Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Janina Drabczyńska skończyła 100 lat a dopisuje jej i zdrowie i humor


fot. prywatne


ksp Mława
Reklama

Najstarsza mieszkanka gminy Szreńsk –  Janina Drabczyńska skończyła 100 lat. O tym pięknym jubileuszu pamiętała przede wszystkim rodzina, ale też władze gminy. List  gratulacyjny otrzymała również od premiera Mateusza Morawieckiego.

Z tej okazji dostojną jubilatkę odwiedził wójt Marek Nitczyński z Kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego  – Panią Ewą Sadowską, składając urodzinowe życzenia w swoim imieniu i w imieniu wszystkich mieszkańców gminy Szreńsk. Pani Janina jest osobą znaną i lubianą w Szreńsku. Całe swoje życie związała z tą miejscowością. Tu się urodziła, wychowała, tu też przez kilkadziesiąt lat prowadziła wraz z mężem gospodarstwo rolne. Przez kilka lat w trudnych czasach powojennych była radną gminy Szreńsk.  

Dziś Pani Janina pozostaje pod opieką bratanicy i bratanków ale nadal dopisuje jej zdrowie i dobry humor. Ma doskonałą pamięć i często z rodziną dzieli się swoimi wspomnieniami. Jak sama przyznaje nigdy nie chorowała.  Preferuje tradycyjną kuchnię polską. Lubi czarninę i gołąbki. Mąż Pani Janiny – Jan, bronił ojczyzny w kampanii wrześniowej 1939 roku, kończąc swój szlak bojowy w twierdzy Modlin. Całą okupację spędził w niewoli.

red.

SONY DSC

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x