Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To coś dla fanów ekologii i motoryzacji. Obejrzyj koniecznie


fot. ilustracyjne Pixabay


Elektryzujące tematy, goście, nowinki, fakty i mity ze świata elektromobilności. Elektro-zalety i przywileje. Sposoby na to, jak radzić sobie z trudnościami. Oszczędności, pieniądze i dopłaty do elektryków.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia na YouTube kanał o elektromobilności pn. „Jazda z ElektroMaćkiem”. Nowe odcinki zobaczymy na YouTube co tydzień, w każdą środę. W roli głównej ElektroMaciek – na co dzień pracownik Funduszu, po godzinach fan elektromobilności, wspierają go wybrani motoryzacyjni youtuberzy.

– Wiemy, że samo wsparcie zakupu zeroemisyjnych autobusów i samochodów, czy budowy infrastruktury musi być wsparte zachęcaniem do ich użytkowania, chcemy znaleźć ambasadorów elektromobilności wśród prywatnych konsumentów, firm, samorządów. Dlatego poza programami finansowania NFOŚiGW zaplanował dodatkowe, zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjne. Jednym z takich działań jest uruchomienie kanału „Jazda z ElektroMaćkiem”. Kanał powstał, by oswajać Polaków z elektromobilnością, mobilizować do podejmowania działań, które wpłyną na  ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, budować wokół NFOŚiGW społeczność zainteresowaną tematyką elektromobilności. – wyjaśnia Artur Lorkowski, wiceprezes NFOŚiGW.

„Jazda z ElektroMaćkiem” to cykl minireportaży w przystępny sposób opowiadających o zaletach  samochodów elektrycznych i różnych aspektach ich użytkowania. Odcinki realizowane będą w studiu i poza nim, w trasie po Polsce, wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla rozwoju polskiej elektromobilności. Będą rozmowy z motoryzacyjnymi influencerami, testy, porównania, garść lifehacków dotyczących elektromobilności.

Prowadzącym kanał został pracownik Funduszu – Maciej Popardowski. Na co dzień pracuje w Departamencie Ochrony Przyrody i Leśnictwa NFOŚiGW, a po godzinach zgłębia tajniki motoryzacji. Dlatego zgłosił się do udziału w wewnętrznym castingu Funduszu na „twarz” nowego kanału, a po wygranej zgodził się podjąć wyzwanie. W kolejnych odcinkach, w każdą środę, Maciek, a właściwie ElektroMaciek będzie prezentować swoje supermoce. Te supermoce to wiedza i najnowsze informacje na temat szeroko pojętej elektromobilności – nasz prowadzący opowie o wszystkim, co warto wiedzieć o elektrykach i ich zaletach, wyjaśni wątpliwości dotyczące ich użytkowania.

Projekt „Jazda z ElektroMaćkiem” jest inicjatywą Narodowego Funduszu i dopełnieniem innych już trwających kampanii promujących elektromobilność, które ze środków NFOŚiGW realizują: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja 8 Kobiet.

Wszystkich fanów elektromobilności i tych, którzy lubią wiedzieć co nowego w świecie motoryzacji już dziś zapraszamy do śledzenia kanału „Jazda z ElektroMaćkiem” na YouTube  oraz obserwowania kolejnych, realizowanych z trzema partnerskimi podmiotami, kampanii NFOŚiGW pn: „Każda podróż ma znaczenie”, „Ekojazda” oraz „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu. 

źródło: NFOSiGW

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x