Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wzbogacamy bazę sprzętowo-dydaktyczną szkół. Dostaliśmy dofinansowanie


fot. ilustracyjne


Dostaliśmy 112 tyś zł w formie dotacji celowej od Wojewody Mazowieckiego w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”. Wsparcie to trafi do 8 szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mławski.

Każda z naszych placówek otrzyma po 14 000,00 zł dofinansowania z przeznaczeniem na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych. A wśród nich znalazły się Technikum nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr 2 w Mławie, Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr 2 w Mławie, Branżowej Szkoły I stopnia specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mławie, Technikum nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Zespole Szkół nr 1 w Mławie, Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Zespole Szkół nr 1 w Mławie, Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r., II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r., I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie.

W środę 20 października w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Ciechanowie Starosta Mławski Jerzy Rakowski oraz członek zarządu Krystyny Zając podpisali umowę na wspomniane dofinansowanie, a kontrasygnowała ją zaś Skarbnik Powiatu Elżbiety Kowalskiej.

Dla tych szkół Powiat Mławski zapewni też wkład własny w wysokości 28 000,00 zł. W związku z tym razem wspomniane placówki otrzymają 140 000,00 zł, za którą zakupionych zostanie łącznie 18 interaktywnych monitorów dotykowych, 4 laptopy i projektor.

Sprzęt zakupiony w ramach programu wzbogaci bazę sprzętowo-dydaktyczną szkół,
a zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu podniesie atrakcyjność zajęć i efektywność kształcenia.

W ubiegłym roku wsparcie otrzymała Szkoła Podstawowa Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mławie. Zakupiono wówczas 5 laptopów.

 

mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Runaway
Runaway
9 miesięcy temu

Dobry projektor 4 tyś. 4 laptopy po 4 tyś. To daje nam 20 tyś. Czyli 120 tyś podzielone przez 18 daje jakieś 6,66 tyś za monitor dotykowy. Nikt oczywiście nic nie przytulił.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x