Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzieci z SP w Bogurzynie zebrały karmę dla dzikich zwierząt na zimę


Aż 21 worków kasztanów i żołędzi zebrały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bogurzynie. To  wspólna akcja z Kołem Łowieckim Łoś nr 3 z Mławy, mająca na celu dokarmianie leśnej zwierzyny.


Zbiory dzieci będą w sezonie zimowym pokarmem dla dzików, saren, jeleni, ptaków i z pewnością pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać trudny, zimowy czas. Część przechowywana jest na zimowe chłody, a część już w październiku trafi do leśnych paśników. Kasztany to przysmak danieli, natomiast z żołędzi skorzystają dziki, sarny i daniele, a nawet sójki.

W ramach tegorocznej akcji leśniczy Jacek Szlachta przeprowadził z uczniami pogadankę o życiu leśnych zwierząt oraz prawidłowym dokarmianiu zwierzyny – kiedy taka pomoc jest potrzebna, kto powinien się tym zajmować, tak by rzeczywiście pomóc a nie zaszkodzić przyrodzie.

– Podtrzymując naszą współpracę, planujemy już kolejne spotkanie, aby uczniowie sami mogli zobaczyć, jak wygląda dokarmianie zwierząt przy użyciu karmy, którą pomagali zbierać – zapowiada dyrektor Anna Jaroszewska.

red.

fot. SP w Bogurzynie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x