Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowa kampania skierowana do seniorów


W ramach kampanii Burmistrz Miasta Mława wspiera seniorów w odpowiedzialnym przyjmowaniu i nienadużywaniu leków.


Ogólnopolska kampania społeczna organizowana jest przez PASMI – Polski Związek Producentów Leków bez Recepty we współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO – Głosem Seniora pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Seniorzy zrzeszeni przy Miejskim Domu Kultury oraz przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a także podopieczni Dziennego Domu Senior + w Mławie, otrzymali „pakiety” dotyczące wykazu przyjmowania produktów oraz informacje dotyczące polipragmazji.

Polipragmazja – co oznacza?

Terminem polipragmazji określa się niewłaściwą terapię wielolekową. Co dokładnie oznacza? Jeżeli pacjent jest leczony przez kilku specjalistów z różnych dziedzin medycyny, każdy z nich przepisuje określone leki, nie zawsze wiedząc o lekach zleconych dla tego samego pacjenta przez innego lekarza. Dochodzi wówczas do sytuacji, w której pacjent zażywa wiele leków jednocześnie. Pomiędzy nimi mogą zachodzić interakcje powodujące niekorzystne efekty i zagrażające zdrowiu pacjenta. To właśnie wtedy można mówić o polipragmazji.

W dniu 8 października 2021 r. odbyło się spotkanie z seniorami z Klubu „Złota Jesień” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie.  W zeszłym tygodniu seniorzy z Klubu Milonga (MDK) także otrzymali pakiety. Dzienny Dom Senior + w Mławie zamierza udostępnić materiały swoim podopiecznym podczas Dnia Seniora.

W ramach spotkań seniorom zostały przekazane pojemniki na dzienną dawkę leków oraz bloczki z karteczkami dotyczącymi Wykazu Przyjmowanych Produktów przygotowanych przez PASMI, które pozwolą pacjentom spisywać regularnie przyjmowane produkty, zarówno leków, jak i suplementów diety czy też wyrobów medycznych.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
inny
inny
9 miesięcy temu

Najpierw potańczą w Dalni /też zafundował burmistrz seniorom ,przydotował./potem dostaną wytyczne jakich leków nie nadużywać po hucznej zabawie.Ciekawe co młodym 40-latkom zafunduje?też by się pobawili.

Aonimowo
Aonimowo
9 miesięcy temu

Lepiej nasz Bunio wsparcia udzieliłby mieszkańcom Zatorza aby mieli tunel a nie muszą pokonywać dodatkowe kilometry

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x