Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stypendia dla uzdolnionej młodzieży wręczone


Stowarzyszenie „ Pontyfikat Papieża Jana Pawła II”   w Mławie corocznie funduje stypendia dla uczniów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce   i angażują się w różnorodne inicjatywy. W tym roku otrzymała je piątka stypendystów. Wręczenie stypendiów odbyło się w Dniu Papieskim 16 października pod pomnikiem Jana Pawła II w Mławie.


Na poziomie szkół podstawowych stypendium otrzymali:

Uczennica kl. VIII b  , Patrycja Szal ze Szkoły  Podstawowej  nr 2 w Mławie,  uzyskała średnią ocen 5,50. Jest niezwykle aktywną i uzdolnioną . Osiąga wysokie wyniki w nauce ,konkursach artystycznych, literackich  i sportowych, Jest wolontariuszką z ogromną empatią.

Uczennica kl. V Pola Marta Stawińska Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie,  uzyskał średnią ocen 5,72. Jest niezwykle aktywna i uzdolniona również muzycznie. Szczególne osiągnięcia to: I miejsce w wojewódzkim  konkursie plastycznym „Bohaterowie książki Haliny Rudnickiej”, III miejsce w  Ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka polskiego „Olimpus” .III miejsce w diecezjalnym przeglądzie piosenki i pieśni pasyjnej. II miejsce w powiatowym konkursie plastyczno literackim „Ponad barierami” Jest także jest  uczennicą Państwowej Szkoły Muzyczne I i II stopnia w Mławie w klasie fortepianu gdzie osiąga wysokie wyniki i np. zajęła III miejsce w XV festiwalu zespołów kameralnych szkół muzycznych w Sierpcu w klasie fortepianu, brała udział w ogólnopolskim konkursie pianistycznym „ Roztańczony fortepian” Jest jedną z najlepszych uczniów w szkole powszechnej jak i muzycznej.

Uczennica kl. VIII d Zofia Burczyk Zespół Placówek Oświatowych nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie), która uzyskała średnią ocen 5,90. Za szczególne osiągnięcia uznano: udział w wiele konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Laureatka konkursu „Eko Planeta” , „Młody matematyk”,” Moja Ziemia na Ziemi” .Pracuje w szkolnych organizacjach PCK, LOP, Samorządzie Uczniowskim.

Na poziomie szkół ponadpodstawowych stypendium otrzymali:

Uczeń  kl. III Technikum Informatycznego, Kacper Kochański  z Zespołu Szkół nr 1 , uzyskała  średnią  ocen 5,71. Za szczególne osiągnięcia uznano: udział w wiele konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Laureat konkursu mitologicznego i wielu innych. Wolontariusz oraz najlepszy uczeń w szkole.                                                                                                                                              Uczennica  kl. III h II Liceum Ogólnokształcącego , Jolanta Gierczak z Zespołu Szkół nr 4 , uzyskała  średnią  ocen 5,50. Za szczególne osiągnięcia uznano udział w konkursach , olimpiadach, uczestniczka ogólnopolskiego konkursu „pomóż ocalić życie bezdomnemu” oraz ‘konkursu wiedzy biblijnej” , olimpiady o ZUS , konkursy literacko –plastycznego „Polskie serce pękło Katyń 1940”, matematyczny – „Signum” i „Matematyczny Wszechświat”. Jest wolontariuszką i należy do Bractwa Małych Stópek.

W tej inicjatywie, stypendia w Mławie wręczane były po raz 14. Dotychczas stypendia  otrzymało 65 uczniów mławskich szkół, 1 trafiło do Afryki i 1 do Ukrainy.

red.

fot. SP 7

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 miesięcy temu

No tak, bo z tego kraju wyjeżdża coraz więcej młodych

GoMeTo
GoMeTo
9 miesięcy temu

Super sprawa . Późnej studia i praca dla zagranicznych koncernów za gruby hajs i życie jak w Madrycie .

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x