Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mazowieccy terytorialsi rozpoczynają ćwiczenie OSŁONA-21


W najbliższy piątek (5 listopada) żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną 72 godzinne ćwiczenie, które ma być odpowiedzią na zmieniającą się sytuację na wschodniej granicy.


Od 5 do 7 listopada blisko 250 żołnierzy 53 i 54 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady OT, przez 3 dni będzie ćwiczyć w gminie Sarnaki, w powiecie łosickim. Ćwiczenia odbędą się m.in. w Serpelicach, Tłoczni Gazów w Hołowczycach oraz na moście torowym w Fronołowie.

Podczas ćwiczeń sprawdzony zostanie system powiadamiania oraz alarmowego stawiennictwa żołnierzy, żołnierze będą przygotowywać miejscowości do obrony, ćwiczyć patrolowanie, rozpoznanie obrazowe z wykorzystaniem statków bezzałogowych, poszukiwanie oraz izolację grup dywersyjno- rozpoznawczych. Jednym z istotnych punktów ćwiczenia jest współpraca z samorządami oraz innymi służbami, tj. Straż Graniczna, Policja, Straż Pożarna. Podczas ćwiczeń będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki, ale tylko poza terenami zabudowanymi i w uzgodnieniu z lokalnymi samorządami.

Celem tego ćwiczenia jest rozwijanie odporności i potencjału obronnego społeczności lokalnej w rejonie przygranicznym.

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej niemalże od samego początku kryzysu na granicy wspierają Straż Graniczną poprzez udostępnienie masztów oświetleniowych, patrolowanie rejonów przygranicznych zarówno z lądu, wody jak i powietrza.

źródło  5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
25 dni temu

Wymyślają co chwila jakieś bzdety, żeby udowodnić, że poborcy naszej kasy są do czegoś potrzebni.
Pewnie na tej granicy to temperaturę będą mierzyć chłoptasie Maciory.
***** ***

Odwrócony
Odwrócony
25 dni temu

Ostatnie zdanie, cyt. , patrolowanie rejonów przygranicznych zarówno z lądu, wody jak i powietrza. Zabrakło z kosmosu. Kolejna bzdura i blaga.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x