Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Utrata prawa jazdy i wysoki mandat. Jechali za szybko


W ciągu pół godziny, na drodze krajowej nr 7 w Żurominku, policjanci ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierowcom. Obaj przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Mławska Policja zapowiada dalsze, wzmożone kontrole i apeluje do kierowców o rozsądek na drodze.


W niedzielę  wieczorem, patrol ruchu drogowego, nadzorujący bezpieczeństwo na odcinku krajowej siódemki w Żurominku, zauważył kierującego nissanem, jadącego z prędkością 122 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący został natychmiast zatrzymany do kontroli. Piratem drogowym okazał się 27-letni mieszkaniec pow. ostródzkiego. Patrol zatrzymał kierującemu prawo jazdy. Ponadto kierowca z powiatu ostródzkiego został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Niespełna pół godziny później, na tym samym odcinku siódemki, patrol ruchu drogowego zatrzymał kolejnego pirata drogowego. Kierowca volkswagena jechał z prędkością 111 km/ h. Za kierownicą auta siedział 25-letni obywatel Rumunii.  Zatrzymany do kontroli kierowca stracił prawo jazdy, został także ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Mławska Policja zapowiada dalsze wzmożone kontrole i apeluje do kierowców o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. Jesienne warunki na drodze wymagają od kierowców szczególnej ostrożności. Miejscowe zamglenia, opady deszczu, niskie temperatury spadające nocą nawet do 0 °C , nie sprzyjają bezpieczeństwu i wpływają na wydłużenie drogi hamowania. Pamiętajmy, nie jesteśmy na drodze sami – bądźmy ostrożni.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x