Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oficjalne obchody 140. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie


Za nami oficjalne obchody 140. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie. W miniony piątek druhowie symbolicznie odsłonili skwer poświęcony Zygmuntowi Wiśniewskiemu, modlili się na mszy św. pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery, wzięli udział w uroczystości w kinie Kosmos oraz obejrzeli wystawę w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.


Piątkowe uroczystości rozpoczęło odsłonięcie tablicy z nazwą Skweru druha Zygmunta Wiśniewskiego znajdującego się u zbiegu ulic Narutowicza i Padlewskiego. Patron skweru był wieloletnim i zasłużonym strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie i jej naczelnikiem w latach 1919-1939 (w obchodach jubileuszowych wzięły udział przedstawicielki rodziny druha). Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na teren siedziby OSP przy ul. Padlewskiego, gdzie można było obejrzeć wyremontowaną i nowocześnie wyposażoną strażnicę oraz wpisać się do księgi pamiątkowej.

Strażacy oraz przybyli na ich święto goście przeszli w uroczystym pochodzie pod przewodnictwem Mławskiej Orkiestry Dętej do kościoła pw. Świętej Trójcy, gdzie mszy św. w ich intencji – koncelebrowanej przez proboszczów mławskich parafii – przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Następnie wzięli udział w uroczystości w kinie, gdzie z dziejami świętującej 140-lecie jubilatki zapoznał zebranych przewodniczący komitetu obchodów jubileuszowych dh Jerzy Kwiecień, natomiast z najnowszą historią OSP – jej naczelnik Tomasz Maciejewski. Gratulacje i życzenia składali strażakom m.in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mławie Włodzimierz Wojnarowski i burmistrz Sławomir Kowalewski. O znaczeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie jako jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na szczeblu powiatu mławskiego mówił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. bryg. Zbigniew Kąpiński.

Kolejnymi punktami uroczystości było wręczanie zasłużonym strażakom oraz osobom i przedstawicielom firm wspierających mławską OSP podziękowań, medali, dyplomów i symbolicznych upominków. Nagrody otrzymali także laureaci konkursów plastycznego i literackiego zorganizowanych z okazji 140-lecia jednostki. Na koniec głos mogli zabrali zaproszeni goście. Ostatnim akcentem piątkowych obchodów było otwarcie wystawy „Superbohaterowie” w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

 źródło: UMM fot:CM/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
strażak
strażak
2 lata temu

U ła ale stary Wojnar się postarzał. Czyżby nie pasuje mu posadka w Dąbku ? Czy upływ czasu tak na niego wpłynął ?

Kaziu
Kaziu
2 lata temu

Piękne ale upolitycznione jak zawsze…

Jola
Jola
2 lata temu
Reply to  Kaziu

Dokładnie, wita się dyr MOSiRu a nie wita się wójtów gmin naszego Powiatu. Słabe…

Aonimowo
Aonimowo
2 lata temu
Reply to  Jola

Co tu robi Cicholska jak zwykle dziś nie z kwiatami tylko z flagą jakby nie było komu w Mławie zwinąć tą flagę zajęła by się tymi podwyżkami ludzie starsi nie mają z czego żyć

Jarekogarek
Jarekogarek
2 lata temu
Reply to  Jola

Ale przykręcił kierownice i już jest ważniejszy niż wojt

Por
Por
2 lata temu
Reply to  Jarekogarek

Ważniejszy niż Ty, jeżeli o nim piszesz

Kor
Kor
2 lata temu

Piękne obchody.
Jednak redakcja zawsze na swoim poziomie… Słabym poziomie. Proszę o uaktualnienie wiedzy na temat roli w zarządzie niektórych osób.
Uprawianie polityki na obchodach OSP, Panie W. było słabe.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x