Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przedszkole na Hożej do likwidacji


Miasto z końcem roku szkolnego 2021/2022 zamierza zlikwidować Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Jana Brzechwy mieszczące się przy ulicy Hożej. Jeżeli radni podejmą na dzisiejszej sesji rady miasta uchwałę o zamiarze likwidacji tej placówki, to ruszy dalsza procedura i ta placówka zostanie włączona w strukturę Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 przy ulicy Krasińskiego. Co likwidacja oznacza dla przedszkolaków, ich rodziców i dla pracowników przedszkola na Hożej?


W tym miejscu przypomnieć trzeba, że rok wcześniej MPS nr 4 przestało być samodzielną jednostką i miasto włączyło je w strukturę Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, tego samego w skład którego wchodzi MPS nr 3. Mieliśmy więc do czynienia z sytuacją, gdzie zespolone zostały dwa przedszkola i szkoła podstawowa. Teraz z tych dwóch przedszkoli ma być stworzone jedno. Według władz miasta stworzenie takiego molocha usprawni funkcjonowanie zespołu.

Jak czytamy w treści wniesionego przez burmistrza projektu uchwały, miasto likwidując formalnie 31 sierpnia 2022 roku MPS nr 3 gwarantuje dzieciom możliwość  kontynuowania wychowania przedszkolnego zarówno w budynkach na Hożej jak i Krasińskiego, zapewniając przy tym bezpłatny transport i opiekę. Przy tym miasto deklaruje, że zachowa liczbę 20 oddziałów przedszkolnych – nie mniejszą niż w roku szkolnym 2020/2021.

Dla dotychczasowych pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych likwidacja MPS nr 3 oznacza, że staną się pracownikami MPS nr 4 i jak zapewnia miasto nikt nie zostanie zwolniony.

W projekcie uchwały wymienione są też zalety planowanego rozwiązania. Wśród nich czytamy np. o usprawnieniu rekrutacji (zamiast do dwóch to do jednego), jednej radzie pedagogicznej, łatwiejszej organizacji zastępstw, sprawniejszej organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, czy feriach i wakacjach organizowanych w jednym budynku. Wad tego rozwiązania w projekcie uchwały nie zawarto.

Wiążącą decyzję w tej kwestii podejmą podczas dzisiejszej sesji rady miasta radni. Jeżeli podejmą uchwałę o zamiarze likwidacji, wówczas burmistrz przystąpi do dalszych czynności, m.in. wystąpi o opinię do Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
21 dni temu

Jestem ciekaw jak władza Miasta rozwiąże problem z parkowaniem samochodów. Już teraz jest bardzo duży problem, a za chwilę będzie jeszcze większy jak powstanie nowy blok. Czy ktoś pod tym względem myśli!

wiola
wiola
21 dni temu

Chore

Gość
Gość
22 dni temu

Proszę się zapytać pracowników przedszkola na Krasińskiego czy są zadowoleni. Radny który ………we własne gniazdo WDTYD no ale cóż KASA KASA KASA

Pracownik MPS4
Pracownik MPS4
21 dni temu
Reply to  Gość

W przedszkolu na Krasińskiego wreszcie pracuje się spokojnie, wszystko jest w końcu uporządkowane i znaczna większość jest szczerze zadowolona…

...
...
20 dni temu
Reply to  Pracownik MPS4

Napewno dobrze się pracuje bo połowa dzieci w domu chora.

...
...
22 dni temu

Mps nr 4 budynek B jest w fatalnym stanie. Sale dla dzieci zwłaszcza te na gorze ciasne, brak jest wyposażenia, dzieci nie maja sie tam czym bawić. Rok temu byl przeprowadzony remont korytarzy i drzwi wejściowych zrobiony piękny podjazd na wózki, tylko problem w tym ze wydano bardzo dużo pieniędzy a owe drzwi sa zamknięte na klucz. Chcąc wejść po dziecko z drugim dzieckiem w wozku trzeba wciągać wozek po schodach co nie jest komfortowe a przede wszystkim bezpieczne! Podobno te nowe drzwi z podjazdem to droga pożarowa a Ty sobie na codzień z wózkiem jakoś radź! Połamiesz wózek, dziecko Ci wypadnie kogo to obchodzi!

iga
iga
22 dni temu

Tworzenie molochów to było w komunie. Teraz w dobie covid chyba nie bardzo.

Kuba
Kuba
22 dni temu

Ciekawe w jaki sposób ta zmiana usprawni działanie tego przedszkola. Nikt nie zostanie zwolniony, nic się nie zmieni, to ja się „zapytowywuję”:

  • po co dodatkowe koszty w zmianę nazewnictwa?
  • gdzie sens, gdzie logika?
  • czy chodzi o zagmatwanie zbędnych wydatków?

bo jak to mówią: jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Być może teraz będzie połączenie placówek i stworzenie tzw. molocha, a w przyszłości jednak są plany, żeby zamknąć czyli zlikwidować któreś przedszkole i zapewne będzie to dotyczyło tego na Hożej, bo tam chyba nie było żadnych remontów.

Monika
Monika
22 dni temu
Reply to  Kuba

Usprawnić na pewno nie usprawni ale pozwoli zaoszczędzić na podwyżkę dla szanownego Pana burmistrza.

Anna
Anna
22 dni temu

Tragedia, jedno z najlepszych przedszkoli w Mławie do likwidacji.

JKN
JKN
22 dni temu

Nie było wad przy tworzeniu tego konglomeratu, nie będzie wad i teraz. Przy tworzeniu ZPO nr 3 i włączeniu doń MPS nr 4 przyświecał cel ekonomiczny, teraz jest cel zarządczy.To proste, podobnie jak to, że to co usprawni proces zarzadzania papierami i pracownikami, noekoniecznoe pozytywnie wpłynie na komfort dzieci i komfort pracy w tych 4 budynkach, w których są obecnie (i nadal będą) zlokalizowane oddziały przedszkolne.

aaa
aaa
22 dni temu

Czytanie ze zrozumieniem się kłania…..pisze jasno, że przedszkola na Hożej (jako budynku) nie likwidują tylko nazewnictwo jego z MPS Nr 3 na MPS Nr 4.

WML
WML
22 dni temu

Oj będą nowe bloki na Gorce przy ulicy Hozej. Burmistrz współpracuje z developerami pełna parą?! Np podporzadkowanie drogi głównej Wójtostwo Dla wyjazdu z nowego osiedla.Paranoja .

Były
Były
22 dni temu
Reply to  WML

Ale masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu . Nie najlepiej to świadczy o kojarzeniu oczywistych faktów !

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
22 dni temu
Reply to  Były

A ty masz kłopot ze zrozumieniem faktów, WML ma rację to co zrobiono z ul. WÓJTOSTWO TO PARANOJA !! — NO ALE BURMISTRZ PRAWIDŁOWO REALIZUJE SWÓJ POMYSŁ —-PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO !! — KOSZTEM PIENIĘDZY MŁAWIAN !!! —-

Gość
Gość
22 dni temu
Reply to  WML

Proponuję przeczytać cały tekst nie nagłówek bo twój komentarz nie pasuje i nie ma nic wspólnego z likwidacją przedszkola

Piotr
Piotr
22 dni temu

A co z obiecanym remontem przedszkola nr 4?? Czy też pójdzie do likwidacji??

Projekt Accapulco
Projekt Accapulco
22 dni temu

Piękne apartamenty by się przydały w tym miejscu , może osiedle dla singli powstanie . Tylko single , psy marmur i chrom.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x