Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ekonomik uczcił pamięć o Niepodległej


Narodowe Święto Niepodległości przypadające na dzień 11 listopada co roku jest uroczyście celebrowane w całym kraju. Z tej okazji w szkolnych placówkach wystawiane są akademie o charakterze patriotycznym. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. przygotowali swój program artystyczny upamiętniający wydarzenia sprzed 103 lat. Akademia ku czci Niepodległej odbyła się 10 listopada (środa) br. o godz. 12:00 na szkolnej sali gimnastycznej.


Akademię poprzedziły warsztaty genealogiczne, przeprowadzone przez pracownika mławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie – Piotra Karwowskiego. Na tych zajęciach uczniowie „Ekonomika” mogli za pomocą Internetu zapoznać się z zagadnieniami genealogii  a także dowiedzieć się jak mogą odnaleźć ślady swoich przodków. Młodzież zapoznała się z działaniem stron genealogicznych, stron archiwalnych i poznała pracę archiwisty. Po warsztatach na szkolnej sali gimnastycznej odbyły się obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Program słowno-muzyczny przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 –Katarzyna Załęska – Karbowska oraz Michał Nowakowski, który ponadto odczytał słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dekoracje sali przygotowała Anna Borkowska. Nie zabrakło patriotycznych pieśni wykonanych przez młodzież pod kierownictwem Pawła Stawińskiego. Do wspólnego śpiewania włączyli się obecni na sali uczniowie i nauczyciele placówki oraz zaproszeni goście: starosta Jerzy Rakowski oraz kierownik Archiwum Państwowego w Warszawie, Oddział w Mławie -Katarzyna Oleksiak. Po akademii odbyło się otwarcie wystawy zorganizowanej przez placówkę  oświatową przy współpracy z Archiwum Państwowym w Warszawie. Koordynatorem wystawy jest Michał Nowakowski. Ekspozycja umiejscowiona na szkolnym korytarzu składa się z 17 plansz. Przedstawia pierwsze dni niepodległości na ziemiach polskich. Można ją oglądać do 26 listopada.

MP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Centrum Tłumaczeń Warszawa
5 miesięcy temu

Świetny wpis! Doceniam wysiłek włożony w wyjaśnienie tematu w jasny i zwięzły sposób. To naprawdę pomocne dla kogoś takiego jak ja, kto jest nowy w tym temacie. Dziękuję!

Izolacja akustyczna
6 miesięcy temu

Dziękuję za ten pouczający i dobrze napisany post. Widać, że włożyłeś wiele wysiłku w badania i stworzenie wciągającego artykułu. Twoja praca jest bardzo cenna!

Pośrednik Nieruchomości Warszawa

Twój post to skarbnica wiedzy! Widać, że pasjonujesz się tym tematem i poświęciłeś czas na zebranie cennych informacji. Dziękuję za ciężką pracę!

Gofrex
6 miesięcy temu

Chciałem wyrazić moje uznanie dla Twojej wyjątkowej pracy. Ten post był niezwykle pomocny i zyskałem dzięki niemu wiele wiedzy. Dziękuję za zaangażowanie w tworzenie wysokiej jakości treści!

Galeria Sztuki Online
7 miesięcy temu

Jestem naprawdę wdzięczny za ten wpis. Widać, że włożyłeś wiele wysiłku w dostarczenie wyczerpujących informacji. Dostarczyło mi to nowych spostrzeżeń i świeżej perspektywy. Twoje zaangażowanie w udostępnianie wartościowych treści jest godne pochwały. Dziękuję za Twoją pracę!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x