Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sanepid apeluje o zachowanie dystansu i noszenie maseczek


Z okazji zbliżających się Wszystkich Świętych i Zaduszek Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, zwrócił się do mieszkańców, by ci zachowywali dystans i nosili maseczki.


– Nadchodzący weekend może mieć kluczowe znaczenie dla tempa wzrostu zachorowań na COVID-19. Obecna sytuacja jest bardzo trudna. Zakażeń przybywa lawinowo i spodziewamy się kolejnych wzrostów w najbliższych tygodniach – napisał. dr n. med. Przemysław Rzodkiewicz

Dodał także, że województwo mazowieckie znajduje się na czele regionów Polski, gdzie odnotowuje się najwyższe liczby nowych zakażeń.

– W najbliższych dniach będziemy odwiedzać groby naszych rodzin, bliskich i przyjaciół. Będziemy przemieszczać się między miastami, będziemy spotykać się w gronie bliższej i dalszej rodziny, będziemy masowo odwiedzać cmentarze w całym kraju. Dlatego, w imieniu własnym i wszystkich pracowników Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej, którzy bez przerwy (w trybie 24 h/dobę) pracują nad zwalczaniem epidemii, prowadząc nadzór sanitarny związany z dochodzeniami epidemiologicznymi, nakładanymi kwarantannami, kieruję do Państwa apel z prośbą o wyjątkową wrażliwość i solidarność społeczną w tych dniach, o rozwagę i respektowanie obowiązujących przepisów mających ograniczać epidemię – czytamy w liście.

Przemysław Rzodkiewicz zachęca także do założenia maseczki podczas wizyty na cmentarzu, choć formalnie takiego obowiązku dziś nie ma.

– Bądźmy świadomi, że będzie trudno zachować w tych miejscach dystans społeczny. A tłum to otwarte wrota do rozprzestrzeniania się zakażenia. Jedna osoba zakażona wariantem Delta może roznieść zakażenie na 6-7 osób przebywających w pobliżu, jeśli nie ma zakrytego nosa i ust. Jeśli mamy jakiekolwiek objawy infekcji typu: duży ból głowy, uciążliwy katar, objawy definiowane jako grypa czy przeziębienie – zostańmy w domu, nie spotykajmy się z bliskimi, skontaktujmy się z lekarzem i wykonajmy niezbędne badania, by sprawdzić, czy nie jest to COVID-19– apeluje.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ja3
Ja3
9 miesięcy temu

Szczucie ludzi jeden na drugiego

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x