Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jak znaleźć pracę w Mławie?


Poszukiwania pracy to czasochłonny i wymagający sporej cierpliwości proces. Kandydaci bardzo często wysyłają CV do kolejnych pracodawców, lecz ich aplikacje pozostają bez odpowiedzi. Podpowiadamy, jak znaleźć pracę w Mławie i gdzie jej właściwie szukać?


ksp Mława
Reklama

Pierwsza praca w Mławie

Nie ulega wątpliwości, że najtrudniej jest znaleźć pierwszą pracę. Dotyczy to osób, które dopiero co zakończyły swoją edukację i nie maja jeszcze doświadczenia zawodowego. Ono bowiem jest bardzo cenne dla pracodawców, dlatego jego brak może zaważyć o nieprzyjęciu kandydata na dane stanowisko. Rozwiązaniem dla młodych osób, które poszukują zatrudnienia w Mławie, jest staż. Zwykle trwa on od 3 do 6 miesięcy, natomiast pozwala on zdobyć wiele praktycznych umiejętności. Staże bardzo często organizowane są przez same firmy, ale również przez urząd pracy. Co ważne, pracodawca może zaproponować stażyście stałe zatrudnienie, jeśli ten wykaże się zaangażowaniem i będzie sumiennie wykonywał swoje obowiązki. 

Gdzie szukać pracy?

Większość osób poszukujących pracy oraz stażu regularnie przegląda oferty umieszczane na dedykowanych stronach internetowych. Rzeczywiście, to w sieci bardzo wiele firm decyduje się zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu kandydatów do pracy. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, aby nie ograniczać się tylko do jednego portalu z ogłoszeniami o pracę. Pod hasłem praca Mława – aplikuj.pl znaleźć można wiele, ciekawych ofert. Z drugiej strony odwiedzanie różnych stron internetowych, na których znajdują się anonse, znacznie zwiększa szansę na pozyskanie zatrudnienia. Warto także szukać pracy w lokalnych punktach handlowych czy usługowych – wiele z nich umieszcza na drzwiach kartkę z informacją o tym, że poszukują pracownika. Dotyczy to głównie osób, które poszukują pracy sezonowej, lecz nie tylko.

Jak zwiększyć szansę na pozyskanie zatrudnienia?

Poszukiwanie pracy wymaga bardzo dużej cierpliwości, bowiem często wydaje się, że wysłaliśmy mnóstwo aplikacji, które pozostają bez odpowiedzi. Zadajemy sobie wtedy pytanie, dlaczego właściwie nie możemy znaleźć zatrudnienia? Czasami osoby poszukujące pracy odpowiadają na niemal każde ogłoszenie, nawet jeśli nie spełniają wymogów stawianych przez pracodawców. Wydaje się wtedy, że aplikowaliśmy na wiele stanowisk, lecz rzeczywistą szansę na zatrudnienie mieliśmy jedynie w kilku przypadkach, w których nasz profil pasował do profilu idealnego kandydata. Dobrze więc odpowiadać tylko na wybrane ogłoszenia, których wymogi (przynajmniej te, które zostały podane jako obowiązkowe) spełniamy

Wsparcie w poszukiwaniach

Przeglądając oferty pracy w Mławie, z pewnością zauważymy, na jakie stanowiska aktualnie prowadzonych jest najwięcej rekrutacji. Być może dobrym rozwiązaniem będzie pójście na kurs bądź pozyskanie dodatkowych uprawnień, które pozwolą nam zmienić zawód na ten, który jest obecnie najbardziej pożądany. Warto pamiętać, że przekwalifikowanie może nastąpić w każdym wieku, bez względu na posiadane doświadczenie zawodowe, a także wykształcenie. Kursy mogą być dodatkowo finansowane ze środków gminnych bądź budżetu państwa, w ramach wybranych programów aktywizacji zawodowej, dzięki czemu nie stanowią one dużego obciążenia finansowego dla osoby bezrobotnej. Warto rozważyć opcję przekwalifikowania, jeśli nie możemy znaleźć pracy w swoim zawodzie. 

 

 

materiał partnera

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]