Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ostatnia walka patrolu „Każmierczuka”. Zapraszamy na uroczystości


Organizatorzy zapraszają na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę śmierci żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego z samodzielnego patrolu ppor. Stanisława Kakowskiego ps. „Kaźmierczuk” wchodzącego w skład oddziału ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”.


Uroczystości odbędą się w Pawłowie Kościelnym 16 października 2021 r. o godzinie 11:00.

Program uroczystości:

11:00 – koncert pieśni patriotycznych

11:30 – Msza św. w intencji poległych żołnierzy NZW

12:30 – odsłonięcie tablicy upamiętniającej patrol „Kaźmierczuka” zaprojektowanej i ufundowanej przez IPN. Okolicznościowe przemówienia

13:00 – poczęstunek  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk Wróblewski.
Patryk Wróblewski.
2 lata temu

Nie chodzi o Kazimierczuka.

Sam wam o tym powie.

To kres mej wytrzymałości.

Metafora odniesienia. Żyć z kimś pod jednym dachem kto kopie do do piekła tam tylko można trafić. Jeśli nawet się nie kopie. To dalej w tym tkwiąc ten podkop zawali wszystko w czym się żyje. Nie wiem co mnie jeszcze czeka. Lecz wiem że to kres mej normalności. Tak mi dopomóż BÓG.

Patryk Wróblewski.

Patryk Wróblewski.
Patryk Wróblewski.
2 lata temu

Gdy bym miał 15 lat i rozum co mam teraz nie musiał bym o tym pisać.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x