Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obchody 140-lecia OSP Mława już w piątek


Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie świętuje w tym roku 140. rocznicę swojego istnienia. Główne obchody jubileuszowe odbędą się w piątek 15 października. Zapraszamy wszystkich do celebrowania tego uroczystego momentu w historii mławskich druhów ochotników i ich jednostki.


Piątkowe obchody rozpoczną o godz. 9:00 zbiórka gości i pododdziałów OSP na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie (ul. Padlewskiego 15) i zwiedzanie strażnicy OSP. Równolegle odbędzie się symboliczne otwarcie Skweru Druha Zygmunta Wiśniewskiego u zbiegu ulic Narutowicza i Padlewskiego (w uroczystości wezmą udział potomkowie zasłużonego mławskiego strażaka). Następnie uczestnicy przemaszerują do kościoła pw. Świętej Trójcy przy ul. Stary Rynek, gdzie o godz. 10:00 rozpocznie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery. Po jej zakończeniu, w Miejskim Domu Kultury o godz. 11:30 odbędzie się główna część obchodów pod hasłem „Dawniej i dziś, Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie”. Na godzinę 13:30 zaplanowano obiad, natomiast zwieńczeniem piątkowych uroczystości będzie wernisaż „Superbohaterowie w 140-lecie OSP w Mławie” w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej (godz. 14:30).

Przypomnijmy, że preludium tegorocznego świętowania przeżywaliśmy w lipcu br., kiedy to podczas Dni Mławy odsłonięto pamiątkowy hydrant przy dawnej siedzibie OSP przy ul. Żeromskiego oraz zaprezentowano wystawę zabytkowych i współczesnych wozów strażackich i historyczną ekspozycję przygotowaną przez muzeum w mławskim parku.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x