Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Budżet Obywatelski Mazowsza. Tylko jeden mławski projekt trafi do realizacji


Znane są już wyniki głosowania na projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W kategorii projekty podregionalne w subregionie ciechanowskim do realizacji został przyjęty tylko jeden mławski projekt. Chodzi tu o mural „Pamiętaj o bohaterach – Mława”, który powstanie na osiedlu OKM.


Jan Maria Jackowski
Reklama

 Mural historyczny, promujący wartości patriotyczne wśród mieszkańców największego osiedla mieszkaniowego w Mławie ma powstać na garażach Wspólnoty Mieszkaniowej OKM 31 i 32, przy ulicy Zachodniej.

– W otoczeniu muralu znajduje się droga przejazdowa przez tą dzielnicę oraz place zabaw.
Młodzi mieszkańcy osiedla przebywając w otoczeniu graffiti z młodym powstańcem warszawskim, zaczną interesować się historią i wartościami przyświecającymi bohaterom państwa podziemnego, poprzez przejrzysty, graficzny przekaz. Jest to też symbol jedności innych części Mazowsza z centralą w Warszawie – napisali w uzasadnieniu pomysłodawcy.

Koszty realizacji pomysłu oszacowano na 6300 zł, a projekt w głosowaniu otrzymał 67 głosów. Najdroższym spośród siedmiu przyjętych do realizacji projektem w naszym subregionie była budowa siłowni plenerowej na terenie Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Koszt zadania wyszacowano na 800 tys. zł.

Z kolei projektem, który otrzymał najwięcej głosów (716), był projekt „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Województwa Mazowieckiego poprzez rozbudowę infrastruktury pieszej, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 571” Zadanie oszacowano na 700 tys. zł. Za tę kwotę wybudowane zostaną w kilku miejscowościach powiatu płońskiego łącznie 1800 mb. chodnika.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Agai
Agai
1 rok temu

Wszędzie tylko historia i religia. Niech porządnie uczą dzieci matematyki bo to uczy logicznego myślenia!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Agai

Głupim i biednym narodem lepiej si steruje.
PIS logicznie myślących tępi, najważniejsza jest religia (oczywiście katolicka), wpajanie cnot niewieścich, historia, w której bliżniaki wraz z Kornelem M. rozwalili komunę i tym podobne historyjki, a może wieczorynki…

Ala
Ala
1 rok temu

Historia jest ważna, ale ważniejsza jest teraźniejszość i przyszłość. Szkoda, że nie powstanie mural albo chociaż jakiś baner z napisem :Wymień piec na ekologiczny. Nie truj sąsiada.

Greenpeace
Greenpeace
1 rok temu
Reply to  Ala

Terażniejszość to jutro tyle że wczoraj. Zaraz się pewnie odezwie koleś od kibli na dworcu i inni od tematów ważnych i ważniejszych. A sądy są wolne.

wkurzony
wkurzony
1 rok temu

a może ktoś wie kiedy skończą remont na batalionów? noż kurde od marca czy kwietnia rozkopane, teraz połowy nawierzchni praktycznie nie ma, co 2 m dziura. czy kasa jest tylko na stawianie kolejnych bloków???????

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

Fajny pomysł na pozyskanie pieniędzy na zrobienie czegoś szkoda tylko że um nie informuje o takich projektach. Obywatele nie sprawdzają codziennie strony marszałka tak wiec wina o braku informacji o bom ponosi burmistrz… ehh…

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

nie sprawdzają bo tak to ma działać , jeśli jest necie to jeszcze pół biedy. Lepsza akcja to jak info wisi w gablocie w urzędzie wydrukowane małą czcionką times new roman 😉

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x