Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od poniedziałku otwarty dworzec, ale kasy jeszcze nieczynne


Jak zapowiada urząd miasta, a poniedziałek 15 listopada 2021 r. udostępniony będzie dla podróżnych dworzec zintegrowany Stacja Mława przy Alei Świętego Wojciecha 15. Od 15 do 30 listopada będzie on czynny od poniedziałku do piątku w skróconych godzinach: 8:00-18:00. Od 1 grudnia godziny otwarcia dworca zostaną wydłużone. Kasy biletowe jednak czynne będą dopiero w późniejszym terminie.


Na dworcu będą zlokalizowane:

  • kasa Kolei Mazowieckich, w której będzie można zakupić bilety na pociągi podmiejskie i dalekobieżne. Planowane otwarcie kasy: 1 grudnia 2021 r.;
  • kasa Fabisiakprzewozy.pl, w której będzie można zakupić bilety na trasy w powiecie mławskim. Planowane otwarcie kasy: 25 listopada 2021 r.;
  • kasa do sprzedaży biletów na połączenia krajowe i międzynarodowe, w której będzie można zakupić bilety m.in. przewoźników: FlixBUS, PKS, SINDBAD. Planowane otwarcie kasy: 1 grudnia 2021 r.;
  • biuro Strefy Płatnego Parkowania na I piętrze. Uruchomienie: 15 listopada 2021 r.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
h13
h13
2 lata temu

Mnie interesuje jeszcze dlaczego Staż miejska jaki i urząd miasta nie widzi zawieszonych naprzeciwko wyjazdu ze stacji Mlawa banerów reklamowych na barierkach wdłuż ulicy?
Każdy może sobie przyjść i zamontować na alei św Wojciecha baner trytytkami?
Jak będzie to tolerować i pozwalać na to to mława będzie cała obwieszona reklamami…

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  h13

Mława „je” piękna 😛 – dzięki wszystkim banerom reklamowym, bo już jest obwieszona . Chciałoby się powiedzieć,m że jest obwieszona wszelkiego typu reklamami jak choinka, ale… te reklamy to raczej blasku Mławie nie dodają.
W Mławie nikt nie patrzy na estetykę, a Straż Miejska… – ich jest tam za mało i za ciasno już mają tam na Padlewskiego. Teraz czekają na nowe lokum, a co, nie należy im się? – koło 15 chłopa i taki skromny budyneczek… Kto by tam się czepiał banerów reklamowych, a tak w ogóle to czy strażnicy mławscy wiedzą to jest baner reklamowy? Burmistrz i urzędasy z UM to absolutnie nic nie widzą oprócz czubków własnych nosów. No może niektórzy zauważają jeszcze mławskich biznesmenów.

Lipnik
Lipnik
2 lata temu

W dobie internetu nie ma przyszłości dla kas. Dobrze, że Fabisiak się zdecydował. Ciekawe czym go kupili

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Lipnik

Będą płacić kasjerce za pracę w kasie, wszak Fabisiakowi to nie podrodze, ale UM opłaci zatrudnienie kasjerki, to czemu nie. Przecież UM własnych pieniędzy nie ma, tylko rządzi naszymi pieniędzmi tak samo jak i rząd. Z miejskiej kasy można szafować kasą.

Pani Magdo, czy ten deweloper przy Świętego Wojciecha, to zacznie sprzątać chodnik?
Pluchy się zaczęły, a tam błocko, że przejść nie można.
Jak ja mam jechać pociągiem na ważne spotkanie w garniturze, pod krawatem i w ubłoconych butach? Jak to będzie wyglądało?

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  Kuba

Głupcze, budżety samorządowe i państwowe pochodzą z naszych podatków ,problem w tym czy tymi środkami dobrze i uczciwie gospodarują, choćby tak jak robi t rząd który dochodami dzieli się że zwykłymi ludźmi podnosząc poziom życia Polaków poprzez 500 +, czy też trzynastkę ,300 + , bon turystyczny, emerytura dla matek trojga dzieci itp działania

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Mławianin

„Głupcze”??????? Milcz waść, wstydu oszczędź.

Lol
Lol
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Jeśli jeszcze nie przeklinasz tych 13-tek, 14-tek, bonu turystycznego, podwyżek minimalnej krajowej, 500+, to pewnie jesteś beneficjentem 500+ i prawdopodobnie masz takie naślepniki jak koniom się zakłada, żebyś miał ograniczoną widoczność.
Współczuję krótkowzroczności, czyli tego, że nie widzisz tej nakręcającej się spirali, no ale jak twoim głównym dochodem jest 500+ i żyjesz na koszt podatnika, to się nie dziwię.
Głupcze… czy ty nie widzisz, że ani nasz mławski samorząd, ani rząd nie ma nic wspólnego z gospodarnością i trwoni pieniądze?
Sprawdź jakie było zadłużenie Polski w 2015r. i porównaj z obecnym, a potem wyzywaj ludzi od głupców, no i przede wszystkim zacznij myśleć.
Jeszcze latem można było kupić litr oleju rzepakowego za 4zł, a dziś ten sam litr oleju kosztuje 10zł bez jednego grosza, a ty mi tu próbujesz wcisnąć kit, że żyje mi się lepiej dzięki jakimś ochłapom, które ten pisi rząd rzuca pospólstwo jak kiedyś szlachta ucztując rzucała psom pod stół kości. Takich przykładów jak z tym olejem rzepakowym mogę ci podać na pęczki, a po nowym roku to nawet na snopki, a nie pęczki 😀
Zazula ma rację:
zamilcz i wstydu sobie oszczędź.

Kałuża
Kałuża
2 lata temu

I super że udało się przed zimą . Tradycyjnie kasy chyba już będą przechodzić do lamusa ale niech tam.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Kałuża

Lepiej było w pociągu kupować bilet u konduktora i iść bezpośrednio na peron.
Jak się mieszka za torami to raz po schodkach na wiadukt, kup bilet i zap…aj z powrotem na wiadukt żeby dostać się na peron. Broń Boże nie wsiadaj do windy, bo jeszcze utkniesz w niej na parę godzin. Co tam niepogoda, plucha, wiatr, śnieg, zawieja, oblodzenie chodnika, schodów, ty musisz zdążyć na pociąg, bo praca, bo umówiony lekarz, bo ważne spotkanie itp.
Wymysł burmistrza się realizuje, a co tam, nieważne, że to utrudnienie i podkładanie kłód pod nogi mieszkańcom i podróżnym. Ważne, że burmiszcz zrealizował swój plan „szklanych domów”, nie to co Judym. On wróci do Trzcińca, a mieszkańcy będą go „ciepłymi słowami wspominać do końca swych dni i słać mu będą wiązanki jakże ciepłych i pokrzepiających słów, ale niech tam sobie ślą, on wszak nie będzie słyszał i będzie miał wszystko w 4 literach. Gospodarz… ale deweloperów.

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Kuba

Mała uwaga. Od szklanych domów to Baryka.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Zazula

Och… faktycznie – przepraszam, to z pośpiechu i z wściekłości na ten kolejny poroniony i zrealizowany z naszych pieniędzy
pomysł burmistrza, bo to nie pierwszy, a kolejny:

  • wielkie płyty wokół Handlowca to raz
  • dworzec zintegrowany w odległości pewnie koło 100 metrów od peronów autobusowych i w odległości jakichś pewnie 300 metrów (a może i więcej od peronów PKP i to jeszcze z dojściem pod chmurką i wiaduktem oraz psującymi się windami, do których jak na nich pisze winny wsiadać tylko osoby niepełnosprawne (no jasne, osoby niepełnosprawne mogą utknąć w windzie na kilka godzin – im się nie spieszy). Pytam: z czym ten dworzec jest zintegrowany? No teraz to może jest i zintegrowany…. ze strefą płatnego parkowania.

Pewnie jeszcze znalazłoby się parę absurdalnych pomysłów burmistrza, ale naprawde jestem zdrowo wkurzony i nie będę tego rozkminiał. Mławianie wybrali sobie chyba na burmistrza najgorszego człowieka jakiego mogli wybrać i to nawet po raz czwarty, a mówią, że Polak mądry po szkodzie, no ale jednak chyba Jan z Czarnolasu miał rację „..nową przypowieść sobiePolak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  Kuba

Do niedawna wracając z Warszawy można było ominąć windę i schody na wiadukt idąc wzdłuż peronu do ulicy sienkiewicza. Teraz niestety to przejście zamknęli i osoby niepełnosprawne nie mają wyjścia. Muszą ryzykować windą.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  aaa

No niestety, taka prawda.
Na peron nr 2 i tak nie dawało rady ominąć windy, no chyba że osoba na wózku mieszkała za torami. Teraz burmiszcz tak udogoadnia, że wszyscy podróżni korzystający z biletów kupowanych na dworcu, będą zmuszeni korzystać albo z windy, albo że schodów, bo biletu u konduktora nie będzie się opłacało kupować.

Dziękujemy panie burmiszczu za wszystkie udogodnienia – wdzięczni podróżni.
Nie życzę Panu żebyś pan się smażył w piekle.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
2 lata temu
Reply to  Anonim

Przy czynnej kasie bilet i konduktora z dodatkową opłatą wynoszącą 6 zł.

Super Mario
Super Mario
2 lata temu

ale skąd te kolejowe kloce mają o tym wiedzieć. Piszą tylko po to żeby pisać .

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Super Mario

-to powiedział podkład kolejowy.

Lol
Lol
2 lata temu

Dla ciebie tylko 6 zł zapewne, ale dla wielu to aż 6 zł.
Bardzo wiele osób żyje teraz ledwie wiążąc koniec z końcem, a po nowym roku ilość tych osób jeszcze wzrośnie.
6 zł tu, 6 zł tam i jeszcze gdzie indziej kolejne 6zł…. – nie bądź taki do przodu, bo wiesz czego ci zabraknie.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x