Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Medialne zarzuty wobec płockich biskupów. Jest dementi


Na stronie Diecezji Płockiej ukazał się oficjalny komunikat, podpisany przez biskupa Piotra Liberę i biskupa Mirosława Milewskiego zaprzeczający doniesieniom medialnym przedstawiającym obu duchownych w negatywnym świetle.


ksp Mława
Reklama

Biskupi oświadczają że „żaden z tych zarzutów nie jest prawdziwy. To pomówienia, z którymi nie można dyskutować merytorycznie. Przypisuje nam się postępki nieprawdziwe i dyskredytujące nas”. „Jest nam przykro, że takie oczerniające publikacje mogą wśród wiernych świeckich i duchownych powodować niepokój i zamęt” – dodają w dalszej części oświadczenia.

Chodzi tu o publikację Newsweeka, zarzucającą płockim biskupom nieetyczne zachowanie podczas wyjazdu do Anglii i korzystanie z życia w formie „cygara, pieniądze, Służba Bezpieczeństwa”.

red.

Treść oświadczenia biskupów płockich:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Ja to bym podał do sądu Newsweeka. Ale żeby pójść do sądu, to trzeba mieć argumenty merytoryczne, a nie fikcyjnego świadka, jako źródło prawdy

Wierna
Wierna
6 miesięcy temu

Kłamcy, kłamcy i jeszcze raz kłamcy. Każde doniesienie medialne jest prawdą, Ciechanów rządzi w płocku a ci, co są pseudobiskupami to słudzy szataa tych diabłówsz i nie grzmisz nna. Żałośni i dzięki ich kłamstwom i malwersacjom kościoły i seminaria w diecezji płockiej pustoszeją. Boże widzisz i nie grzmisz na tych padalców.

jurek
jurek
7 miesięcy temu

Ja także wierzę.

Do Jurka.
Do Jurka.
7 miesięcy temu
Reply to  jurek

Ale w tej publikacji, która nie została zamieszczona jest napisane, ze biskup pojechał szlifować język. Podczas szkolenia miał zamieszkać w mieszkaniu, jednopokojowym z korepetytorką. Tak jest napisane i to nie są moje słowa, tylko cytat. Analizując tekst, w żaden sposób nie można powiedzieć, ze biskup tego języka nie szlifował. Ja nie rozumiem, dlaczego miał by zamieszkać oddzielnie w jakimś hotelu, bo przecież pojechał aby się uczyć i musiał po prostu rozmawiać. To chyba jest jasne. Reszta to pomówienia i tutaj, jeżeli autor artykułu mija się z prawdą, należy sprawę zgłosić do prokuratury jako oszczerstwo i spokojnie czekać na wynik procesu a nie tylko wydawać dementi. Jurku, możesz zrobić to również Ty. Dementi, to można wydawać na każdy temat i później zapewniać, że to nie miało miejsca. Połowa będzie wierzyć a druga nie. Proces, kara, odszkodowanie. Jeszcze do tego w trakcie reformy sadownictwa, to wręcz wymarzona droga.

Niezależny
Niezależny
7 miesięcy temu

Pozamykać to plemię pedofilskie. Mieli mieć miłosierdzie w sercu a gwalcą dzieci

Jolka ratusz
Jolka ratusz
7 miesięcy temu

Zamknąć, zawinąć taśmą to gniazdo zła i pedofilii

Gosia
Gosia
7 miesięcy temu

Napewno nie są kryształowi,winny się tłumaczy taka prawda.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Ktoś jeszcze wierzy w te ich tłumaczenia?

BLM
BLM
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Ja wierzę .

Wierna
Wierna
6 miesięcy temu
Reply to  BLM

Lecz się w takim razie.

Lol
Lol
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Chyba tylko id…ci im wierzą

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x