Wojciech (PiS)

Pol Michał (PiS)

Zbrzezny Mirosław (PiS).

Jednak debata radnych nad podwyżką opłaty za śmieci  nie wyjaśniła bardzo ważnej kwestii. Co Mława powinna zrobić, aby mieszkańcy płacili jak w Ciechanowie 13 zł (przy metodzie od osoby), lub np. w Olsztynie 8,40 zł (przy metodzie od wody).

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 2 votes
Oceń artykuł
guest
157 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
taka prawda
taka prawda
2 lata temu

Myślę, że to porażka na wielu płaszczyznach, przykre ale prawdziwe:
„Uczył Michał Marcina, a sam głupi jak ś…nia”.

GALA
GALA
2 lata temu

Mistrz kompromitacji – wstyd dla rodziny

taka prawda
taka prawda
2 lata temu
Reply to  GALA

…i dla szkoły także,

Aramis
Aramis
2 lata temu

Myślę, że pan Nowakowski powinien zostać prezydentem Nibylandii gdyż jest wywodzi się Niby z PiS, jest niby od Kukiza i jest mu niby dobrze u każdego. Taki malutki człowieczek.

do lol
do lol
2 lata temu

Ty mądralińska się naucz lepiej pisać , a nie uczysz innych !

Mariusz
Mariusz
2 lata temu

Pani , jak ona pani , daleko jej do pani. prosta i nieprzyjemna i tyle

J23
J23
2 lata temu

Czy Dziuba to jeszcze Pis czy już Kowalewski? Chwiejny „chodnikowy” katecheta

srs
srs
2 lata temu

Wg teorii fizyki kwantowej może doszło w Mławie do zakrzywienia czasoprzestrzeni i stąd takie jazdy rodem z matrixa. Burmistrz na którego wszyscy się skarżą a wybierają, radni nie umiejący liczyć i myśleć logicznie też jest taka teoria że życie jest symulacją z góry zaprogramowaną. Żeby to sprawdzić trzeba przeprowadzić szereg eksperymentów jednym z nich może być to żeby wogóle nie iść na wybory . Też macie wrażenie że jak mija was radny to dziwnie się patrzy …ale to już z filmu OBEY. A może w związku z tematem wody może rozwiązanie zagadki jest w filmie hydrozagadka.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  srs

Dał głos filozof od siedmiu boleści.

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Chyba się coś nie lubimy. W sumie to dobrze.

Aldona
Aldona
2 lata temu

To tak jak ktoś próbuje udawać mądrego. Ze też takich ludzi wybierają na radnych… porażka…

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  Aldona

Radny to jeszcze pół biedy—ALE ŻE JEST NAUCZYCIELEM TO JUŻ POWAŻNA SPRAWA !!! co ci uczniowie wyniosą z jego nauki ????

Mariusz
Mariusz
2 lata temu

No stwierdzam tylko że ta Błaszkewicz słabo mówi no tak że ciężko ją zrozumieć i tyle.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Mariusz

a ty naucz używać się znaków interpunkcyjnych, plociuchu, zanim zaczniesz pisać, bo też cię ciężko zrozumieć.
Ponadto jak dla ciebie to Pani Błaszkiewicz.

Lol
Lol
2 lata temu
Reply to  Mariusz

Nic innego nie potrafisz wymyśleć? Ile razxy jeszcze to powtórzysz? Jak widzisz nikogo to nie interesuje, a więc zamilcz. Po drugie to też chyba nie przykładałeś się do nauki, bo z polskiego to chyba powyżej lichutkiej trójczyny nie sięgałeś, co?

Kibic
Kibic
2 lata temu
Reply to  Mariusz

Nowakowski nie mówi lepiej i Wilanowski ten od parkometrów śmieszni są

Leo
Leo
2 lata temu
Reply to  Kibic

Wilamowski kiedy będzie tunel na Wólce

Wólczak
Wólczak
2 lata temu
Reply to  Kibic

Wilamowski co zrobiłeś dla Wólki?

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

Gadomska wstyd! Zapamiętamy przy najbliższych wyborach

Wiola
Wiola
2 lata temu

Gadomska tez włazi buniowi w d..ę.
Pani nauczycielka, a w głowie siano.
Wstyd!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Wiola

Jak z komitetu burmistrza, to chyba normalne, ze mu włazi w d…pę, co myślałaś, że będzie inaczej naiwna kobieto? – jak zwykle pomyliłaś się.
Nigdy nie wybiera się na radnych ludzi z tej samej opcji co burmistrz, bo oni nigdy nie będą obiektywni.

Bareja
Bareja
2 lata temu

Biorę Pana radnego do mojego najnowszego filmu pod tytułem „RADA MNIASTA” razem z Patrykiem Vegetą zrobimy hit, takich natrszczyków szukam,jutro dzwonię daj mi numer na priv.

Nadia
Nadia
2 lata temu

Może warto by było zorganizować konkurs na rozwiązanie tej sytuacji, zebrać jakieś przemyślane pomysły ludzi, którzy potrafią spojrzeć na sytuację calłościowo, na pewno w Mławie jest wielu mądrych ludzi, którzy doradziliby jak rozwiązać ten problem, dla dobra naszego miasta. Ktoś coś?

Andrzej
Andrzej
2 lata temu

Nowakowski to ile ma mieszkań? Czy przypadkiem nie wynajmuje je obcokrajowcam? No tak za śmieci za piętrówę tylko 150 zł .

Mariusz
Mariusz
2 lata temu

A tej Błaszkewicz z PSL to wcale nie można zrozumieć. Ni składu ni ładu. Porażka

Jola
Jola
2 lata temu
Reply to  Mariusz

Niech gada jak chce i lepiej już tego nie zrobi. Ale była na Nie

Szeptucha
Szeptucha
2 lata temu
Reply to  Mariusz

Mógłbyś brachu na temat się wypowiadać, a nie tylko innych potrafisz obsmarowywać. Może warto by było nauczyć się również słuchać, a nie tylko oglądać telewizję.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mariusz

Co, Mariuszku, radna Błaszkiewicz odrzuciła twoje awanse? nie chciała się z tobą nawet umówić i teraz się wyżywasz?

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu

Jeśliby Dziubiński NIE POPARŁ tak jak reszta z pis tej uchwały, to rezultat wyniósłby 10:10 i uchwała nie byłaby przyjęta. Była taka wyjątkowa możliwość gdyż prosze wziąć fakt iż na sesji nie było radnego Wojnarowskiego.

Tak
Tak
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Dziubiński – zachowanie porażka.

iga
iga
2 lata temu
Reply to  Tak

Trzeba mądrze wybierać….

Wiola
Wiola
2 lata temu
Reply to  Tak

Gadomska też mega porażka.
Myśli, ze na kolejną kadencję zostanie wybrana hihi

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

.Żeby nie sęczek byłaby trąbka.
Wszystko zostało w koalicji komitetu burmistrza z PIS dokładnie zaplanowane oczywiście pod dyktando burmistrza. Jeden miał popierać, reszta miała się wstrzymać od głosu. Tu nie było żadnego przypadku, więc nie masz co gdybać.

Anty PSL
Anty PSL
2 lata temu

Tylko nie PSL i pogonić radnych burmistrza.

Wacław
Wacław
2 lata temu
Reply to  Anty PSL

Oby Ciebie nie pogonili…

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

won pis z Mławy

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Niech trwa wiecznie PIS !!!

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Ale Cię ten PIS boli pewnie już przekrętów nie możesz robić !!! Ha ha

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Mławiak

No tak, bo tyle przekrętów co robi PIS to nikt wcześniej nie robił. PO PiS-owi nie dorasta do pięt.
Jesteś śmieszny i gł…pi jak tabaka w rogu, Chyba ciągle oglądasz tylko kur.wizję. Ha ha ha.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  Mławiak

Chyba WIĘKSZYCH przekrętów jak robi ta BANDA nie ma ale oczywiście Kurski ci tego w swoich ściekach nie pokaże.

Lech
Lech
2 lata temu

W Mławie w górę poszły podatki lokalne, woda teraz śmieci i pensja burmistrza do ok. 19000 zł. A mlawska społeczność od stycznia będzie zarabiać po podwyżce 3050 zł najniższej krajowej. A co najważniejsze mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie jak głosowali lub że wogole nie glosowali

anty PSL
anty PSL
2 lata temu

Struzik z PSL nie zgodził się aby novago otrzymało pozwolenie na składowisko w Uniszkach. Co na to radni PSL Burchacki i Błaszkewicz ? Nic nie mówią i nic nie robią żeby przekonać swojego kolegę Marszałaka !

Lech
Lech
2 lata temu
Reply to  anty PSL

Jak miał się zgodzić jak Uniszki są całe zasypane bo Novago woziło śmieci nie tylko z całej Polski ale i od naszych zachodnich sąsiadów. Zanim zaczniesz pisać głupoty przedstaw całą prawde

Andrzej
Andrzej
2 lata temu

Pan Przybyszewski zostanie burmistrzem i wtedy rozliczy byłego już burmistrza. Nie będzie już podwyżek.

Zatroskany
Zatroskany
2 lata temu
Reply to  Andrzej

Ha ha ha ale się uśmiałem

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Andrzej

Uchowaj Boże, to psychol

Realista
Realista
2 lata temu

Wszystko co mówią i w jaki sposób głosują na sesji radni koalicyjni (radni KWW bunia, PiS i lewicy), jest ustalane wcześniej na spotkaniu tak zwanej koalicji, które zawsze odbywa się przed sesją. Na tym spotkaniu ustalany jest cały scenariusz (kto zabierze głos, co powie, jak będą głosować etc.), Scenariusz i dialogi pochodzą od bunia. Więc niech was nie zmylą wystąpienia radnych koalicyjnych czy głosowanie radnych PiS. Ustalono na koalicji, że jak się wstrzymają to i tak wystarczy głosów pozostałych radnych koalicji do przepchnięcia uchwały śmieciowej. Więc głosowanie radnych PIS to czysta hipokryzja. A podwyżka dla bunia – szkoda słów.

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Realista

Ha ha ale scenariusz ułożyłeś niczym z jakiegoś filmu…..

Jadwiga
Jadwiga
2 lata temu

PSL nie ma wstydu!!! Głosują niby przeciw podwyżce a to PSL wprowadził drakońskie ceny na wysypiskach. Nie mają wstydu !!! Na pewno na nich nie zagłosuję !

Wacław
Wacław
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

Idź precz ratuszowy trollu!!!!

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

Zagłosuj na PIS— będziesz szczęsliwa!!! WSTYD TO JEST KRAŚĆ— I Z D***Y SPAŚĆ !!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

To ty nie masz wstydu za grosz!!!!!!!!!!!
Jak śmiesz pisać takie bzdury.

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

Prawda o PSL w oczy kole…..

Wacław
Wacław
2 lata temu

I znów zaczyna się zrzucanie odpowiedzialności na innych wiem że Rada Miasta i Burmistrz jest mistrzem od tego ale miejcie jaja i weźcie odpowiedzialność na siebie!!! Wy to uchwaliliscie i biedziecie za to rozliczeni już niebawem….Co do PO i ich ulizanego gogusia to nie wróżę wam sukcesu…

Jadwiga
Jadwiga
2 lata temu

Szkoda że radni PO od burmistrza poparli podwyżki za śmieci. Przykro mi, ale się zawiodłam.

Urzędnik
Urzędnik
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

Jacy radni PO?

Wólka
Wólka
2 lata temu
Reply to  Urzędnik

Platforma obywatelska

obserwator
obserwator
2 lata temu
Reply to  Urzędnik

przewodniczącym mławskiego PO jest radny Kowalczyk od burmistrza

GALA
GALA
2 lata temu
Reply to  obserwator

tego karakana syn?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

Bezwstydna Jadwisia.

Lech
Lech
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

Na pewno ich to obchodzi że się zawiodłaś: )

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Radni Pisu wstrzymali się od głosowania bo to ich tęge głowy wprowadziły górną stawkę opłat.

Jadwiga
Jadwiga
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Dobrze że wprowadziły te tege głowy górna stawkę opłaty bo byśmy pewnie już płacili po 200 zł

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

Dopóki żeś siebkobiwto nie odzywala, to wszyscy myśleli żeś mądra, ale jak żeś się odezwała, to już wszyscy wiedzą żeś gł…pia.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  Mławianin

BURAKU do diaska!!!— wstrzymanie się od głosu to ewidentne poparcie BURMISTRZA !!!—–JAK TY NIC NIE ROZUMIESZ JAK TY NIE WIESZ !!!! — no to ELA CI WSZYSTKO WYTŁUMACZY!!!!—- która tłumaczy nam z POLSKIEGO NA NASZE, WSTRZYMANIE SIĘ TO JEST ZWIĘKSZENIE SZANSY NA WYGRANIE BURMISTRZA !!! ELA PRZESTAŃ PISAĆ BZDURY !!!!

Moje miasto jest tu
Moje miasto jest tu
2 lata temu

Poparcie burmistrza to głosowanie za dyletancie.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu

Z twojego wpisu widać że tonie jest twoje miasto, móglbyś zacząc czytać ze zrozumieniem BO SAM JETES DYLETANTEM !!!! z pewnością w gminach tak myslą, poznaj przepisy a pózniej zabieraj głos, i nie rób z siebie nieuka i pajaca !!! czyżbyś wziął przyklad z ELI !!!

Ela
Ela
2 lata temu

Radni PIS nie głosowali za podwyżką śmieci !!! Głosy wstrzymujące jak sama nazwa mówi nie są głosami za!!! Nie wchodzą do poparcia podwyżki. Gdyby radni PO nie mieli większości w radzie miasta podwyżka by nie przeszła.

Antykowal
Antykowal
2 lata temu
Reply to  Ela

Ciekawa interpretacja, niby logiczna a jednak nie. Bywają jednak sytuacje, w których trzeba jednoznacznie określić swoje stanowisko – jestem „za” czy „przeciwko”, żeby pokazać swoje poglądy/opinię wyborcom. Grupa radnych z mławskiego PIS po raz kolejny pokazała, że to ludzie bez kręgosłupa, choć należałoby napisać, że nie mają innych organów. Wstrzymanie się w tym przypadku, to próba „dać ….. i cnoty nie stracić”. Tylko cnotę już dawno stracili, zawiązując koalicję z Kowalewskim. Ba cnotę !!! Ich zachowanie podpada już pod nierząd. Po wyborach sprzedali mu się za parę marnych stołków. Chciałoby się, by tacy ludzie przepadli w kolejnych wyborach.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Ela

P…sz jak potłuczony Kazio, radni burmistrza to nie radni PO. Radni PIS zamigali się tylko od odpowiedzialności czyli schowali głowy w piasek, a po zakończeniu sesji sesji podali ręce burmistrzowi, a burmistrz im podziękował.
Gdyby zagłosowali przeciwko, to przynajmniej zachowaliby twarz, bo i tak byłaby mniejszość głosująca przeciw podwyżkom.
Niestety ich głos wstrzymujący się źle o nich świadczy, no ale przecież takie a nie inne liczenie i 150 od gospodarstwa domowego to wymysł PIS.

Czuję i wiem
Czuję i wiem
2 lata temu
Reply to  Anonim

w PO jest radny burmistrza, ten chyba ulubiony, od ataków

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Ela

Radni PIS niby nie są za, ale i nie są przeciw, czyli w sumie dają zielone światło do uchwalenia podwyżek. To co myślę o pani napisałem niżej – nie będę się powtarzać, bo to nie ma sensu..

obiektywnie
obiektywnie
2 lata temu

Piotrze O.! wracaj do nas. Czekamy

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
2 lata temu

Na wczorajszą sesję rady miasta napisałem następujący apel do Radnych, lecz pan Przewodniczący Prejs nawet go nie odczytał.
Oto treść:

Pismo oficjalne do Radnych Rady Miasta – Kamil Przybyszewski
16 lis 2021

Apel do Radnych Rady Miasta Mława i Burmistrza             
         Miasta Mława

Szanowni Państwo Radni, Szanowny Panie Burmistrzu, 
w związku z planowanym, 
a dzisiaj procedowanych punktów uchwał między innymi. 
Według projektu uchwały, który na jutrzejszej sesji głosować będą miejscy radni, miesięczna pensja burmistrza Sławomira Kowalewskiego wzrośnie z dotychczasowej 10 620 zł na 19 120 zł. 
Nowa stawka wynagrodzenia przysługiwać będzie burmistrzowi Kowalewskiemu z wyrównaniem od dnia 1 sierpnia br. oraz Radni Miasta Mława zadecydują też o 25% podwyżce opłaty za śmieci, a także 5% podwyżce podatków od nieruchomości. 
W niniejszym piśmie apeluję o rozsądek i wstrzymanie się od porcedowania powyższych punktów uchwał.
Przyjęcie i zagłosowanie na tak przez radnych miasta Mława za tymi uchwałami wprowadziłoby poczucie niesprawiedliwości wśród mławskiego społeczeństwa, które jest obciążone licznymi i drogimi opłatami za odbiór odpadów komunalnych, opłat za nieruchomości, opłat za, wodę i ścieki. 
Należy mieć na uwadze, że obecnie wiele osób boryka się z trudną sytuacja finansową, materialną, życiową. Wielu mławian posiada kredyty, których to raty wzrastają poprzez podniesienie stóp procentowych. 
Szalejące ceny gazu ziemnego do ogrzewania mieszkań, cen paliw, szalejącą drożyzna leków, żywności, niestabilny rynek pracy oraz problemy zdrowotne wymagają obniżenia cen, a nie podnoszenia, aż do wyduszenia ostatniego grosza od mieszkańców miasta Mława. 
Podniesienie wynagrodzenia burmistrzowi jest wysoce nieetyczne w tych trudnych czasach. 
Wielu mieszkańców musi żyć za minimum socjalne. Nawet na granicy ubóstwa. 
Służba miastu w roli burmistrza, jest służbą społeczeństwu i wczuwaniu się w jego sytuację, nawet trudną i nieprzyjemną. 
Nie powinniśmy dążyć do urealnienia znaczącej przepaści finansowej pomiędzy mieszkańcami, a władzami miasta. 
Niniejsze pismo nie jest ukierunkowane na krytykę działań radnych, czy burmistrza.  
Niniejsze pismo jest wołaniem, apelem, prośbą o głównie na nie za projektami uchwał. 
Prosze, aby Państwo mieli zawsze i po pierwsze dobro mieszkańców miasta Mława. 
Nie obciążajmy,, ale ściągnijmy ciężary opłat z barków mieszkańców miasta Mława.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy
Kamil Przybyszewski

blp
blp
2 lata temu

Bardzo konkretnie wszystko zostało w tym komentarzu opisane. Tylko co z tego jak tego burmistrza nie interesuje los mieszkańców. Liczy się tylko to aby jemu się pieniądze zgadzały. Niech każdy zapamięta listę tych radnych którzy głosowali za i wstrzymujących się od głosu. Bo były to głosy przeciw mieszkańcom. Radni PIS również nie stanęli w obronie mieszkańców tylko się wstrzymali. Wybory samorządowe coraz bliżej, wtedy mieszkańcy przypomną sobie to przegłosowano podwyżkę.

Były
Były
2 lata temu

Wyślij Chłopie te mądrości do prawdziwych adresatów tj. Sejmu, Rządu, członków partii odpowiedzialnej za aktualnie obowiązujące przepisy, Morawieckiego i całego tego „Towarzystwa Wzajemnej Adoracji i Nieomylności ” !
Może Oni w chwili przytoczenia tak ważnych argumentów i to w skali całego kraju , a nie tylko Mławy skorzystają ze słusznych , przytoczonych argumentów zreflektują się, … w co jednak bardzo wątpię !
Powodzenia marzycielu i altruisto !

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu

KAMIL !!!— TE TWOJE PISNIE JEST ZBĘDNE, A TO DLATEGO ŻE TE PODWYŻKI, SĄ UCHWALONE Z GÓRY !!!— A Rada Miasta miała je tylko przyjąc swą uchwałą , nie uważam aby KOWALEWSKI BYŁ AŻ TAKIM FILANTROPEM ABY MÓGŁ ZREZYGNOWAĆ Z TAKIEJ KASY !!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

radny Dziubiński z Pis a był za podwyzką śmieci

Znam
Znam
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

On jest u Kowala. Nigdy nie był członkiem PiS

Max
Max
2 lata temu
Reply to  Znam

Ale PIS go wystawił tak samo jak i Chodubskiego w powiecie, który pisu od dawna już nie popiera. Tylko gratulować takich trafnych wyborów panom z pisu.

Przypominam
Przypominam
2 lata temu
Reply to  Max

Chodubski nie startował do rady powiatu z listy PiSu.

Xxx
Xxx
2 lata temu
Reply to  Znam

Radny Dziubinski jest jak chorągiewka. A na zebrania działaczy PiSu biega aż miło

Anes
Anes
2 lata temu
Reply to  Xxx

Nie był w PiS i nigdy nie będzie. Nie siej fermentu.

Xyzxyz
Xyzxyz
2 lata temu

Jak można chwalić kogoś, kto jest bezstronny i nie potrafi zdecydować.. Pan Fabisiak jak widać ma dużą rzeszę Fanatyków

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Xyzxyz

Pań Fabisiak, wstrzymał się tym samym nie był za podwyżka. Jak widać ma duże poparcie bo chce dobrze dla ludzi..

blp
blp
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Głos wstrzymujący był głosem za podwyżką. Każdy radny który jest za mieszkańcami był przeciwny. Niestety tylko kilku radnych miało odwagę się przeciwstawić i stanąć w obronie mieszkańców. Według mnie głos wstrzymujący był równoznaczny ze zgodą na podwyżkę.

Ela
Ela
2 lata temu
Reply to  blp

Głos wstrzymujący nie głosuję za podwyżką. Jest to głos wstrzymujący jak sama nazwa mówi.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Ela

Dobrze, że głupota nie boli i dobrze, że nie ma skrzydeł, jak powiedział jeden lekarz w znanym serialu.
Szkoda słów.
Widać, że nie tylko radny Nowakowski ma problem z logicznym myśleniem, ale i część komentujących – ta część, która wychwala radnych PIS i bije im brawo, za to, że nie poczynili żadnych kroków w sprawie wstrzymania podwyżek za śmieci.
Radni PIS wypięli się na mieszkańców, a krótko i węzłowato po prostu ich wydymali i teraz w komitywie z burmistrzem zaśmiewają się ze swojego posunięcia do rozpuku.
Ludzie, kiedy wy zaczniecie logicznie myśleć. Toż wasz tok myślenia woła o pomstę do nieba.
Radni PIS pokazali dokładnie, że brak im jaj.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Pan Fabisiak jakby chciaŁ dobrze dla ludzi to zagłosowałby przeciw podwyżkom, ale jeśli tylko się wstrzymał od głosu, to po prostu stchórzył i mieszkańców ma w głębokim poszanowaniu – to chyba proste.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Radni PiS-u zachowali się poprawnie, nie głosując za szalonym pomysłem burmistrza☹️

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jeśli nie chodzisz na wybory to też zachowujesz się poprawnie? – tak samo zachowali się radnu PIS, którzy wstrzymaniem się od głosu poparli burmistrza.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie poparli, sa przeciwko. Jak byś trochę poczytał interesował byś wiedział.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Skoro są przeciwni to czemu nie oddali głosu przeciwko podwyżce. A zapomniałem byli za likwidacją Straży miejskiej ale na głosowaniu w tej sprawie zagłosowali inaczej. Teraz byli przeciw podwyżce ale się wstrzymali od głosu. Zastanów się co mówisz, bo liczy się oddany głos. A nie co radni mówią. PIS jest w tym doskonały jedno mówi a co innego robi.

Mateusz
Mateusz
2 lata temu
Reply to  aaa

To chyba Ty tak robisz. Nie oceniają innych swoją miarą.

Ela
Ela
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie poparli, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Szeptucha
Szeptucha
2 lata temu
Reply to  Ela

Chłop swoje i baba swoje.
Jak świat światem baba nie popuści. Uprze się i żaden argument do niej nie przemówi, bo w swym uporze traci zdolność logicznego myślenia.

Ikona
Ikona
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Fabisiak na burmistrza.

Aonimowo
Aonimowo
2 lata temu
Reply to  Ikona

Swojego ogródka może być burmistrzem.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Zachowali by się poprawnie gdyby byli przeciw. Nie po to byli wybierani aby wstrzymywać się od głosu w tak ważnej sprawie dla mieszkańców.

Karpia Łuska
Karpia Łuska
2 lata temu

Radny Nowakowski, szkoda słów…. a miałem chęć go zbesztać z błotem

Elo mieszkam tu
Elo mieszkam tu
2 lata temu

Zlodziejee !!!

lol
lol
2 lata temu

Cena śmieci za m3 wody jest z kosmosu.
Miasto powinno moim zdaniem sprawdzić, jakie jest zużycie wody w gospodarstwach domowych w Mławie (od ogólnego zużycia odjąć przemysł, firmy które rozliczają się na innych zasadach) i na tę wartość podzielić koszt wywozu śmieci z gospodarstw domowych. Wątpię, żeby wyszło aż 12.5 zł. Jeśli w systemie naliczania opłat są luki, to trzeba je załatać a nie przerzucać koszty na uczciwie płacących mieszkańców.
12 m3 wody miesięcznie zużywa trzyosobowe gospodarstwo domowe (rodzina 2+1), to kpina że zapłacą za śmieci tyle samo, co 30-osobowe „gospodarstwo domowe” pracowników tymczasowych. Miasto zrezygnowało z rozliczania śmieci od mieszkańca, argumentując że wszyscy składamy się wtedy na wywóz śmieci z wynajmowanych agencjom pracy nieruchomości, ale przy rozliczeniu na podstawie zużycia wody jest dokładnie tak samo i co najgorsze nic nie można, zgodnie z przepisami prawa, z tym zrobić. Może warto jeszcze raz zmienić metodę rozliczania?

Mława Wólka
Mława Wólka
2 lata temu

Na Pana P.Fabisiaka zawsze można liczyć!
Cieszę się, że go mamy!
Fabisiak na burmistrza !!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mława Wólka

Ty jesteś chory czy coś główka ci szwankuje? – wstrzymał się tylko od głosu popierając tym samym burmistrza, a ty mu bijesz brawo??

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ale nie poparł burmistrza, to najważniejsze. Poczytaj co znaczy wstrzymanie od głosu.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

To ty lepiej pomyśl co to znaczy, dzięki takim przepycha się ustawy, zarządzenia itp, np. podwyżki za śmieci.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

To Ty pomyśl bo głową rozumu nie daje.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

NIE DORADZAJ NIKOMU SKORO SAM NIE MASZ O TYM POJĘCIA—powinieneś jednak sam poczytać bo robisz z siebie G****A

Elo mieszkam tu
Elo mieszkam tu
2 lata temu

Odpowiedni kandydat na burmistrza miasta Mlawa, Patryk Fabisiak zawsze dla ludzi.

Szeptucha
Szeptucha
2 lata temu

Humor roku 😀 – bez komentarza.

Lipnik
Lipnik
2 lata temu

Wstrzymanie od głosu to kalkulacja i nie narażanie się buniowi. Jest to brak jaj. To się równa obojętnie , nie obchodzi mnie głosowanie wiec wstrzymuje się

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Brawo Pan Radny P. FABISIAK

Aonimowo
Aonimowo
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Te komentarze o Fabisiaku i brawo to mamusia mu bije

tik tak
tik tak
2 lata temu

Radny Nowakowski 😀 Dlaczego mnie to nie dziwi 😀
Kasa, kariera, koryto, a w głowie ………………………..:D 😀

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  tik tak

Dokończe ten twój post !!!— a w głowie pustki.!!! PANIE NOWAKOWSKI CZY NIE WSTYD PANU TYM BARDZIEJ ŻE JEST PAN NAUCZYCIELEM !!!

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  tik tak

…do rymu to by było: dziura 😀

Maria
Maria
2 lata temu

Wreszcie opozycja pokazała jaja, brawo Panie Marcinie, duży argument w ręku przed zbliżającym i się wyborami ..

Szok
Szok
2 lata temu

Radny z Lewicy Waldemara głosuję za podwyżką co na to Wyrostek Szymon? Miało być tak pięknie a wyszło gorzej niż jak zawsze.

Lech
Lech
2 lata temu

Takiego burmistrza i radnych sobie wybraliście więc nie narzekajcie. Trochę więcej rozumu przy wrzucaniu kartki do urny

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Lech

… albo w ogóle więcej rozumu podczas wyborów.
Każdy winien iść do urny i głosować, jesli czuje się Polakiem i obywatelem Polski., bo nawet nie idąc na wybory i nie głosując zagłosowaliście na tych co rządzą w mieście czyli na tego burmistrza i na tych radnych – wiem ze prawda boli i prawda w oczy koli, ale weźcie to na klatę wszyscy, którzy głosowaliście na kowalewskiego i ludzi z jego komitetu oraz ci, którzy nie poszliście w ogóle na wybory.

Lech
Lech
2 lata temu

Takiego burmistrza i radnych sobie wybraliście więc nie narzekajcie. Trochę więcej rozumu przy wrzucaniu kartki do urny

Znam Filipka
Znam Filipka
2 lata temu

Ten radny co pracuje w budownictwie też niezły. Panie Kowalczyk radze poćwiczyc wymowę razem z Wilamowskim tym od parkometrów. Wstyd mi za was. Byłem za Platformą ale już nigdy nie zagłosuję na was.

Catalina
Catalina
2 lata temu

Panie Borowski, Ośliźlok wstyd i żenada , idziecie drogą Milera Cimoszewicza i pozostało wam zanucić słowa piosenki , to już koniec….

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Catalina

Nucić sobie możesz – co im tam, dietka i tak im wpadnie do kieszeni za podnoszenie łatek i maja twój komentarz bardzo głęboko….

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu

Wiadomo, że coraz bliżej. Wybory były w 2018 roku, a więc jest 3 lata po i zostało 2 lata do kolejnych 😀 – to odn. komentarza Maxa.
Bunio dosiedzi do końca kadencji, a może jeszcze i na następną go wybierzecie drodzy mieszkańcy, bo „przecie on taki przystojniak, taki tłusty kocur”.
Na radnych psioczycie, a też ciągle takich samych wybieracie, bo dali wam cukierka albo piwko postawili. Wybieracie tych, których znacie, nowych, nieznanych twarzy nie dopuszczacie.
Radni PIS wstrzymali się tylko od głosu, , a więc w sumie przyklepali to co zaproponował burmistrz i proszę ich tu nie wybielać.
Jeśli nie bierzesz czynnego udziału w wyborach, to znaczy nie głosujesz za jakąś opcją tzn. że automatycznie wybierasz tych co wygrali i nie tłumacz się, że ty ich nie wybierałeś, bo będąc biernym przyczyniłeś się do wybory tych a nie innych. Tak samo jest z radnymi PIS, którzy zachowując się biernie przyczynili się do zwycięstwa burmistrza. W sumie to wiadomo nie od dziś, że popierają burmistrza w każdym temacie, mają jakieś nieformalne , ciche porozumienie i tyle, czyli burmistrz ma ich w garści.

Elod
Elod
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Brawo radni PiS i PSL zachowaliscie twarz. Pozdrawiam z Wólki

Tik tok tak
Tik tok tak
2 lata temu
Reply to  Elod

Tylko psl

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Elod

Tylko PSL
Radni PIS wstrzymując się od głosu poparli burmistrza i nikt mi nie powie że było inaczej.
Myślcie ludzie.
Wyłączcie w końcu te telewizory i zacznijcie używać szarych komórek.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  Elod

Brawo PSL, natomiast PIS wstrzymując się od głosu pokazał brak odwagi . Dla mnie głos wstrzymujący w tej sprawie jest głosem za.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Panie Borowski – wstyd mi za pana.

człowiek z Osiedla
człowiek z Osiedla
2 lata temu
Reply to  mławianka

Trzeba było wybrać na Osiedlu innego kandydata pana Wyrostka

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu

Bardzo słuszna riposta. Wybierają ciągle tych z komitetu burmistrza, a potem „wstyd mi za pana” – śmieszne, bo przecież wiadomo, ze taki nigdy się nie wychyli, zawsze będzie popierał wszystko jak leci co burmistrz zaproponuje. Eh… ludzie – wstyd mi za was, że w ogóle nie myślicie, tytko głosujecie ciągle tak samo, na te same „gęby”. Jak tak można?

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Z tego co widać to widocznie można, a te „GĘBY” ZNOWU SIĘ POJAWIĄ PO NASTĘPNYCH WYBORACH., no tak a PIS jak ma nie popierać BURMISTRZA, skoro otrzymali stołki to teraz muszą płacić. Monika przestań już bić te brawa dla PIS, czyżbyś nie dostrzegła że oni idą ręka w rękę z BURMISTRZEM —JEDYNIE PSL ZACHOWAŁ SIĘ TAK JAK NALEŻY, broni mieszkańców !!!

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu

No tak ale rada—która powoduje że wpadmy z deszczu pod rynnę.!!!

Minok
Minok
2 lata temu

Toć oni to jedno ta sama Lewica

Tik tok tak
Tik tok tak
2 lata temu

Taka księgowa jak on nauczyciel

Monika
Monika
2 lata temu

Radni Burmistrza zagłosowali za podwyżką za śmieci, Masakra !!! Czy Oni są przeciwko mieszkańcom Mławy! Kogo interesów Oni pilnują bo na pewno nie Naszych Mieszkańcow Mławy a My ich wybraliśmy, koniec. Nigdy więcej!!!

Monika
Monika
2 lata temu

Pan Nowakowski, Wstyd za Pana!!! Brawo dla PIS i PSL że stanęli po stronie mieszkańców i nie zagłosowali za podwyżką za śmieci !

Gnom
Gnom
2 lata temu
Reply to  Monika

Słońcu posłuchali P.Raszkowskiego że idą zła droga szacun dla niego za nieugięta postawęi dobrzea Dziubiński chyba już dryfuje do Bunia

obiektywnie
obiektywnie
2 lata temu
Reply to  Gnom

nie przypisuj sobie głosów przeciw chłopcze

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Gnom

Posłuchali Ruszkowskiego? – oj gł..pi jesteś. Oni dobrze kombinują żeby wilk był syty i owca cała. Ty i tobie podobni – bezmyślni wyborcy chwalicie, a oni po sesji z burmistrzem sobie rączki podali i po plecach się poklepali.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  Gnom

A gdzie ty w tych działaniach i głosowaniach widzisz SŁOŃCE !! POWINIENEŚ PAMIĘTAĆ ŻE PIS NIKOGO NIE SŁUCHA—BO TYLKO ONI MAJĄ RACJĘ !!! JEŚLI BĘDZIE TAK DALEJ TO NIĆ NAM NIE ZOSTAJĘ JAK TYLKO PAMIĘTAĆ PRZY WYBORACH O gwiazdkach czyli ciąc równo i ***** *** !!!! bo tylko to może nas wyzwolić od tych oszołomów!!!

Gnom
Gnom
2 lata temu
Reply to  Monika

Słońcu posłuchali P.Raszkowskiego że idą zła droga szacun dla niego za nieugięta postawęi dobrzea Dziubiński chyba już dryfuje do Bunia

Lol
Lol
2 lata temu
Reply to  Monika

Brawo dla PSL, nigdy dla PIS (nie zagłosowali przeciw podwyżkom).

Jadwiga
Jadwiga
2 lata temu
Reply to  Lol

Głos wstrzymujący jest przeciw!!! PIS nie zagłosowało za podwyżką. Brawo dla PIS!!! Tak trzymać. Mieszkańcy są najważniejsi.

Lol
Lol
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

Chyba jednak przestań oglądać telewizję i te durne seriale, a zacznij myśleć. Głos wstrzymujący się nic nie daje. Gdyby zag losowali przeciw podwyżkom, to pokazaliby, że mają jaja, a tak po prostu się wyłgali, a bezmyślni ludzie przypisują im sukces i stawanie w obronie ludności. Naprawdę drodzy mieszkańcy jesteście tak naiwni?

157
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x