Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Półmetek szkolenia nowych ochotników na terytorialsów


05.11.2021 CIECHANOW
WCIELENIE NOWYCH REKRUTOW W SZERGI 5 MBOT
FOT.BARTEK SYTA


5 listopada ponad 100 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe i wyrównawcze w ramach terytorialnej służby wojskowej, którą oferują Wojska Obrony Terytorialnej. Ochotnicy po złożeniu przysięgi zasilą szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Mimo, trudnej sytuacji na granicy, a co za tym idzie alertu gotowości do natychmiastowego stawiennictwa, szkolenia nowych ochotników w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej przebiegają zgodnie z założonym wcześniej planem szkoleniowym.

W piątek 5 listopada ponad 70 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe w szeregach mazowieckich terytorialsów, dziś dołączą do nich rezerwiści, by odbyć 8 dni szkolenia wyrównawczego.

Kandydaci na żołnierzy obrony terytorialnej, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z służbą wojskową w ciągu 16 dni uczą się podstaw żołnierskiego rzemiosła, zasad bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią, taktyki, topografii oraz podstaw ratownictwa medycznego niezbędnego na współczesnym polu walki. W najbliższy czwartek 18 listopada tuż przed złożeniem przysięgi wojskowej podejdą do egzaminu podsumowującego szkolenie tzw. pętli taktycznej, która zweryfikuje zdobyte umiejętności i będzie przepustką do dalszej drogi w WOT. 

20 listopada na terenie koszar 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej o godz. 11.00uczestniczy szkolenia podstawowego złożą przysięgę wojskową i tym samym powiększą szeregi mazowieckich terytorialsów. Ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań na COVID-19 przysięga odbędzie się bez zaproszonych gości. Tradycyjnie będzie transmitowana na kanale WOT na YouTube.

Wzrasta zainteresowanie służbą wojskową w WOT.

Trudna sytuacja na granicy wschodniej spowodowała znaczący wzrost zainteresowania służbą wojskową. Rekrutacja do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągła, ochotnicy mogą przez cały czas zgłaszać się do swoich macierzystych WKU, by zasilić szeregi WOT.  Możliwy jest też bezpośredni kontakt z rekruterem 5 MBOT, który udzieli wsparcia w procesie rekrutacyjnym (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl).

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
18 dni temu

Wielkie uznanie i szacunek dla WOT za służbę dla Ojczyzny i lokalnej społeczności!

To jest realny, wymierny przykład pracy dla Ojczyzny.

Natomiast bluzgi i inwektywy różnych chorych z nienawiści zwolenników totalnej opozycji – to nawet nie jest folklor.

staraznajoma
staraznajoma
17 dni temu
Reply to  Hemi

Ty, hemi jesteś swoistym pisim folklorem, pewnie też oprócz 2zł za komentarz dorabiasz sobie u Macierewicza i biegasz po lesie z kijkiem w ręku i psujesz reputację prawdziwym żołnierzom.
Chorzy z nienawiści to wy jesteście do wszystkich o innych poglądach politycznych, do wszystkich o innych preferencjach seksualnych oprócz pedofili w sutannach, do ludzi zza zachodniej granicy, do wszystkich migrantów, do kobiet, które mają czelność mają swoje własne zdanie.

Odwrócony
Odwrócony
17 dni temu
Reply to  staraznajoma

Dosadne ale prawdziwe. Gratuluję wypowiedzi.

Anonim
Anonim
17 dni temu
Reply to  Hemi

Wielki wyczyn dojenie kasy za trzymanie termometru w łapie. Brawo chłoptasie obłąkańca Maciory. Jesteście wielcy. Nikt po za wami nie zmierzy tak temperatury ciała jak wy. Dziękujemy wam za odwagę i poświęcenie. A tak w ogóle to ze 2 pensje posła powinniście brać. Bo wasza pomoc jest dla nas obciążeniem dla naszej kieszeni.
Przyznaje wam za to 5 gwiazdek. A co tam będę wam żałował, za całokształt jeszcze 3 gwiazdki w promocji dostajecie.

Anonim
Anonim
18 dni temu

Znowu reklama chłopczyków Maciory. Darmozjady. Nic nie potrafią oprócz brania kasy za nic nie robienie poza chyba mierzeniem temperatury, którą mógłby robić np. pracownik szpitala. I na siłę udowadnianie przez piss-lamistów, że to coś jest przydatne w naszym kraju.
***** ***

On2
On2
18 dni temu
Reply to  Anonim

A ile tobie płacą totalni za takie wpisy.Murem za polskim mundurem,jestem za.

#MuremZaMundurem
#MuremZaMundurem
18 dni temu
Reply to  On2

ten gość anonim jest chory , skończy zapewne w pasiaku lub kaftanie . Nie ma co reagować .

Zdziwko
Zdziwko
18 dni temu

Jak ci zabraknie na chleb czy miskę ryżu, to może wtedy przejrzysz na te swoje kaprawe ślepki jeden z drugim, tyle że wtedy to będzie za późno. Widać, że jeszcze ci starcza tych pisich plusów z naszych pieniędzy. Poczekaj, poczekaj, jeszcze będziesz gotować zupę na gwoździu…
Dużo zdrowia ci życzę mimo wszystko.

Odwrócony
Odwrócony
18 dni temu

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Obrażanie kogoś i życzenie mu nieszczęścia dyskwalifikuje Ciebie jako dyskutanta.

#MuremZaMundurem
#MuremZaMundurem
18 dni temu
Reply to  Odwrócony

Za to ***** już jest ok. Przewrotne trole .

Anonim
Anonim
18 dni temu

A ty co nie jesteś trolem? To czym ty jesteś? Chwalbo piss-komuny. Koloborantem, kapo, czy może tajnym współpracownikiem towarzyszy komunistów. Ja ciebie postrzegam jako sprzedawczyka.
I niech Ci świeci cały czas w głowie osiem gwiazdek.

#MuremZaMundurem
#MuremZaMundurem
18 dni temu
Reply to  Anonim

Żenujące to jest.

Zdziwko
Zdziwko
18 dni temu

Masz rację – to co piszesz i to chwalenie pisich jest nawet bardzo żenujące. Co, „stołek” dostałeś za wierność?

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  On2

Żądni totalnie. Jeżeli chodzi o szacunek do munduru to go mam i szanuje policję, wojsko, straż pożarną. A tu się chłopczyki poprzebierali w moro i udają, że coś robią. Jak dla mnie to fora kasę za nic nie robienie. Kiedyś to się nazywało obrona cywilna a teraz podciągają ten dziwny twór pod służbę mundurową. Wstyd.
Pozdrawiam ***** ***

#MuremZaMundurem
#MuremZaMundurem
18 dni temu

Róbcie swoje. Dziękujemy.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x