Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mazowieccy terytorialsi rozpoczynają ćwiczenie OSŁONA-21


W najbliższy piątek (5 listopada) żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną 72 godzinne ćwiczenie, które ma być odpowiedzią na zmieniającą się sytuację na wschodniej granicy.


ksp Mława
Reklama

Od 5 do 7 listopada blisko 250 żołnierzy 53 i 54 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady OT, przez 3 dni będzie ćwiczyć w gminie Sarnaki, w powiecie łosickim. Ćwiczenia odbędą się m.in. w Serpelicach, Tłoczni Gazów w Hołowczycach oraz na moście torowym w Fronołowie.

Podczas ćwiczeń sprawdzony zostanie system powiadamiania oraz alarmowego stawiennictwa żołnierzy, żołnierze będą przygotowywać miejscowości do obrony, ćwiczyć patrolowanie, rozpoznanie obrazowe z wykorzystaniem statków bezzałogowych, poszukiwanie oraz izolację grup dywersyjno- rozpoznawczych. Jednym z istotnych punktów ćwiczenia jest współpraca z samorządami oraz innymi służbami, tj. Straż Graniczna, Policja, Straż Pożarna. Podczas ćwiczeń będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki, ale tylko poza terenami zabudowanymi i w uzgodnieniu z lokalnymi samorządami.

Celem tego ćwiczenia jest rozwijanie odporności i potencjału obronnego społeczności lokalnej w rejonie przygranicznym.

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej niemalże od samego początku kryzysu na granicy wspierają Straż Graniczną poprzez udostępnienie masztów oświetleniowych, patrolowanie rejonów przygranicznych zarówno z lądu, wody jak i powietrza.

źródło  5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
8 miesięcy temu

Wymyślają co chwila jakieś bzdety, żeby udowodnić, że poborcy naszej kasy są do czegoś potrzebni.
Pewnie na tej granicy to temperaturę będą mierzyć chłoptasie Maciory.
***** ***

Odwrócony
Odwrócony
8 miesięcy temu

Ostatnie zdanie, cyt. , patrolowanie rejonów przygranicznych zarówno z lądu, wody jak i powietrza. Zabrakło z kosmosu. Kolejna bzdura i blaga.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x