Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do pieszych w centrum Mławy trafiło ponad 100 odblasków


Pochmurny, deszczowy dzień, to idealna okoliczność, by zadbać w szczególny sposób o bezpieczeństwo pieszych. Sprzymierzeńcami mławskiej Policji we wczorajszych działaniach „Bezpieczne przejście„ oraz akcji „Świeć Przykładem”, była młodzież z klas policyjnych. Pomimo deszczu, nie zabrakło im zaangażowania. Jeszcze przed południem do pieszych w centrum Mławy trafiło ponad 100 odblasków, wręczanych z uśmiechem i radą, by używać ich na co dzień.


Każdego roku, w okresie jesienno- zimowym, wzrasta liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych  z udziałem pieszych. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, zamglenia powodują, że piesi stają się mało widoczni – nie tylko poza terenem zabudowanym ale także w mieście.

Dzisiejsza odblaskowa akcja adresowana była głównie do osób starszych i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem… choć były wyjątki. Seniorzy prosili o odblaski nie tylko dla siebie ale także sąsiadów i rodziny. To wyraz troski i odpowiedzialności. Co do wyjątków,  dwaj starsi panowie stwierdzili, że wiedzą jak być bezpiecznym i uważają na drodze a odblasków nie zamierzają nosić, bo nie potrzebują. Zapytani, czy  będą zatem dostatecznie widoczni dla kierującego, który może okazać się mniej uważny niż dwaj starsi panowie… odparli zgodnie, że pewności nie mają.

– Ten mały, odblaskowy gadżet sprawia, że pieszy staje się bardziej widoczny na drodze. Bycie widocznym w ruchu drogowym  to podstawa. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami- od naszego zachowania, wyobraźni i odpowiedzialności zależy bardzo wiele – przypomina Policja.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Budyń
Budyń
2 lata temu

Może dbając o bezpieczeństwo pieszych policja by usuwała samochody stające za blisko przejść dla pieszych ograniczających widocznisc pieszym i kierowcom…. A tu kolejna akcja na pokaz.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x