Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Puchar Polski w Futsalu w Mławie!


W niedzielę 24 października na Mławskiej Hali Sportowej zorganizowany zostanie mecz pierwszej rundy Pucharu Polski w Futsalu. Zmierzą się w nim zespoły Joker Mława i GloveStreet Drobin.


Do rywalizacji na szczeblu województwa mazowieckiego zgłosiło się 20 zespołów. Jest wśród nich lokalny amatorski zespół Joker Mława. Nasi chłopcy od lat biorą udział w turniejach halowych organizowanych na terenie całej Polski, często  zajmując czołowe lokaty. 

Na poziomie województwa mazowieckiego zaplanowano 4 etapy rozgrywek. W rundzie preliminacyjnej Joker Mława był zespołem rozstawionym i automatycznie awansowała do etapu drugiego. W obecnej pierwszej rundzie odbędzie się 8 meczy. Zwycięzcy awansują do rundy drugiej gdzie zaplanowano cztery mecze systemem pucharowym. Ostatni czwarty etap to mini turniej dla czterech najlepszych zespołów. Zwycięzca będzie miał prawo do gry w 1/32 Pucharu Polski w Futsalu, gdzie będzie miał okazję rywalizować z najlepszymi zespołami futsalowymi z całej Polski. 

Warto zauważyć, że mecz rozgrywany będzie w formule typowego meczu futsalowego. Prowadzony będzie przez trójkę profesjonalnych sędziów z Warszawy. Podstawowe zasady różnią się nieco od amatorskich meczy halowych. Mecz trwa 2 razy po 20 minut tzw. „czystej gry” (czas przestaje być liczony gdy piłka jest poza boiskiem), gra toczona jest w szybkim tempie, zawodnicy mają 4 sekundy na wykonanie autu, rzutu wolnego, rożnego i karnego. Znacznym utrudnieniem jest fakt, że praktycznie nie można podawać piłki do własnego bramkarza. 

Zawodnicy Jokera przystępują do rywalizacji w roli faworyta. W ostatnich tygodniach udało im się dwa razy ograć znacznie młodszych rywali z Drobina. W finale turnieju w Czosnkowie wygrali 3-1, zaś w grupie w turnieju w Glinojecku zwyciężyli 3-2. Mamy nadzieję, że i tym razem będą górą. 

Niedzielne zawody odbędą się w Mławskiej Hali Sportowej, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspierania naszych chłopców.  Początek zawodów o godz. 16.00.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x