Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uwaga! Ciekawy konkurs w mławskim oddziale Archiwum Państwowego


Rozpoczyna się konkurs genealogiczny pt. ,,Moja historia” zorganizowany przez Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatów mławskiego, ciechanowskiego, działdowskiego, płońskiego, żuromińskiego i części przasnyskiego. Prace można składać do szkolnych koordynatorów do 10 stycznia 2022 r.


ksp Mława
Reklama

O konkursie:

Konkurs ma na celu kształtowanie świadomości obywatelskiej i historycznej dzieci i młodzieży w oparciu o poznanie przeszłości, pobudzenie zainteresowań historią własnej rodziny w oparciu o wspomnienia swoich bliskich lub sąsiadów oraz materiały źródłowe znajdujące się w ich rodzinnych archiwach, pielęgnowanie tradycji i budowanie więzi międzypokoleniowych.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu właściwości terytorialnej Oddziału, tj. powiatów ciechanowskiego, działdowskiego, mławskiego, płońskiego, żuromińskiego oraz gmin Czernice Borowe i Krasne.
Praca o tematyce genealogicznej powinna być przygotowana w formie multimedialnej np. w formie prezentacji, opowieści historycznej, wywiadu lub reportażu fotograficznego bądź filmowego. Pracę należy przesłać w formie cyfrowej. W pracy mogą być użyte reprodukcje dawnych dokumentów i fotografii oraz zdjęcia lub nagrania filmowe wykonane współcześnie.

Konkurs jest dwuetapowy. Prace na etapie szkolnym uczniowie powinni składać do szkolnego koordynatora konkursu, w terminie do 10 stycznia 2022 roku.
Na etapie międzyszkolnym koordynator konkursu składa wybrane prace w siedzibie Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Mławie, ul. Narutowicza 3, w terminie do 28 stycznia 2022 roku. Przyznanie nagród przez Kapitułę przewidziane jest w dniu 11 lutego 2022 roku.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Facebook Organizatora – Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Mławie.

źródło: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x