Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Półmetek szkolenia nowych ochotników na terytorialsów


05.11.2021 CIECHANOW
WCIELENIE NOWYCH REKRUTOW W SZERGI 5 MBOT
FOT.BARTEK SYTA


ksp Mława
Reklama

5 listopada ponad 100 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe i wyrównawcze w ramach terytorialnej służby wojskowej, którą oferują Wojska Obrony Terytorialnej. Ochotnicy po złożeniu przysięgi zasilą szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Mimo, trudnej sytuacji na granicy, a co za tym idzie alertu gotowości do natychmiastowego stawiennictwa, szkolenia nowych ochotników w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej przebiegają zgodnie z założonym wcześniej planem szkoleniowym.

W piątek 5 listopada ponad 70 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe w szeregach mazowieckich terytorialsów, dziś dołączą do nich rezerwiści, by odbyć 8 dni szkolenia wyrównawczego.

Kandydaci na żołnierzy obrony terytorialnej, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z służbą wojskową w ciągu 16 dni uczą się podstaw żołnierskiego rzemiosła, zasad bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią, taktyki, topografii oraz podstaw ratownictwa medycznego niezbędnego na współczesnym polu walki. W najbliższy czwartek 18 listopada tuż przed złożeniem przysięgi wojskowej podejdą do egzaminu podsumowującego szkolenie tzw. pętli taktycznej, która zweryfikuje zdobyte umiejętności i będzie przepustką do dalszej drogi w WOT. 

20 listopada na terenie koszar 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej o godz. 11.00uczestniczy szkolenia podstawowego złożą przysięgę wojskową i tym samym powiększą szeregi mazowieckich terytorialsów. Ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań na COVID-19 przysięga odbędzie się bez zaproszonych gości. Tradycyjnie będzie transmitowana na kanale WOT na YouTube.

Wzrasta zainteresowanie służbą wojskową w WOT.

Trudna sytuacja na granicy wschodniej spowodowała znaczący wzrost zainteresowania służbą wojskową. Rekrutacja do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągła, ochotnicy mogą przez cały czas zgłaszać się do swoich macierzystych WKU, by zasilić szeregi WOT.  Możliwy jest też bezpośredni kontakt z rekruterem 5 MBOT, który udzieli wsparcia w procesie rekrutacyjnym (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl).

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
7 miesięcy temu

Wielkie uznanie i szacunek dla WOT za służbę dla Ojczyzny i lokalnej społeczności!

To jest realny, wymierny przykład pracy dla Ojczyzny.

Natomiast bluzgi i inwektywy różnych chorych z nienawiści zwolenników totalnej opozycji – to nawet nie jest folklor.

staraznajoma
staraznajoma
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Ty, hemi jesteś swoistym pisim folklorem, pewnie też oprócz 2zł za komentarz dorabiasz sobie u Macierewicza i biegasz po lesie z kijkiem w ręku i psujesz reputację prawdziwym żołnierzom.
Chorzy z nienawiści to wy jesteście do wszystkich o innych poglądach politycznych, do wszystkich o innych preferencjach seksualnych oprócz pedofili w sutannach, do ludzi zza zachodniej granicy, do wszystkich migrantów, do kobiet, które mają czelność mają swoje własne zdanie.

Odwrócony
Odwrócony
7 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Dosadne ale prawdziwe. Gratuluję wypowiedzi.

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Wielki wyczyn dojenie kasy za trzymanie termometru w łapie. Brawo chłoptasie obłąkańca Maciory. Jesteście wielcy. Nikt po za wami nie zmierzy tak temperatury ciała jak wy. Dziękujemy wam za odwagę i poświęcenie. A tak w ogóle to ze 2 pensje posła powinniście brać. Bo wasza pomoc jest dla nas obciążeniem dla naszej kieszeni.
Przyznaje wam za to 5 gwiazdek. A co tam będę wam żałował, za całokształt jeszcze 3 gwiazdki w promocji dostajecie.

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu

Znowu reklama chłopczyków Maciory. Darmozjady. Nic nie potrafią oprócz brania kasy za nic nie robienie poza chyba mierzeniem temperatury, którą mógłby robić np. pracownik szpitala. I na siłę udowadnianie przez piss-lamistów, że to coś jest przydatne w naszym kraju.
***** ***

On2
On2
7 miesięcy temu
Reply to  Anonim

A ile tobie płacą totalni za takie wpisy.Murem za polskim mundurem,jestem za.

#MuremZaMundurem
#MuremZaMundurem
7 miesięcy temu
Reply to  On2

ten gość anonim jest chory , skończy zapewne w pasiaku lub kaftanie . Nie ma co reagować .

Zdziwko
Zdziwko
7 miesięcy temu

Jak ci zabraknie na chleb czy miskę ryżu, to może wtedy przejrzysz na te swoje kaprawe ślepki jeden z drugim, tyle że wtedy to będzie za późno. Widać, że jeszcze ci starcza tych pisich plusów z naszych pieniędzy. Poczekaj, poczekaj, jeszcze będziesz gotować zupę na gwoździu…
Dużo zdrowia ci życzę mimo wszystko.

Odwrócony
Odwrócony
7 miesięcy temu

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Obrażanie kogoś i życzenie mu nieszczęścia dyskwalifikuje Ciebie jako dyskutanta.

#MuremZaMundurem
#MuremZaMundurem
7 miesięcy temu
Reply to  Odwrócony

Za to ***** już jest ok. Przewrotne trole .

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu

A ty co nie jesteś trolem? To czym ty jesteś? Chwalbo piss-komuny. Koloborantem, kapo, czy może tajnym współpracownikiem towarzyszy komunistów. Ja ciebie postrzegam jako sprzedawczyka.
I niech Ci świeci cały czas w głowie osiem gwiazdek.

#MuremZaMundurem
#MuremZaMundurem
7 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Żenujące to jest.

Zdziwko
Zdziwko
7 miesięcy temu

Masz rację – to co piszesz i to chwalenie pisich jest nawet bardzo żenujące. Co, „stołek” dostałeś za wierność?

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu
Reply to  On2

Żądni totalnie. Jeżeli chodzi o szacunek do munduru to go mam i szanuje policję, wojsko, straż pożarną. A tu się chłopczyki poprzebierali w moro i udają, że coś robią. Jak dla mnie to fora kasę za nic nie robienie. Kiedyś to się nazywało obrona cywilna a teraz podciągają ten dziwny twór pod służbę mundurową. Wstyd.
Pozdrawiam ***** ***

#MuremZaMundurem
#MuremZaMundurem
7 miesięcy temu

Róbcie swoje. Dziękujemy.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x