Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jedziesz do Mławy po telewizor. Okradli Cię. Zapłać


W lipcu br. Ciechanów wydał własną, lokalną edycję popularnej w Polsce i na świecie gry planszowej Monopoly. Według zapowiedzi ta gra łączy dobrą zabawę z edukacją i pozwala na bliższe poznanie miasta sąsiadów, choć z przymrużeniem oka.


Tym, którzy jeszcze nie zetknęli się z tą grą podpowiadamy, że polega ona (jak w innych edycjach Monopoly) na zdobyciu jak największej fortuny, poprzez wykupienie pól na planszy. Wygrywa gracz, który zdobędzie przewagę  i doprowadzi pozostałych uczestników do bankructwa.

Gracze poruszając się po planszy kupują nieruchomości, dworce, ulice oraz inne obiekty, a także natrafiają na różne zdarzenia losowe. Można np. rozgościć się w gabinetach neogotyckiego ratusza, a następnie pospacerować po dziedzińcu średniowiecznego Zamku Książąt Mazowieckich. Szczęśliwy rzut kostką może zapewnić orzeźwiającą kąpiel na kąpielisku Krubin, gdzie poczęstujesz się również serwowaną z saturatora Ciechanowską Kranówką. Tam też wsiądziesz na rower miejski i udasz się pod wieżę ciśnień, żeby w Parku Nauki Torus spędzić popołudnie na dobrej zabawie z rodziną i przyjaciółmi. Okazuje się jednak, że wśród kart, na które można natrafić w grze znalazła się też taka dotycząca Mławy. Jej tytuł brzmi: „Jedziesz do Mławy po telewizor. Okradli Cię. Zapłać M50”.

Trudno powiedzieć czemu twórcom gry do głowy przyszło akurat takie zdarzenie. To przypadek, czy upudrowana złośliwość? A może autorom obiła się o uszy cała seria zdarzeń kryminalnych w Mławie, poczynając od kradzieży telewizorów z LG, poprzez wysadzanie bankomatów i bandytkę na ulicach więc postanowili wybrać przypadek stosunkowo mniejszego kalibru? Tego już chyba się nie dowiemy. Zapewne jednak wolelibyśmy kartę pt. „Zamieszkaj w Mławie. Mieszkań tu w bród”. W takim przypadku ciekawe jaką kwotę trzeba by dodać do karty z takim napisem. Mieszkania bowiem – podobnie jak cena śmieci i podatki w Mławie najniższe na pewno się są.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2.3 3 votes
Oceń artykuł
guest
41 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
PoloBolo
PoloBolo
9 miesięcy temu

A gdzie na tej karcie napisane jest, że okradli w Mławie? Mogli okraść w Ciechanowie a może w Konopkach, gdziekolwiek po drodze. A Mława chyba kojarzy się z telewizorami.

Ghufghu
Ghufghu
9 miesięcy temu

Dlaczego zablokowano dodawanie komentarzy.

Ewa
Ewa
9 miesięcy temu

Jestem zniesmaczona końcówką tekstu. A to redaktor zadbał o dobre imię miasta, w ktorym żyje i pisze! Dziękujemy Panu bardzo! Płakać się chce… A taka karta w grze wymyślonej przez sąsiadów to przykry prztyczek. Mam nadzieję, że prezydent Ciechanowa choć przez chwilę dobrze się bawił, bo teraz wszystkich ogarnęła tylko wielka żenada. Powinien wstydzić się i to bardzo. Takie to niedojrzałe, chłopięce, małe… ale czego się spodziewać?

Lol
Lol
9 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Prawda boli

Ewa
Ewa
9 miesięcy temu
Reply to  Lol

Jaka prawda? Gdzieś nie kradną? W Ciechanowie nie ma kradzieży? To nie prawda tylko szkalowanie miasta i mieszkańców. A nasz lokalny portal to popiera. Proponuję usunąć przymiotnik „mławski” z nazwy.

Modo
Modo
9 miesięcy temu

Jedziesz do Mławy po telewizor a tam na miejscu Banderowiec z flaszka kukurydzianej częstuje cie i zaprasza za kierownicę

Jego Mać
Jego Mać
9 miesięcy temu

Mieszkam w Mławie, pracuję w Ciechanowie. Więcej złodziei znam z Ciechanowa. Pozdrawiam

Jacek
Jacek
9 miesięcy temu

Redakcja podała bardzo zły przykład. Miasto z układamy zamieszkaj w Mławie tu oskubie cię deweloper cena metra mieszkania 6000 pln. No naprawdę nie ma czym się chwalić a może to reklama naszych lokalnych spekulantów mieszkaniowych

Wińjusz
Wińjusz
9 miesięcy temu
Reply to  Jacek

gdzie taka cena?

Jacek
Jacek
9 miesięcy temu
Reply to  Wińjusz

popatrz w ogłoszenia może przesadziłem ale 5900 już jest to tak daleko do tej ceny,A zerknij sobie jakimi wózkami jeżdżą mławscy dewelopers.

Przyszły Burmistrz
Przyszły Burmistrz
9 miesięcy temu

Ciechanów ma się czym pochwalić więc w tej grze bez problemu wskazał fajne atrakcje jestem ciekaw jakie wstawiłaby Mława? Może różne rozwiązania zabudowy wielorodzinnej? Oto co pozostanie w pamięci Mławian po panu Panie Burmistrzu – bloki…..

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
9 miesięcy temu

Park – który otrzymał tytuł najpiękniejszego parku na Mazowszu w kategorii parków średnich; ratusz miejski – wyjątkowy, najstarszy świecki budynek murowany w mieście z ciekawą historią, halę targową, kościoły i wzgórze cmentarne, Lelewelównę, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej z ciekawymi, nowoczesnymi wystawami, fragmenty Pozycji Mławskiej, kamienice w centrum, pomniki, pompa i skrzynia czasu; nowoczesny stadion z bieżnią tej samej jakości, jak ta olimpijska – w Tokio; 5siłowni plenerowych i 10 miejskich placów zabaw. I w końcu największa dzielnica przemysłową w regionie. Mamy się czym pochwalić, warto być dumnym ze swojego miasta. I warto zawsze dobrze mówić o sąsiadach. Pozdrawiam

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 miesięcy temu

Lelewelówka

Tomasz Zwoliński
Tomasz Zwoliński
9 miesięcy temu

do Magdalena Grzywacz. Mława tak jak każde miasto ma swoją historię , zabytki i ciekawe oraz nieciekawe miejsca. W tej dyskusji moim zdaniem chodzi o uczciwą w miarę obiektywną ocenę i jakość, a nie ilość. Gratuluję więc Pani wyboru przykładów. Widziała może Pani w jakim stanie jest hala targowa? a może widzi Pani czasem od lat odrapaną fasadę muzeum i biblioteki? A może zaśmiecone i zarośnięte schrony bojowe w lesie? Co Panipowie o sali kinowej? A może coś o dziurawych drogach i niesprzątanych ulicach? I to są te atrakcje Mławy, którymi chcemy zainteresować sąsiadów? Pewnie że dobrze że mamy nowoczesny stadion, ale znowu chyba jako jedni z ostatnich miast na północnym Mazowszu.No a zdanie „warto zawsze dobrze mówić o sąsiadach” koniecznie proszę zadedykować burmistrzowi Kowalewskiemu, gdy jeszcze będzie tak jak wcześniej na sesji publicznie oceniał prezydenta Kosińskiego. Pozdrawiam

Ktoś
Ktoś
9 miesięcy temu

Brawo. Święta prawda

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
9 miesięcy temu

Szanowny Panie (do Tomasza Zwolińskiego)
Dziękuję za gratulacje wyboru zaproponowanych przeze mnie miejsc, które mogłyby pojawić się w mławskiej edycji gry. Oczywiście odczytałam Pana sarkazm, ale mimo to dziękuję, że raczył Pan odnieść się do mojego wpisu. Widziałam i wiem w jakim stanie jest hala targowa, nie zmienia to faktu, że jest miejsce wyjątkowe. Trzynawowa hala na planie bazyliki w mieście wielkości Mławy należy do rzadkości. Z pewnością wie Pan w jakim stanie jest Koloseum, a ludzie z całego świata jeżdżą do Rzymu, aby je podziwiać. Na pewno ucieszy Pana informacja, że miasto pozyskało 20 000 000 zł na modernizację kina, biblioteki i muzeum. Te obiekty – moim zdaniem już teraz atrakcyjne – wkrótce będą zupełnie odnowione. Polskie schrony bojowe z 1939 roku są wartością bezwarunkową i unikalną w skali kraju. Pozycja Mławska znajduje się nieco poza rogatkami miasta, ale ujęcie jej w grze planszowej uważam za dobry pomysł. Ulice sprzątamy na bieżąco, wyglądają tak, jak w innych miastach. Nawierzchnia na niektórych traktach oczywiście wymaga zmiany – zarówno miasto, jak i starostwo robią wiele w tym zakresie (na terenie miasta są drogi czterech kategorii). Destrukcja nawierzchni postępuje szybko, nie wszystkie możemy naprawiać lub przebudowywać od razu. Przyjęliśmy zasadę wymiany nawierzchni w pierwszej kolejności na drogach, przy których są domu mieszkańców, którzy w przyłączyli się do sieci kanalizacji sanitarnej. Jeśli przy danej ulicy 100 proc. mieszkańców podłączyło swoje domy do sieci – budujemy nową nawierzchnię. Zrealizowaliśmy w ten sposób ostatnio kilkanaście inwestycji. Przed nami ulice Ciechanowska i Studzieniec (na obie zdobyliśmy dofinansowanie z funduszy zewnętrznych). I oczywiście w mieście pojawiają się nowe drogi – jak Aleja Świętego Wojciecha (ją także ujęłabym w naszej grze :-)). Nasz stadion w obecnym standardzie jest chyba najlepszy na północnym Mazowszu, ale cieszymy się, że sąsiadom też się wiedzie.
Moim zdaniem w tej dyskusji nie chodzi o – jak Pan sugeruje – „uczciwą i w miarę obiektywną ocenę i jakość, a nie ilość” (?), a o niemiły gest, który pojawił się przy okazji produkcji materiałów promocyjnych innego miasta. Pozdrawiam

Tomasz Zwoliński
Tomasz Zwoliński
9 miesięcy temu

Punktem wyjścia zarówno w Pani komentarzu do komentarza jak i moim była karta z gry, stereotyp i czym w mieście (Ciechanowie czy Mławie) warto się pochwalić. Chyba jednak słusznie ktoś z komentatorów zauważył, że żyje Pani w innej rzeczywistości. Porównanie Koloseum i mławskiej hali targowej, no wybaczy Pani to tak jak porównywać krzesło i krzesło elektryczne. Chciałbym kiedyś na własne uszy usłyszeć jak jakiś przewodnik po Mławie mówi do grupy turystów „oto mławska hala targowa zrujnowana podobnie jak rzymskie Koloseum” 🙂 Choćby nie wiem jakie fakty przytaczać i tak Pani nie ustąpi, a że król jest nagi, też nie wszyscy chcą widzieć. Z Pani wypowiedzi wnioskuję, że pudrowanie rzeczywistości i mówienie tylko o pozytywach ma być lekarstwem na problemy mieszkańców. Ja szanuję tych, którzy nie tylko widzą rzeczywiste zalety, ale też wady, potrafią o nich mówić i mają energię i pomysły by je zmieniać. I uważam, że w Mławie takie zmiany są potrzebne.

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu

No to do roboty, pani Magdaleno. Ciechanów ma swoją grę, a Mława nie może?
Nie będę tu wymieniać co ma Ciechanów, a czego Mława nie ma, bo książkę trzeba byłoby pisać. Pan Kowalewski burmistrzem jest już chyba 15 lat, a P. Kosiński prezydentem 7? czy 8 lat? i może porównajmy dorobek Kowalewskiego i Kosńskiego? Jest co porównywać czy raczej nie ma? – chyba to drugie.
Czy wy w tym UM zaskoczycie kiedyś mieszkańców pozytywnie? Czy stać was na jakieś ciekawe, innowacyjne przedsięwzięcia oprócz podnoszenia opłat?
Pani w tym UM się marnuje, pani powinna książki pisać.

Gnom
Gnom
9 miesięcy temu

Z muzeum to pani przebiegła

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu

Kamienice w centrum? chyba ta „Pod cycami, gdzie na którymś z balkonów, bodajże na II piętrze rośnie piękne drzewko i nie wiadomo od ilu lat stoją rusztowania, one chyba już korzenie zapuściły niczym to drzewko na balkonie.
Tak, zaraz pani powie, że kamienica należy do osoby prywatnej, tylko czemu została sprzedana przez ratusz? Jak została zawarta umowa, że od momentu zakupu nowy właściciel nic z nią nie robi, tylko czeka aż się rozsypie. Jak taka sytuacja może mieć miejsce w centrum miasta i to vis-à-vis ratusza, vis-à-vis okien gabinetu burmistrza.
A propos gabinetu króla… ups! burmistrza, to chyba gabinet naszego burmistrza to najcenniejszy zbiór artefaktów. Nawet muzeum przy nim wygląda blado.
Pani Magdaleno, w jakim świecie pani żyje?
Więcej nie będę pisać, bo wszystko bardzo dobrze ujął Pan Tomasz Zwoliński.

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
9 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Szanowna Pani (do staraznajoma),
Kamienic w centrum Mławy jest więcej – zachęcamy, aby oglądać wszystkie. Jest mi przykro, że kamienica „Pod cycami” wygląda tak, ja wygląda. Rzeczywiście jest ona własnością prywatną. Liczę, że powołane do tego służby (może np. konserwator zabytków, nadzór budowlany) wspomogą i zainspirują właściciela do szybkiego podjęcia działań remontowych.
Nie wiem, czy była Pani w ratuszu i widziała gabinet burmistrza – zapraszam na wycieczkę. Dziś oprowadzamy dwie grupy uczniów z mławskich szkół i zrobimy wszystko, co możemy, aby te dzieci pokochały swoje miasto.
Szanowna Pani – żyję tu i teraz. Pozdrawiam Panią serdecznie – Magda Grzywacz

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu

W którym roku została sprzedana kamienica? – w 2014, czyli 5 lat temu…
Odpowiednie służby już dawno powinny się zająć właścicielem tej kamienicy i jego opieszałością.
Jak miasto mogło pozbyć się tak pięknego zabytku? Dlaczego się go pozbyło?
Czy na tej samej zasadzie co pozbyło się USKOM-u?
W Mławie Urzędowi Miejskiemu nic się nie opłaca. Nie opłacało się mieć USKOM-u, nie opłacało się mieć oczyszczalni ścieków, nie opłaca się mieć zabytków – tak… najlepiej to siedzieć z założonymi rękami i brać co miesiąc wypłatę.
Tylko tak się zastanawiam: czemu jak pracy w UM ubywa, to czemu pracowników w UM przybywa?
Odnośnie gabinetu burmistrza: nie trzeba w nim być, żeby wiedzieć jaki przepych z niego kapie. Jest tyle zdjęć na stronie UM, że wszyscy zainteresowani mogą się zapoznać.

takiebuty
takiebuty
9 miesięcy temu

W sumie trafnie, nasze miasto ma taka opinie nie od dzis. 30 lat temu trep w wojsku, krzyczal do mnie ze Mlawa to miasto k.., złodziei i cyganów a byl z Elku.

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  takiebuty

Bardzo słuszne spostrzeżenie i obiektywna ocena nas mławian.
Potrafmy spojrzeć na siebie obiektywnie. Taka jest prawda.
Jeśli gdzieś w Polsce powiesz, że jesteś z Ciechanowa, to nikt nie będzie wiedział gdzie ten Ciechanów jest, ale jak powiesz, że Ciechanów , Mława, to od razu jest: „aaa, Mława… wiem…”
Chyba to o czymś świadczy….

Warszawiak
Warszawiak
9 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Mława jest kojarzona na ogół pozytywnie.

Lol
Lol
9 miesięcy temu
Reply to  Warszawiak

Tia… chciałbyś 😀 . Nawet w Krakowie mają o nas „bardzo dobrą” opinię – chciałoby się powiedzieć „tylko pozazdrościć, ale niestety… nie tego z czym Mława jest kojarzona.

Warszawiak
Warszawiak
9 miesięcy temu
Reply to  Lol

Masz kompleks małomiasteczkowo-prowincjonalny.

Kirland
Kirland
9 miesięcy temu

Ciechanowianie mają wpajaną od dziecka nienawiść wobec Mławian.
Mieszkancy upadajacego zapyziałego miasta nie potrafili wykorzystać szsns jakie mieli stanowiąc tzw. stolicę województwa. Z przerażeniem patrzą na to jak ich miasto ulega depopulacji. Miasto, które jest od wielu lat podtrzymywane kroplówką z pieniędzy polskich podatnikow. Utrzymuje się tam wiele zbędnych instytucji i filii. Aby rodziny aparatczyków nie protestowały przed i tak nieuchronną pauperyzacją. Stanem tym lubią obwiniać sąsiadów. Nie przyjmują do wiadomości, że lata PRLu w którym składalismy się na rozwój tej rolniczej gminy, już dawno minęły, a inwestowsnie w Ciechanów było od początku pomylką. To była szkodliwa dla regionu decyzja polityczna, której skutki negatywne odczuwa północne Mazowsze.

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Kirland

I vice vers… mławianie przekazują sobie i swoim latoroślom nienawiść do Ciechanowa.
Nawet włodarz Mławy cierpi na kompleks Ciechanowa, co wyraźnie demonstruje radzie miejskiej i nastawia ją negatywnie do Ciechanowa, a tym samym i mieszkańcom miasta.

Czyż ten konflikt z roku 1975 nie powinien się zakończyć?

Nie masz co patrzeć z przerażeniem na Ciechanów i to że mieszkańców tam trochę mniej – to nie jest problem. Od kilku lat widać, że Ciechanów żyje i to żyje pełną parą, rozwija się, pięknieje z dnia na dzień, jest coraz bardziej przyjazny dla mieszkańców.
W tym mieście, czyli w Ciechanowie obecny włodarz (to jego chyba druga kadencja, a nie czwarta czy piąta) dba o miasto i o mieszkańców, czego nie można powiedzieć o naszym królu i władcy panującym od 2006 roku.
To że w Mławie jest dużo złodziejstwa to niestety fakt, którego nie da się ukryć. Niektórzy mławianie od pokoleń mają to we krwi. Okradanie przechodniów, kradzieże w sklepach to przecież jest u nas na porządku dziennym. Złodzieje samochodów czy też katalizatorów – o tym też cała Polska wie. Kradzieże telewizorów z LG, z samochodów przewożących je – toż o tym też było bardzo głośno.

Nie oszukujmy się, mławianie wyrobili sobie opinię nie tylko w Ciechanowie, ale w całej Polsce.
Zapewne będę miała same minusu, bo prawda w oczy kole, prawda boli.

Last edited 9 miesięcy temu by staraznajoma
Abd
Abd
9 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

W Ciechanowie nie kradną w Polsce nie kradną, tylko w Mławie sami złodzieje:D weź się dzbanie za pracę a nie kradniesz bez potrzeby powietrze

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Abd

Nie o to chodzi, że nie kradną – wszędzie kradną, przy6najmniej w Polsce, ale chodzi o dobrą czy złą sławę danego miasta.

Obywatel
Obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Ciechanowian z roku na rok intensywnie ubywa więc jak to miasto rozwija się? Chyba należy stwierdzić, że jest odwrotnie czyli zwija się. Ciechanów ma wsparcie od Marszałka województwa. A Marszałek i Prezydent Ciechanowa to ta sama partia PSL, tylko dlatego tak mu dobrze idzie. Nasz burmistrz jest bezpartyjny.
Ciechanów jest ciągle uprzywilejowany na Mazowszu a nie powinien bo to nie jest miasto wielkości Płocka lub Siedlec.
Nienawiść do Mławian jest wszędzie widoczna, nawet w pracy w Warszawie. Nieustające docinki, jeśli jest ich więcej w danej grupie. Mławianie w takiej sytuacji nie stosują czegoś takiego.

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Zastanów się dobrze i odpowiedz na pytanie:
Dlaczego, za poprzedników Kosińskiego, Ciechanów staczał się po równi pochyłej tak samo jak stacza się Mława?
Czy to partia? Czy może raczej operatywność włodarza i jego ekipy z Urzędu Miasta?
Bez operatywności i bez zaangażowania nie ma nic. Burmistrz jak dba o deweloperów, bo ma z tego niewymierne zyski, top w Mławie deweloperka po prostu kwitnie. Mławski włodarz nie dba ani o dobro miasta, ani o dobro mieszkańców, dba tylko o swoje dobro i dlatego jest jak jest.
Opinię mławianom na całą Polskę nie wydali ciechanowianie, tylko sami mławianie wydali sobie opinię.
Może to smutne, ale prawdziwe> W codziennych gazetach, w internecie było tyle artykułów niepochlebnych dla mławian, że nie ma co się dziwić złym opiniom
Wymienię tylko kilka:

  • mławski gang kradnący samochody na Zachodzie i przemycający je na Wschód, albo rozbierający je na części
  • pogrom mławski z 1991 roku
  • słynne produkowanie fałszywek (chodzi o fałszywe pieniądze oczywiście),
  • jako ciekawostka: kto sprzedał po wojnie kolumnę Zygmunta w Warszawie? – oczywiście mławianin.

O drobniejszych sprawach nie będę pisał. Ani Ciechanów, ani Przasnysz, ani Działdowo nie miały tak słynnych zdarzeń.

Kirland
Kirland
9 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Kuba! To jest twoja subiektywna opinia nie oparta na faktach. Mława się nie stacza. Faktem jest, że w Ciechanowie intensywnie ubywa mieszkańców (patrz ostatni rocznik statystyczny Głównego Urzędu Statystycznego) a w Mławie nie ubywa. Dawniejsza opinia o Mławie wynikała z braku efektywnych działań pi-arowych PR (teraz też w tym zakresie nie jest lepiej). Natomiast Ciechanów miał tych pi-arowców wielu, co głównie wynikało z pełnionej roli w administracji państwowej. Każda instytucja/ filia ma swojego rzecznika prasowego lub są podpięci pod działy public relations w stołecznych instytucjach. To także pozostałość w doświadczeniu w propagandzie za czasów PRLu, kiedy Ciechanów był tzw. Miastem wojewódzkim. Mława w tym zakresie jest osamotniona pod względem środków publicznych na promocję/ propagandę miejską.
A odnośnie „pogromu” to typowe robienie z igły widły przez dziennikarzy. Jakoś przemilczasz morderstwa w parku nad Łydynią i inne tego typu zdarzenia.
Jeśli intensywnie przybywa mieszkań (deweloperka) w mieście to też jest przesłanka, że miasto będzie się rozwijać i zwiększy się ilość mieszkańców. Każdy inwestor analizuje czy będzie tak duże zapotrzebowanie. Także i zwykli Mławianie stają się posiadaczami następnych mieszkań bo wiedzą, że tu będzie praca będą też chętni na osiedlenie się. Niestety Ciechanów nie ma takich perspektyw w kontekście zwiększenia ilości mieszkańców. Wobec tego deweloperka to nie tylko oznaka patologii zagospodarowania przestrzennego ale też ogół sygnałów, że będzie zapotrzebowanie, że prawdopodobnie miasto zwiększy ilość mieszkańców bez względu na niewielki przyrost naturalny.
Mnie Ciechanów kojarzy się z miejscowością bezproduktywną (nieefektywną) bezpodstawnie uprzywilejowaną. Patrz zatrzymywanie się pociągów typu Pendolino, z których korzystają kolejarze i ich rodziny (prawie bezpłatne przejazdy) a także urzędnicy ze zbędnych (w czasach elektroniki i cyfryzacji) delegatur i filii i urzędów warszawskich, którym za wożenie 4 liter pociągiem po wytyczne do/z stolicy zwraca się pełną kwotę za bilety.

Greg
Greg
9 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Mława nie stacza się.
W Ciechanowie ubywa ludzi.

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Greg

Nie liczy się ilość, tylko jakość.
Nie licz ludności, patrz na to jak poprawia się jakość życia przeciętnego mieszkańca Ciechanowa i porównaj z jakością życia w Mławie. Baza rekreacyjno- wypoczynkowa w Ciechanowie jest na dużo wyższym poziomie niż w Mławie i w dalszym ciągu się rozwija, poprawia, a u nas co? – ano nic. Urzędnicy samorządowi owszem poprawiają sobie miejsca pracy : wyremontowany MDK dla biuralistów, wyremontowana Popówka dla biuralistów, w ratuszu rozluźnienie, a to przecież nie wszystko.
Tylko o mieszkańcach w ratuszu się nie myśli. Jedyną grupą o jakiej się myśli i o nią się dba, to deweloperzy. Tyle, że wszyscy wiedzą dlaczego tak jest, to taka tajemnica poliszynela, którą nawet dzieci znają.
Porównaj infrastrukturę Ciechanowa i Mławy i oceń obiektywnie – myślę, że nie ma co porównywać. Na pierwszy rzut oka widać, że Ciechanów i tu wygrywa i to nie dlatego, że prezydent jest z PSL, ale dlatego, że ten człowiek robi coś dla miasta i jego mieszkańców, a nasz tylko dla siebie.

Marek
Marek
9 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Trzeba być chorym by wierzyć ludziom, którzy jak Kuba nie lubią, może nawet nienawidzą Mławy, nie dbają o nią, o opinię o niej i jej mieszkańcach. Kubo – nie wiem po co interesujesz się naszym miastem, skoro pozytywnie wyrażasz się tylko o innych miejscowościach i ich mieszkańcach. Widzę tylko jedną możliwość. Jesteś płatnym głosem , który chce zniesławić Mławę i burmistrza, przygotować grunt dla swojego kandydata, podobnego do tego, którego tak promujesz, czyli kandydata PSL. Drodzy czytelnicy. Każdy ma swój rozum. Szanujmy się i nasze miasto. Nie poddawajmy się partyjnym manipulacjom.

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Marek

To ty jesteś płatnym głosem… z ratusza.

Nemo
Nemo
9 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

„Czyż ten konflikt z roku 1975 nie powinien się zakończyć ?”

Bardzo daleko do tego wydarzenia.
Od 1975 (oprócz nazw) nic się nie zmieniło.
Mława straciła dwa razy. W 1975 i (jak dobrze pamiętam) w 2000, .

Delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie

Delegatura Ministra Skarbu Państwa w Ciechanowie.

Państwowa Inspekcja Pracy. Oddział w Ciechanowie.

Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Ciechanowie

Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Ciechanowie

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków Delegatura w Ciechanowie,

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie Delegatura w Ciechanowie

Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna
Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie
Delegatura w Ciechanowie

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie Delegatura w Ciechanowie

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie Delegatura w Ciechanowie

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
w Warszawie Oddział Zamiejscowy w Ciechanowie

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie

Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie Zespół Zamiejscowy w Ciechanowie

Urząd Statystyczny w Warszawie O/Ciechanów

Ewa
Ewa
9 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Czemu tak nie lubisz naszego miasta i naszego burmistrza? Dlaczego kłamiesz, szkalujesz? My wiemy co robi i dlatego rządzi tym miastem. Jak śmiesz pisać, że Mławianie mają złodziejstwo we krwi? Jakim prawem? Pokaz dowody swoich chorych wywodów. Chciałabyś zmienić nam burmistrza i proponujesz przykład burmistrza Ciechanowa, który pozwolił, aby w grze promującej jego miasto obrażano nas i nasze miasto? To nie jest dobra propozycja. Niech robi swoje, dla siebie, Ciechanowa i dla swojej partii PSL. Kim ty jesteś? Może partyjnym trollem mąciwodą?

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu
Reply to  Ewa

A ty kim jesteś? Tym samym co „Marek”?
Może wypadałoby się najpierw samej przedstawić, zanim się zacznie swoje dedukcje?

41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x