Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Weno wejta, jest gra o Mławie!


Tej gry nie ma w sprzedaży, więc nie zabrakło chętnych, aby po raz pierwszy zagrać w nową grę planszową o Mławie. W miniony piątek, Stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe zaprosiło chętnych do Miejskiego Domu Kultury, gdzie promowana była nowa gra planszowa zatytułowana „Mława 1429 czyli Spacerkiem po Mławie”. O tym jak powstawała gra, jakie są jej zasady mówili Tadeusz Stabach i Robert Zaborowski. Tym, którzy nie znają powiedzenia „weno wejta” wyjaśniamy, że oznacza to zdziwienie, a takie pytanie znajduje się wśród pytań, z którymi zetkniemy się w grze.


ksp Mława
Reklama

Jak przystało na taki rodzaj gry,  w obszarze planszy są umieszczone na planie Mławy z lat 30-tych ubiegłego wieku są wiodące do Starego Rynku trasy.  Po drodze czekają na nas różne zagadki związane z historią miejsc, przez które przechodzimy. Oczywiście w instrukcji gry znajdziemy też poprawne odpowiedzi do zagadek. Oprócz pytań trafiamy też na różne dodatkowe opcje, bonusy ale też kary. Wygrywa i zostaje Burmistrzem gracz, który pierwszy przekroczy liczbę 1429 punktów, co jak pamiętamy jest datą nadania praw miejskich Mławie.

Ponieważ na wydanie tej gry Stowarzyszenie otrzymało dotację ze środków publicznych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu nie może być ona sprzedawana. Jest jednak nadzieja, że ta gra trafi do szerszej grupy zainteresowanych mieszkańców naszego miasta. Edyta Suszek, dyrektor MDK zadeklarowała, że będzie starać się o własne środki na dodruk tej gry. Wówczas mogła by ona być już dostępna do sprzedaży w Miejskim Domu Kultury.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
7 miesięcy temu

Brawo dla prawdziwych spoleczników i pasjonatów historii naszego miasta. Kolejna udana akcja Stowarzyszenia Mława Miasto Zabytkowe. Czekamy na nowe pomysły członków stowarzyszenia.

anka
anka
7 miesięcy temu

Ja jestem bardzo zainteresowana zakupem, myslę, ze nie tylko ja.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Kto to jest Robert Zaborowski?

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Członek Stowarzyszenia Mława Miasto Zabytkowe, pasjonat historii naszego miasta, pomysłodawca stworzenia Grupy Nieformalnej MMZ, która w tym roku przekształciła się w stowarzyszenie, pomysłodawca strony na FB, pomysłodawca corocznych marszów po liniach obronnych z wrzesnia 1939, autor i wspólautor wystaw organizowanych corocznie w rynku w czasie Dni Mławy.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

Dziękuję za dokładny opis zasług tego pana. Cały czas uważałem, że to co Pan pisze to dotyczy Pana T.Stabacha.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x