Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mazowieccy terytorialsi ćwiczą z US ARMY


Fot. DWOT


Kadeci kursu podoficerskiego SONDA 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w miniony weekend mieli możliwość ćwiczyć wspólnie z żołnierzami Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych

Żołnierze, uczestniczący w kursie podoficerskim SONDA szkolili się wspólnie z żołnierzami amerykańskimi z Grupy Bojowej US Army stacjonującej w Bemowie Piskim. Zajęcia odbyły się na terenie bazy szkoleniowej 52batalionu lekkiej piechoty w Komorowie. Nasi sojusznicy w ramach wspólnego szkolenia brali udział w jednodniowych zajęciach jakie normalnie realizowane są zgodnie z programem kursu SONDA. Wspólne ćwiczenia były doskonałą okazją do budowania świadomości szkoleniowej żołnierzy oraz wspólnych relacji. Wpłynęły one również na podniesienie morale kadetów uświadamiając im, że ich poziom wyszkolenia nie odbiega  od poziomu wyszkolenia naszych sojuszników.

W zajęciach wzięło udział 23 kadetów kursu SONDA oraz 8 żołnierzy amerykańskich. Żołnierze amerykańscy byli pod dużym wrażeniem skuteczności i możliwości adopcji wykorzystywanego w Wojskach Obrony Terytorialnej karabinka MSBS GROT. Mieli również możliwość prowadzenia strzelania z wykorzystaniem amunicji barwiącej UTM.

CMS Brandt Gibbons, oficer Sekcji Szkoleniowej Bayron Adams oraz podoficer odpowiedzialny za planowanie szkolenia, CM Timothy Englund pozytywnie ocenili organizację zajęć oraz poziom przygotowania instruktorów. O jakości organizacji zajęć świadczą słowa starszego podoficera dowództwa WOT,  st. chor. szt. Mirosława ZIARNIAIKA, który nadzorował szkolenie naszych żołnierzy: Życzyłbym sobie, aby taki poziom był reprezentowany przez wszystkich instruktorów a zajecie były prowadzone tak wszędzie, wtedy nikt nie będzie narzekał na nudę szkoleniową.

Ważnym akcentem na zakończenie wizyty naszych sojuszników było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości wspólnym zapaleniem zniczy przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz odśpiewanie Hymnu Polski.

Szkolenie było realizowane w ramach wspólnej inicjatywy szkoleniowej 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, 4.Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Starszego Podoficera Dowództwa Grupy Bojowej US Army stacjonującej w Bemowie Piskim – CMS Brandta Gibbonsa.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x