Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wywiózł śmieci do lasu. Strażnicy z Dwukół ustalili sprawcę dzięki fotopułapce


Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Dwukoły ukarali mandatem mężczyznę, który poremontowe odpady wyrzucił do lasu. W ujęciu sprawcy pomogła fotopułapka.


Na terenie Leśnictwa Szydłowo w Nadleśnictwie Dwukoły (RDLP Olsztyn), zamontowane w ostatnim czasie urządzenie monitorujące dostarczyło interesującego materiału, który pozwolił na uchwycenie i przykładne ukaranie sprawcy wyrzucenia śmieci do lasu. Mężczyzna, którego uchwyciła fotopułapka robił w domu remont. Postanowił zaoszczędzić na utylizacji poremontowych odpadów i wyrzucił je do lasu. Za to wykroczenie został ukarany przez Strażników Leśnych najwyższym, przewidzianym przez kodeks wykroczeń mandatem – 500 złotych.

Świadomość ekologiczna niektórych naszych rodaków pozostawia wiele do życzenia. W ostatnich latach na powierzchnie leśne coraz częściej wyrzucane są tzw. odpady „kłopotliwe” czyli wielkogabarytowe lub pochodzące z remontu. Wszyscy chcemy korzystać z leśnych ostępów. Wybierając się do lasu oczekujemy natrafić na wspaniałe piękne rośliny, miejsca i zakątki niezmącone stertami śmieci. Lecz cóż zawsze znajdzie się amator szybkiego pozbycia się śmieci, ale czy to popłaca? Pamiętajmy! Wygląd lasu świadczy o nas.

źródło: RDLP Olsztyn

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rais
Rais
9 miesięcy temu

Gnida społeczna

Xyz
Xyz
9 miesięcy temu

Kara za niska. A wizerunek powinien być ujawniony. Chcielibyśmy się dowiedzieć co to za śmieć.

staraznajoma
staraznajoma
9 miesięcy temu

Brawo!!!
Oby więcej takich brudasów udawało się wyłapać.
Kary za niskie – winno być 5 tys. zł. Może by to innych cwaniaczków nauczyło rozumu i przyczyniło się do godnego traktowania lasów i nie tylko lasów.

Kris
Kris
9 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Nie 5 tysięcy tylko 15 co najmniej za taki coś. Niech się nauczy łajza jedna.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x