Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z 10 na 19 tys. wzrośnie pensja burmistrza Kowalewskiego


Według projektu uchwały, który na jutrzejszej sesji głosować będą miejscy radni, miesięczna pensja burmistrza Sławomira Kowalewskiego wzrośnie z dotychczasowej 10 620 zł na 19 120 zł. Nowa stawka wynagrodzenia przysługiwać będzie burmistrzowi Kowalewskiemu z wyrównaniem od dnia 1 sierpnia br.  


W przypadku burmistrza Sławomira Kowalewskiego od 1 sierpnia br. otrzyma on wynagrodzenie w wysokości 19 120 zł brutto. Składać się na nie będą następujące elementy:

Wynagrodzenie zasadnicze  – 9800,00 zł

Dodatek funkcyjny – 3400,00 zł

Dodatek specjalny w wysokości 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 3960,00 zł

Dodatek za wysługę lat w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego – 1960 zł.

Burmistrzowi również oprócz miesięcznego wynagrodzenia zgodnie z odrębnymi przepisami przysługują też nagrody jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne i odprawy.

Zmiana wynagrodzenia burmistrza to skutek uchwalonej niedawno przez Sejm nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.  Według tych regulacji miesięczne wynagrodzenie szefów samorządów nie może być wyższe niż  11,2-krotności kwoty bazowej (według obecnej kwoty bazowej  to kwota 20 041,5 zł.) i niższe niż 80% maksymalnego wynagrodzenia. Dokładną wysokość wynagrodzenia wójta, burmistrza czy starosty ustala właściwa rada.

Wynagrodzenie burmistrza nie jest jedyną podwyżką jaką zajmą się radni na jutrzejszej sesji.  Zadecydują też, o 25% podwyżce opłaty za śmieci, a także 5% podwyżce podatków od nieruchomości.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
105 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bozena
Bozena
8 miesięcy temu

A wszystkie wnioski, podania i prośby o mieszkania lądują w koszu z odmowną decyzja. Ludzie zarabiający najniższa krajowa nie mają szans na kredyt. Druga sprawa nie długo połowa Mławy będzie pracować poza Mława, bo miasto przejęli Ukraińcy. Już dużo znajomych wyjeżdża, bo dla nas nie ma pracy. Z urzędu pracy też się dobrze ludzi pozbywają, bo po „szkołach” proponują stanąć na lini. Polaczki na linie, kontrola, brygady, repair roomy Ukraince. To jest dopiero upadek.

Ellena
Ellena
8 miesięcy temu

Brak słów …

taka prawda
taka prawda
8 miesięcy temu

„Fora ze dwora! Kończ waść wstydu oszczędź!”

Max
Max
8 miesięcy temu

A gdzie się nie zmieniło? Wszystkie miasta rozwijają się lepiej lub gorzej, chłop i tak ma fart że rządzi w latach gdzie jest kasa z Unii, ciekawe jakby sobie radził za czasów Antczaka czy Rakowskiego…

Atos
Atos
8 miesięcy temu

Wszystkim hejterom, polecam się rozejrzeć wokół i zauważyć jak zmieniło się nasze miasto przez ostatnie 15 lat. Za ciężko pracę należą się uczciwe pieniądze. Panie Burmistrzu , Panu się to poprostu należało.

Portos
Portos
8 miesięcy temu
Reply to  Atos

Autopromocja?

Zdziwko
Zdziwko
8 miesięcy temu
Reply to  Atos

Tak, należało się tak samo Becie Sz. ongiś (nagroda). Takiemu burmistrzowi to się nic nie należało.

Jpielęgniarka
Jpielęgniarka
8 miesięcy temu

To jeszcze nic , przy tym ile zarabia dyrektor powiatowego szpitala np. w Mławie !!!!!!!!!!

Szczerze od serca
Szczerze od serca
8 miesięcy temu
Reply to  Jpielęgniarka

Co by nie pisał i nie mówił, proszę odejść panie burmistrzu, im szybciej tym lepiej, pana czas minął. To nieprawdopodobne, jakim trzeba być ignorantem by poprzez podwyżki cen odpadów, podatków,itp dla mieszkańców, podwyższać sobie w wynagrodzenie. To jest dopiero patent na życie.

Aramis
Aramis
8 miesięcy temu
Reply to  Jpielęgniarka

To trzeba się było uczyć

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  Aramis

Uczyć czy raczej wstąpić w szeregi PIS i wykazać się wiernością oraz miernot?
Moim zdaniem to drugie.

Jarek
Jarek
8 miesięcy temu

PiS ustalił takie prawo , że wójtowie nawet niewielkich gmin mogą mieć dzisiaj 20 20000 zł brutto

Szczerze od serca
Szczerze od serca
9 miesięcy temu

Olszewski, Retkowska, Szczechowicz, Jankowski, Antczak, Wojnarowski, poznali się na tym „ktosiu”. No cóż sami Państwo widzicie. „Skok na pustą kasę przed odejściem” że też ktoś taki mógł zostać Burmistrzem Miasta Mława. Śmieje się wszystkim w twarz z ironią, butą i arogancją. Zatem odejdzie przez chciwość jako Maximus Chytrus. Życzę szerokiej drogi panu, niech już Pan sobie idzie i nie pluje nam bezczelnie w twarz proszę pana.

WoodBoy
WoodBoy
9 miesięcy temu

Takie tam gadanie , gość ma haryzmę i tyle. Wytrawny gracz , polityk . Ma potencjał . A może polityka krajowa później ? Kto wie kto wie. A jakby człowiek stąd został wojewodą ale szczęki by opadły.

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu
Reply to  WoodBoy

Wojewodą? 😀 – nie bądź śmieszny, ale jak oficjalnie wstąpi w szerwegi PIS, to czemu nie – kariera murowana, może dostanie nawet jakieś lepszy stołek. Tam potrzebują takich ściemniaczy, kłamców i bezwstydnych arogantów.

WoodBoy
WoodBoy
9 miesięcy temu
Reply to  Kuba

No tak, w sumie musi dorównać nitrasom z POKO i leśnym dziadkom więc byle kto nie może być….

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu
Reply to  WoodBoy

Wystarczy, że Obajtkowi już dorównuje, tylko legitymacja partyjna i wszystko gra – nic więcej nie trzeba. Kiedyś mówiło się, że zawarł już pakt z diabłem (PIS-em), a więc o ile PZPR, tfu… PIS przetrwa, to karierę ma zapewnioną (może ministerialną, może jako tłusty kot w jakiejś spółce skarbu państwa – to drugie lepiej do niego pasuje). Przecież do tych foteli nie potrzeba ani wiedzy, ani doświadczenia. Wystarczy być miernym ale wiernym i droga otwarta, a charaktr do tej bandy pasuje jak ulał.

WoodBoy
WoodBoy
8 miesięcy temu
Reply to  Kuba

tak czy inaczej Człowiek Sukcesu , American Dream po Mławsku .

anonimus
anonimus
9 miesięcy temu

Osób zawiedzonych jest zdecydowanie więcej, niech już się zakończy ten bezwstydny chocholi taniec tego pana.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
8 miesięcy temu

JANKOWSKI, nie psuje do tego towarzystwa, to cienki BOLEK, którego na salony wprowadził nie kto inny tylko KOWALEWSKI, a co do ANTCZAKA, TO TAK SAMO PRZEBIEGŁY GOŚĆ JAK KOWALEWSKI, i dlatego musieli się rozstać.A z wymienionych przez ciebie osób, najbardziej odczuli działanie KOWALEWSKIEGO — RETKOWSKA, SZCZECHOWICZ, — a do przegranej WOJNAROWSKIEGO przyczynił sie nie kto inny tylko BURMISTRZ KOWALEWSKI!!!

WoodBoy
WoodBoy
9 miesięcy temu

To się wkurzy burmistrz z Ciechanowa jak się o tym dowie. Nasz jest najlepszy EVER .

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu
Reply to  WoodBoy

Czym się wkurzy prezydent Ciechanowa??? – Przecież on też podwyżkę dostanie.
O czym ty piszesz?

WoodBoy
WoodBoy
9 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Że będzie drugi

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  WoodBoy

Jakiż ty g.łupi jesteś… – wiesz o tym?

L.G
L.G
9 miesięcy temu

Burmistrzowie powinni mieć godną pensję. To co było dotychczas to żenujące było. Więcej miał kierownik mc donald’sa i pizzy hat niż burmistrz Miasta.

Antykowal
Antykowal
9 miesięcy temu
Reply to  L.G

Burmistrzowie powinni też godnie wykonywać swoją pracę, uczciwie i profesjonalnie, wtedy nikt nie miałby zastrzeżeń. Za kłamstwa, przebiegłość, niekompetencję,uległość wobec silnych, nie powinno się nagradzać. Za okłamywanie mieszkańców tym bardziej, a ten w tym jest mistrzem.

Uki
Uki
9 miesięcy temu
Reply to  L.G

Daj mi debilu namiar na tego mc donald’sa z checia tam pojde do pracy ba tego kierownika…

Zdziwiony
Zdziwiony
9 miesięcy temu

Ludzie, przecież to PiS dał zielone światło do tych podwyżek. Dajcie spokój.

jas
jas
9 miesięcy temu

Skoro miasto stać na tako podwyżkę dla burmistrza. To stać również na obniżkę stawki za śmieci. Podwyżka ponad 100 tys bo tyle wyjdzie rocznie. A zapewne podwyżkę dostanie też zastępca i być może radni. Tylko pytam za co. Za te ruszające się płytki przy handlowcu. Niektóre już popękały, za parę lat będzie trzeba znowu to zrywać i kolejny wydatek. Za to mieszkańcom ciągle podnoszone są stawki za śmieci. Do tego wybrano najbardziej nie sprawiedliwo metodę rozliczenia za śmieci. Zobaczymy jak się zachowają radni podczas głosowania stawek za śmieci i podwyżce dla burmistrza. Ciekawy głównie jestem głosów radnych PIS. Którzy kiedyś udawali że interesuje ich dobro mieszkańców. Zobaczymy co wybiorą dobro mieszkańców czy burmistrza. Kolejne wybory samorządowe coraz bliżej wiec zapamiętajcie sobie kto jak zagłosował. Każdy głos oddany za podwyżką śmieci będzie głosem przeciw mieszkańcom.

Ferdek
Ferdek
9 miesięcy temu

Są na tym świecie rzeczy, które się nawet fizjologom nie śniły…

Lidia
Lidia
9 miesięcy temu
Reply to  Ferdek

TAK ZARZĄDZIŁ PIS

Mirosław
Mirosław
9 miesięcy temu
Reply to  Lidia

A co ma pis do tego? To ze są jakieś widełki placowe to nie znaczy że trzeba zaraz ustalać najwyzsze.

bbb
bbb
9 miesięcy temu
Reply to  Mirosław

Bez poparcia radnych z PIS dużą rzeczy nie zostało by przegłosowane. Zapewne poprą również podwyżkę dla burmistrza i podwyższenie stawki za śmieci. A niby mieli być tacy dobrzy . A w rzeczywistości PIS niczym nie różni się od PO. A nawet jest gorszy.

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu
Reply to  Ferdek

Fizjologom???? Ciekawe co ma fizjolog do tych podwyżek? – wyjaśnisz??????????????????

Deckard
Deckard
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Poważnie?

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu

PiS obniżył 4 lata temu pobory samorządowcom , a teraz podniósł Prezydentowi , ministrom , posłom i tym na dole , żeby właśnie odciągnąć uwagę od posłów itd .Ale trzeba powiedzieć , że zaproponowali wszystkim duże podwyżki, bo minimalna to 16500zł , która się należy każdemu wójtowi , nawet najmniejszej gminy .To też pewnie oznacza , jak duża czeka nas inflacja w przyszłości. Nawet nie ukrywał tego wicepremier Kowalczyk ( z Winnicy).Codziennie wyższe ceny w sklepach !

Super Mario
Super Mario
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

no i dobrze , może w końcu specjaliści będą zostawać w budżetówce a nie uciekać do korpo .

Lidia
Lidia
9 miesięcy temu
Reply to  Super Mario

Właśnie dlatego powinny być godne pensje żeby ludzie z potencjałem chcieli pracować dla miasta.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
9 miesięcy temu
Reply to  Lidia

Tu Radny kilku kadencji, przeszkolony w podnoszeniu ręki, zasiadający w kilku komisjach i rozliczający się z pensji, zwanej dietą, ze swoimi wyborcami w internecie.
Nie. Pensje powinny być uzależnione od skuteczności pracy. Niska podstawa i możliwość uzyskania wysokiej premii. W zupełności wystarczy. Taki Burmistrz, powinien mieć umowę menadżerską a nie pensje. Miałby jakaś motywacje.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
9 miesięcy temu
Reply to  Super Mario

Tu Radny kilku kadencji, przeszkolony w podnoszeniu ręki, zasiadający w kilku komisjach i rozliczający się z pensji, zwanej dietą, ze swoimi wyborcami w internecie. Panie Super Mario, w budżetówce, to powinien być ZAKAZ zatrudniania osób na decyzyjnych stanowiskach, które wcześniej nie pracowały w biznesie prywatnym. Wtedy by znali wartość pieniądza, trudność jego zarobienia, szacunek dla jego zdobycia i wreszcie na koniec, podstawy ekonomii. Tak mamy figurantów, potrafiących tylko przerzucać środki z jednej kupki na drugą a w Mławie, nawet nie umiejących pozyskiwać funduszy, które są „na wyciągnięcie ręki”. To jest dramat rozgrywający się w całym kraju, za nasze pieniądze.

bnj
bnj
9 miesięcy temu
Reply to  Super Mario

Mam wykształcenie typowo samorządowe. Jeśli ktoś dałby mi szanse chętnie poszedłbym do pracy w urzędzie. Niestety tam można dostać się wyłącznie po znajomości Człowiek z ulicy mający wysokie wykształcenie może zapomnieć. Niestety rządy PIS te zjawisko pogłębiły. Nie znam ludzi którzy by zrezygnowali z pracy w urzędzie.

z gminy
z gminy
9 miesięcy temu

A nasz Wójt będzie miał 17000 zł , a gmina malutka i biedniutka.

Ewa
Ewa
9 miesięcy temu

Podwyżka prawie o 100%? Nieźle. Można żyć!

miki
miki
9 miesięcy temu

WITAM
chciałbym tylko powiedzieć, że TBS na ul. 18 Stycznia przeniesie się do buydnku na Lelewela, a działkę ogarnie Pan N. od nieboszczyków i wybuduje krematorium

Aonimowo
Aonimowo
9 miesięcy temu
Reply to  miki

No i dobrze jestem za po co wozić do warszawy jak można na miejscu

Aonimowo
Aonimowo
9 miesięcy temu
Reply to  miki

Super inwestycja jestem za.

ggg
ggg
9 miesięcy temu

Jak się zarabia takie pieniądze to można podnosić opłaty , bo tego pana stać.

Do ggg
Do ggg
9 miesięcy temu
Reply to  ggg

W Trzcińcu?

Prędkość światła
Prędkość światła
9 miesięcy temu

Oby tak nasz wielce szanowny Burmistrz, wybraniec większości mieszkańców zechciał równie szybko znaleźć sposób obniżenia kosztów odpadów wszystkim mieszkańcom (no oprócz siebie, wszak waćpan w Mławie nie mieszka i to „nie jego problem”), co szybko i dużo raczył sobie pensję podwyższyć… najpierw trzeba zasłużyć…np. poszukać innych odbiorców.

Kim
Kim
9 miesięcy temu

Co kadencja wieszacie na panu burmistrzu psy i co kadencja go wybieracie . He he więc dla mnie to niech i 30 tys zarabia

Fikołek
Fikołek
9 miesięcy temu
Reply to  Kim

Czyli jak ? Jeśli ty byś wybrał burmistrza to miałby być na jakieś głodowej pensji

Fugtyy
Fugtyy
9 miesięcy temu
Reply to  Kim

Bo w Mławie jest ciemnota.

Niezalezny
Niezalezny
9 miesięcy temu

I tak wybierzecie go na następną kadencję więc po co ten potok pomyj

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Niezalezny

Ja go nigdy nie wybierałam, a więc twoje słowa nie do mnie.

Olka
Olka
9 miesięcy temu

Nasz przystojniak wysoko się ceni…oj wysoko. 80% byłoby i tak dość, no ale radni bezradni pewnie nie będą mieli odwagi zaprotestować, bo przecież będą liczyć na podwyżki diet tak przy okazji, a zresztą przecież oni są tylko od przyklepywania pomysłów burmistrza.

Obiektywny
Obiektywny
9 miesięcy temu
Reply to  Olka

A ile wg Ciebie powinien zarabiać burmistrz odpowiadający za całe miasto i przyjmujący te wiadra pomyj,które tu ciągle wylewacie? Skoro nauczyciele z nadgodzinami mają po 7000 brutto i lepiej to chyba burmistrz powinien mieć adekwatnie więcej niż nauczyciel, dyrektor czy prezes. Normalna sprawa.

Olka
Olka
9 miesięcy temu
Reply to  Obiektywny

Ho, ho, ho. Tyle, że te wiadra pomyj to temu przystojniakowi się należą jak psu buda, zapracował sobie nie dbając o dobro miasta i mieszkańców, a dbając tylko o dobro deweloperów i innych szemranych mławskich biznesmenów, dzięki którym zasiada na tym fotelu w ratuszu. Na wysokie zarobki sobie nie zapracował, a więc nie bardzo mu się to należy, za taką pracę winien przyznać sobie najniższą możliwą podwyżkę, wtedy można by było wieszać psy i wylewać pomyje tylko na partię rządzącą, a tak niestety dostaje się i zachłannemu lecz niegospodarnemu burmistrzowi.

Wojtek
Wojtek
9 miesięcy temu

Ale tak obiektywnie to Kaczyński 4 lata temu zabrał prezydentom, burmistrzom i wójtom

Super Mario
Super Mario
9 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

tak , ale o tym nie wolno pisać , bo nie pasuje to przyjętej retoryki . Jak widać pan Prezes nie jest aż taki zły daje biednym i bogatym tylko ” środek ” nie zadowolony 🙂

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Super Mario

Daje biednym? – biednym to daje ochłapy jakby kto pytał, na podwyżkę czynszu i podwyżki innych opłat jak za prąd, wodę, ścieki, śmieci, to nie wystarczy, a co z podwyżkami żywności, leków itp?
Pan Kaczyński nie taki zły… – tfu!!! Bez komentarza!

Super Mario
Super Mario
9 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Pomijam tu fakt istnienia grupy wiecznie nie zadowolonej i tu już nikt ani nic nie pomoże .

staraznajoma
staraznajoma
8 miesięcy temu
Reply to  Super Mario

A ja pomijam tu fakt grupy pochlebców z ratusza czy jakichś jednostek podległych ratuszowi oraz deweloperów.

Wekl
Wekl
9 miesięcy temu
Reply to  Super Mario

Ten „Środek” stanowi najwięcej ludzi pracujących.

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

Teraz dał za to podwójnie.

Jarek
Jarek
9 miesięcy temu

PiS tak zdecydował całkiem niedawno

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
9 miesięcy temu

Aby tylko do swojej kieszeni!
Podwyżki śmieci, podwyżki biletów parkingowych.
Przydałby się remonty ulic m.in. Zagrody czy 3 Maja.
Reaktywacja i modernizacja Mławskiej Kolei Dojazdowej we współpracy z samorządami na trasie. Rozbudowa Mławskiej Komunikacji Miejskiej z zakupem autobusów elektrycznych z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. I można wymieniać wiele innych rzeczy ale w Mławie się nie opłaca nic robić dla mieszkańców.

sprtw
sprtw
9 miesięcy temu

…a mieszkańcy i tak go wybierają. Wybrali po raz czwarty i pewnie wybiorą po raz piąty. Mławianie uważają tak samo jak ten żebrak przy drodze, z którego pewien przechodzień odegnał wszystkie muchy, które go obsiadły, mówiąc:
” i po coś to zrobił? Tamte były już nażarte, a teraz przylecą świeże, głodne”
Tyle, że naszemu włodarzowi bliżej do powiedzenia:
„w miarę jedzenia apetyt rośnie”. On zawsze głodny.
I tak dziwne, żer nie zażyczył sobie 100% maksymalnej stawki, a tylko 90%.

Last edited 9 miesięcy temu by sprtw
Filipek
Filipek
9 miesięcy temu

Hańba, wstyd, jak do tego doszło?

Lol
Lol
9 miesięcy temu
Reply to  Filipek

Spytaj się tych, których wybierałeś do parlamentu, na prezydenta itp.
Twoje pytanie tu jest bez sensu.

Gość
Gość
9 miesięcy temu

Teraz startuje na radną na naszej ulicy nasz wybrany radny nie ZROBIŁ NIC oprócz lansowania się w mediach. KASA to było powodem do startu ja mogę pracować społecznie dla swojego miasta.

Beti
Beti
9 miesięcy temu
Reply to  Gość

Na burmistrza startuj. Tu konieczna jest zmiana. Radny marna dieta a burmistrz pewnie będzie ponad 19 tysięcy złotych. Nie gadaj o społecznie bo nikt w to nie wierzy.

Gość
Gość
9 miesięcy temu
Reply to  Beti

Nie mierz WSZYSTKICH swoją miarką.

joannna
joannna
9 miesięcy temu
Reply to  Gość

Większość radnych to robi.

Piotr
Piotr
9 miesięcy temu

Burchackirmu łatwiej będzie prowadzić kampanię…

Józef
Józef
9 miesięcy temu

Radni burmistrzowi to zaraz burmistrz radnym. I tak jadą razem na tym wozie z kasą podatników. A ty płacz i płać.

Teresa
Teresa
9 miesięcy temu

No cóż tu dodać sobie podwyżki a mieszkańcom smog żeby żyli krócej i nie obciążali budżetu może burmistrz z ta wspaniała rada zająłby się jakością powietrza w mieście a nie zapychaniem kieszeni

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Teresa

Tak… burmistrz zajął się jakością powietrza w Mławie wraz z firmą AGROSAN, która na sucho zamiata ulice i unosi w powietrze gromadę pyłów oraz dmuchawami sprząta opadłe liście. To jest naprawdę ekologia po mławsku.

Teresa
Teresa
9 miesięcy temu
Reply to  Teresa

Czy ktoś z państwa wie jakie mamy okropne powietrze w Mławie Śląsk by się nie powstydził trzy dni temu normy przekroczone ponad 500 procent a zima jak będzie wyż podusiły się czyżby w Mławie nikogo nie obchodziło czym oddychamy a zwłaszcza dzieci w tym mławskim powietrzu jest taki syf ze nawet COVID nie straszny

Szymonek
Szymonek
9 miesięcy temu

Wstyd, wstyd, wstyd!!!

Zatroskany
Zatroskany
9 miesięcy temu

Ciekawe jaką podwyżkę dostaną pracownicy, czyżby po 100 zł jak zawsze???? No dla wybrańców troche więcej!!!

Aleksander Byks
Aleksander Byks
9 miesięcy temu

Uważam, że zarobki kadry kierowniczej powinny być wysokie. Także zarobki burmistrza mogą być wyższe. Jest to szczególnie uzasadnione wówczas kiedy np. Burmistrz Miasta osiąga znakomite wyniki budżetowe w zarządzaniu miaste. W Mławie śmiem sądzić, że taki przypadek nie występuje. Ciągle podwyżki oplat komunalnych i zapowiedzi kolejnych moim zdaniem nie uzasadniają tak wysokiej podwyżki. Burmistrz mógłby zarabiać na poziomie 13 lub 14 tys brutto. Podwyżka rzędu ponad 19 brutto nie jest moim zdanie zasadna. Sprawy nie traktuje personalnie tylko problemowo.

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu

Słusznie, dużo by jeszcze do tego dodać, ale jedno jest pewne:

na 90 % stawki maksymalnej po prostu sobie nie zasłużył!!!

Jeśli deweloperzy uważają inaczej, to niech mu dopłacają ze swojej kieszeni, bo on nawet na te 80 %, ustawowe nie zasługuje.

No ciekawe…. jak się radni popiszą w tym wypadku. Znów 3 czy czterech radnych będzie przeciw, z 3 radnych nie weźmie udziału w posiedzeniu rady, a ze dwóch może się wstrzyma od głosu, ale to może się wstrzyma.
Zejer ile dostanie za szczerzenie zębów i swój doskonały sprint w trudnych sytuacjach.

Mlody
Mlody
9 miesięcy temu

Burmistrza czyjes zoladki nie intersuja… nazryj sie lysy bo to ostatnia chwila i spierd.. jak najdalej l y sy bu cu. Wlodarz od 7dmiu bolesci… zabierz ze soba cala rodzine i znajomych ze stolkow na ktorych ich poobsadzales.

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu
Reply to  Mlody

Jeszcze raz może startować w wyborach, które przy takich mieszkańcach jak mławianie wygra znów i to w ostrogach. Ponadto to jeszcze chyba mu 2 lata zostały obecnej kadencji, a to też nie jest mało.

Nmzv
Nmzv
9 miesięcy temu

Władza centralna ustaliła 60% a nie jak w Mławie wyglada to na około 90% . Ciekawe kto to będzie popierał. Poznamy teraz prawdziwe oblicze radnych! Jutro chwila prawdy.

Lipnik
Lipnik
9 miesięcy temu

Oby to oznaka, że kończy rządzenie w mieście i zbiera na emeryturę. Daj Boże ! Sławku ruszaj nad Wkrę

Wekl
Wekl
9 miesięcy temu
Reply to  Lipnik

Jeszcze jedną kadencję 5-cio letnią może być.

Porażka ten burmistrz
Porażka ten burmistrz
9 miesięcy temu

On chce 90% podwyżki? Jaja jaja. Czy to już pycha zżera po tylu latach władzy?

Były
Były
9 miesięcy temu

Nic prostszego !
Każdy z „zazdrośników” miał i dalej ma prawo startować na to stanowisko i przytulić w/w kwotę !
Niestety, problem w tym, żeby takiego delikwenta, który prawdopodobnie nadaje się do …….. nikt nigdy nie wybierze !
A pretensje o wysokość wynagrodzenia proszę mieć do „Patriotów” z PiS, którzy „przy okazji” też samym sobie podnieśli apanaże o jeszcze wyższy wskaźnik !
Wszystkim „zniesmaczonym” gratuluję wyboru !

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Były

No kurde, „Były” ma 100% racji.
Buniowi się „fartnęło” po prostu.
Czemu go minusujecie?
Średniowiecze? że jak przedsiębiorca wyzyskuje robotników, to atakuje się i niszczy maszyny potrzebne do produkcji? – powinno się atakować przedsiębiorce, a w tym wypadku rząd i parlament, czyli po prostu PIS.
Burmistrz szczęśliwy, to oczywista, no a wynagrodzenie nawet wg nowej ustawy mogłoby być ciut (o parę tysięcy) niższe, niż to ma przepchnąć rada, bo na tak wysokie profity, to on po prostu nie zapracował.

Zxc
Zxc
9 miesięcy temu

Wszyscy krytykują już burmistrza , chociaż uchwała jeszcze nie została przyjęta i nie jest jego widzi misie tylko częściowo nowego ładu któremu tak hołduje PIS-owska Mława.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
9 miesięcy temu
Reply to  Zxc

FAKT–FAKTEM !!!— w tym przypadku nie można mieć pretensji do BURMISTRZA, OCZYWIŚCIE TA PRETENSJA WINNA BYĆ SKIEROWANA TO TYCH PISOWSKICH BARANÓW Z CENTRALI !!! ale powinniśmy pamiętać że BURMISTRZ MŁAWY —na naszym terenie wspiera tych pisowskich nieudaczników!!!—- i mimo że do nich nie należy to systematycznie ich wspiera– i swą osobą firmuje ich działania,!!!!

Pik Pok
Pik Pok
9 miesięcy temu

Podwyzka smieci powyzka za nieruchomość likwidacja przedszkola na hożej i podwyżka dla burmistrza jutro bedzie ciekawie na sesji. Ciekawe czym to wszystko będzie umotywowane przed koalicję rządzącą..

Kalia
Kalia
9 miesięcy temu
Reply to  Pik Pok

Chcą likwidacji przedszkola na Hożej ? Pierwsze słyszę dlaczego? Przecież ciągle jest brak miejsc w przedszkolach, a tu jeszcze likwidacja?

Lol
Lol
9 miesięcy temu
Reply to  Kalia

Działka zostanie sprzedana deweloperowi i burmiszcz dostanie następne mieszkanko?

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Pik Pok

Koalicja rządząca, a w zasadzie PIS nie musi niczego ani motywować, ani uzasadniać – im się po prostu należy jak psu buda, koniec. Kropka.
Wysoka inflacja a więc i wysokie zarobki dla swoich, a że skorzystają przy okazji i ci obcy… no cóż, zawsze jakieś straty muszą być, nie da się inaczej. Buniowi się poszykowało jak ślepej kurze ziarnko, bo on taki trochę swój, trochę nie swój chłop.

Prawodastwo PiS
Prawodastwo PiS
9 miesięcy temu

PiS prawnie „uchylił furtkę” dla tego typu oficjeli. Oprócz swoi zyskają także ci zasiedziali nie deklarujacy przynależnosci partyjnej.

Piotr
Piotr
9 miesięcy temu

Te pieniądze się naszemu włodarzowi po prostu należały. Dajcie spokój niech chłop ma trochę wyższe wynagrodzenie przed emeryturą…

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Tylko gdzie mu jeszcze do emerytury i tu nie chodzi tylko o naszego włodarza (chociaż jemu akurat to wyjątkowo się nie nie należały). Panowie starostowie też dostaną zapewne, ten na zwolnieniu lekarskim także

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu

wersja lux
szkoda ze nie ma 50 tys

Oburzony
Oburzony
9 miesięcy temu

Tu inflacja, podwyżki energii, śmieci i wszystkiego dookoła a Ci sobie tak… Potwarz i tyle.

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Oburzony

No i dla takich może być inflacja? – może. Im na wszystko starczy.
Zaw3sze po d…pie dostają ci co mają najmniej.
Wyrównanie od sierpnia… – no pięknie…
Pewnie radni też sobie diety będą mogli podnieść.
To je3st naprawdę polski wał, żeby żyło nam się „dostatniej”. To pewnie i wszystkie urzędasy też dostaną podwyżki i to też pewnie niezłe. Tacy to pożyją.

Michałek
Michałek
9 miesięcy temu

To jest właśnie nowy Polski wal. Zwykły obywatel 210 zł podwyżki, a taki Burmistrz który nie robi nic dla swoich mieszkańców 9 koła. Brawo. Tak wybraliśmy tak mamy.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
9 miesięcy temu
Reply to  Michałek

TAK !!!– słusznie piszesz, ale taka jest rzeczywistość, pretensje możemy mieć tylko sami do siebie, a zwłaszcza do tych którzy wybrali tych pisowskich oszołomów !!!, a że muszą się męczyć i patrzeć na ten bałagan także ci którzy na nich nie głosowali, no cóż takie są zasady demokracji—- jak do tej pory nikt nić lepszego nie wymyślił !!! chyba że wrócą czasy PARTIA RZĄDZI PARTIA DZIELI !!!—tak było, a dziś to hasło w calęj okazałości przejął PIS—

105
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x