Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Były już bobry, sarenki, psiaki, kotki i … pechowy lisek


Prawdziwego pecha, ale i duże szczęście miał rudy lisek, którego uwięzionego w płocie w nietypowej pozie znaleźli mieszkańcy jednej z posesji w Nikielkowie (pow. olsztyński). Na jego szczęście z tej ciężkiej opresji uratowali go druhowie z OSP Barczewo.


– Działania straży polegały na uwolnieniu zwierzaka, który po udzielonej pomocy oddalił się do pobliskiego lasu – poinformowali druhowie z OSP Barczewo.
Jest to kolejne zdarzenie w którym, strażacy ochotnicy z Barczewa ratują zdrowie i życie zwierzątek.

– W tym roku ratowaliśmy już bobry, sarenki, psiaki, które uwięzione były w studni, oczywiście były też kotki ściągane z drzew – dodają druhowie.

A swoją drogą ciekawe, czy przywiódł go tu podobnie jak w wierszu Adama Mickiewicza „Lis i kozioł” apetyt na gąskę? Okazało się jednak, że to „za wysokie progi, na lisie nogi […]”.

red.

źródło i fot.: OSP Barczewo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Arawena
Arawena
8 miesięcy temu

Jaki słodziaczek piekny, rudy 🙂
Dobrze że oddalił się do lasu

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x