Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Noc Bibliotek w niekonwencjonalny sposób zachęca do sięgnięcia po książkę


8 października 2021 roku odbyła się VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w SP nr 7 w Mławie pod hasłem: Czytanie wzmacnia  – zdrowie, wiedzę, relacje i wyobraźnię.


Noc Bibliotek to święto bibliotek i czytelników, które w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z bibliotek i sięgnięcia po książkę.

W naszej szkole obchodzone było nie pierwszy już raz. W tym roku uczniowie klas czwartych zagościli w baśniowej krainie. Podczas spotkania mieli do wykonania kilka wyzwań, sprawdzających ich wiedzę ze znajomości baśni. Nasi uczniowie swoją podróż rozpoczęli w szkolnej bibliotece, gdzie wysłuchali dwóch baśni i musieli rozwiązać zwiane z ich treścią zadania. W następnej kolejności przenieśliśmy się do magicznej sali języka polskiego, w której uczniowie rozwiązywali interaktywne zadania, grali w kalambury, a także stali się doradcami smaku i gotowali przepis na udaną książkę. Rywalizacja między czwartoklasistami była niezwykle wyrównana, dlatego podczas tegorocznej Nocy Bibliotek wszystkie dzieciaki zostały nagrodzone kubkami, książkami i długopisami. Za rok na pewno spotkamy się podczas kolejnej Nocy Bibliotek.

źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x