Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

ZUS poleca e-wizyty także w trakcie czwartej fali


Statystyki pokazują stały wzrost zakażeń koronawirusem. ZUS przypomina, że wideorozmowa pozwala na załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Z tej możliwości skorzystało już ponad 116 tys. klientów. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza w czasie pandemii.


ksp Mława
Reklama

ZUS testował e-wizyty w październiku 2020 r., a dostępne są we wszystkich oddziałach od 4 listopada poprzedniego roku. W tym czasie z wideorozmowy z ekspertem ZUS skorzystało ponad 116 tys. klientów i liczba ta cały czas rośnie. W województwie mazowieckim przez rok odbyło się niemal 21 tys. tego rodzaju konsultacji, co stanowi duży udział w ogólnopolskich statystykach.

„Codziennie e-wizytę rezerwuje średnio kilkaset osób w całym kraju. E-wizyty to usługa o najwyższej jakości i wysokim standardzie w naszej działalności. Najwięcej osób korzysta z e-wizyty w Gdańsku, Warszawie oraz Poznaniu” – wskazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Porady emerytalne najpopularniejsze

Podczas porady eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek, a także emerytur i rent zagranicznych. W ramach takiej wizyty można założyć także profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Do tej pory najwięcej pytań dotyczyło spraw związanych z emeryturami oraz rentami krajowymi, następnie firm oraz pracowników, a także zasiłków.

Od 16 lutego klienci mogą umawiać się również na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Jak to działa?

Aby zarezerwować e-wizytę trzeba wejść w link do umawiania zdalnych konsultacji na stronie www.zus.pl. E-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. W przypadku płatników składek, powinien być to oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy.

Dzień przed spotkaniem osoba, która umówiła się na e-wizytę w ZUS, otrzyma SMS z przypomnieniem o konsultacji na wskazany podczas rejestracji numer telefonu. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma też maila z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS. Urząd przypomina, by odwoływać porady, w których nie będziemy mogli wziąć udziału.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty.

Za wdrożenie e-wizyt ZUS otrzymał wyróżnienie EuropeanQualityCertificate 2020.E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9 a 14. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.

źródło: Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szkoła
Szkoła
8 miesięcy temu

Co to jest widerozmowa?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x