Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. O której msze na cmentarzach?


Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. To czas w którym odwiedzamy groby naszych krewnych czy znajomych. W te dni nie tylko w kościołach, ale również na mławskich cmentarzach odprawiane są msze św. Jaki jest ich porządek w mławskich parafiach?


Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada 2021)

Cmentarz parafialny – msza św. o godz. 11:00

Cmentarz na Wólce: msza św. o godz. 12:00

Cmentarz komunalny: msza św. o godz. 13:00

Dzień Zaduszny (2 listopada 2021)

Cmentarz parafialny – różaniec o godz. 17:00

msza św. o godz. 18:00

Cmentarz komunalny: msza św. o godz. 09:00

Odwiedzanie grobów łączy się z tradycją zapalania zniczy i dekorowania pomników kwiatami. Z tej racji parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika, mająca kłopoty z wysokimi płatnościami za wywóz śmieci z cmentarza  zaapelowała o umiar i roztropność z zakupami zniczy i kwiatów.

„Trzeba nam więcej uwagi zwracać na sferę duchową tej uroczystości, ofiarować spowiedź, Mszę św., komunię św. i modlitwę” – apeluje parafia.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x