Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przedszkole na Hożej do likwidacji


Miasto z końcem roku szkolnego 2021/2022 zamierza zlikwidować Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Jana Brzechwy mieszczące się przy ulicy Hożej. Jeżeli radni podejmą na dzisiejszej sesji rady miasta uchwałę o zamiarze likwidacji tej placówki, to ruszy dalsza procedura i ta placówka zostanie włączona w strukturę Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 przy ulicy Krasińskiego. Co likwidacja oznacza dla przedszkolaków, ich rodziców i dla pracowników przedszkola na Hożej?


W tym miejscu przypomnieć trzeba, że rok wcześniej MPS nr 4 przestało być samodzielną jednostką i miasto włączyło je w strukturę Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, tego samego w skład którego wchodzi MPS nr 3. Mieliśmy więc do czynienia z sytuacją, gdzie zespolone zostały dwa przedszkola i szkoła podstawowa. Teraz z tych dwóch przedszkoli ma być stworzone jedno. Według władz miasta stworzenie takiego molocha usprawni funkcjonowanie zespołu.

Jak czytamy w treści wniesionego przez burmistrza projektu uchwały, miasto likwidując formalnie 31 sierpnia 2022 roku MPS nr 3 gwarantuje dzieciom możliwość  kontynuowania wychowania przedszkolnego zarówno w budynkach na Hożej jak i Krasińskiego, zapewniając przy tym bezpłatny transport i opiekę. Przy tym miasto deklaruje, że zachowa liczbę 20 oddziałów przedszkolnych – nie mniejszą niż w roku szkolnym 2020/2021.

Dla dotychczasowych pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych likwidacja MPS nr 3 oznacza, że staną się pracownikami MPS nr 4 i jak zapewnia miasto nikt nie zostanie zwolniony.

W projekcie uchwały wymienione są też zalety planowanego rozwiązania. Wśród nich czytamy np. o usprawnieniu rekrutacji (zamiast do dwóch to do jednego), jednej radzie pedagogicznej, łatwiejszej organizacji zastępstw, sprawniejszej organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, czy feriach i wakacjach organizowanych w jednym budynku. Wad tego rozwiązania w projekcie uchwały nie zawarto.

Wiążącą decyzję w tej kwestii podejmą podczas dzisiejszej sesji rady miasta radni. Jeżeli podejmą uchwałę o zamiarze likwidacji, wówczas burmistrz przystąpi do dalszych czynności, m.in. wystąpi o opinię do Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
8 miesięcy temu

Jestem ciekaw jak władza Miasta rozwiąże problem z parkowaniem samochodów. Już teraz jest bardzo duży problem, a za chwilę będzie jeszcze większy jak powstanie nowy blok. Czy ktoś pod tym względem myśli!

wiola
wiola
8 miesięcy temu

Chore

Gość
Gość
8 miesięcy temu

Proszę się zapytać pracowników przedszkola na Krasińskiego czy są zadowoleni. Radny który ………we własne gniazdo WDTYD no ale cóż KASA KASA KASA

Pracownik MPS4
Pracownik MPS4
8 miesięcy temu
Reply to  Gość

W przedszkolu na Krasińskiego wreszcie pracuje się spokojnie, wszystko jest w końcu uporządkowane i znaczna większość jest szczerze zadowolona…

...
...
8 miesięcy temu
Reply to  Pracownik MPS4

Napewno dobrze się pracuje bo połowa dzieci w domu chora.

...
...
8 miesięcy temu

Mps nr 4 budynek B jest w fatalnym stanie. Sale dla dzieci zwłaszcza te na gorze ciasne, brak jest wyposażenia, dzieci nie maja sie tam czym bawić. Rok temu byl przeprowadzony remont korytarzy i drzwi wejściowych zrobiony piękny podjazd na wózki, tylko problem w tym ze wydano bardzo dużo pieniędzy a owe drzwi sa zamknięte na klucz. Chcąc wejść po dziecko z drugim dzieckiem w wozku trzeba wciągać wozek po schodach co nie jest komfortowe a przede wszystkim bezpieczne! Podobno te nowe drzwi z podjazdem to droga pożarowa a Ty sobie na codzień z wózkiem jakoś radź! Połamiesz wózek, dziecko Ci wypadnie kogo to obchodzi!

iga
iga
8 miesięcy temu

Tworzenie molochów to było w komunie. Teraz w dobie covid chyba nie bardzo.

Kuba
Kuba
8 miesięcy temu

Ciekawe w jaki sposób ta zmiana usprawni działanie tego przedszkola. Nikt nie zostanie zwolniony, nic się nie zmieni, to ja się „zapytowywuję”:

  • po co dodatkowe koszty w zmianę nazewnictwa?
  • gdzie sens, gdzie logika?
  • czy chodzi o zagmatwanie zbędnych wydatków?

bo jak to mówią: jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Być może teraz będzie połączenie placówek i stworzenie tzw. molocha, a w przyszłości jednak są plany, żeby zamknąć czyli zlikwidować któreś przedszkole i zapewne będzie to dotyczyło tego na Hożej, bo tam chyba nie było żadnych remontów.

Monika
Monika
8 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Usprawnić na pewno nie usprawni ale pozwoli zaoszczędzić na podwyżkę dla szanownego Pana burmistrza.

Anna
Anna
8 miesięcy temu

Tragedia, jedno z najlepszych przedszkoli w Mławie do likwidacji.

JKN
JKN
8 miesięcy temu

Nie było wad przy tworzeniu tego konglomeratu, nie będzie wad i teraz. Przy tworzeniu ZPO nr 3 i włączeniu doń MPS nr 4 przyświecał cel ekonomiczny, teraz jest cel zarządczy.To proste, podobnie jak to, że to co usprawni proces zarzadzania papierami i pracownikami, noekoniecznoe pozytywnie wpłynie na komfort dzieci i komfort pracy w tych 4 budynkach, w których są obecnie (i nadal będą) zlokalizowane oddziały przedszkolne.

aaa
aaa
8 miesięcy temu

Czytanie ze zrozumieniem się kłania…..pisze jasno, że przedszkola na Hożej (jako budynku) nie likwidują tylko nazewnictwo jego z MPS Nr 3 na MPS Nr 4.

WML
WML
9 miesięcy temu

Oj będą nowe bloki na Gorce przy ulicy Hozej. Burmistrz współpracuje z developerami pełna parą?! Np podporzadkowanie drogi głównej Wójtostwo Dla wyjazdu z nowego osiedla.Paranoja .

Były
Były
8 miesięcy temu
Reply to  WML

Ale masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu . Nie najlepiej to świadczy o kojarzeniu oczywistych faktów !

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
8 miesięcy temu
Reply to  Były

A ty masz kłopot ze zrozumieniem faktów, WML ma rację to co zrobiono z ul. WÓJTOSTWO TO PARANOJA !! — NO ALE BURMISTRZ PRAWIDŁOWO REALIZUJE SWÓJ POMYSŁ —-PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO !! — KOSZTEM PIENIĘDZY MŁAWIAN !!! —-

Gość
Gość
8 miesięcy temu
Reply to  WML

Proponuję przeczytać cały tekst nie nagłówek bo twój komentarz nie pasuje i nie ma nic wspólnego z likwidacją przedszkola

Piotr
Piotr
9 miesięcy temu

A co z obiecanym remontem przedszkola nr 4?? Czy też pójdzie do likwidacji??

Projekt Accapulco
Projekt Accapulco
9 miesięcy temu

Piękne apartamenty by się przydały w tym miejscu , może osiedle dla singli powstanie . Tylko single , psy marmur i chrom.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x