Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na ludową nutę do tańca zagrała Kompania Janusza Prusinowskiego


Cykl koncertów w szkołach, warsztaty muzyczne i taneczne dla dzieci i dorosłych, finałowy koncert i wreszcie wspólna zabawa taneczna to atrakcje październikowego „Festiwalu Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana”. 


Zamysłem pomysłodawców festiwalu – Kai i Janusza Prusinowskich był pomysł na  wspólne odkrywanie muzycznej i tanecznej tradycji Północnego Mazowsza. Chętni mogli się nauczyć się m.in. tańca kontro, poznać historię zespołu, który nosił taka samą nazwę i działał przy domu kultury w Mławie, wykonać kolorowe pająki, wsłuchać się w dźwięki zapomnianych instrumentów i potańczyć przy melodiach, które jeszcze na początku ubiegłe stulecia umilały czas biesiadnikom na wiejskich zabawach i weselach.

Zobacz zdjęcia i film z finałowego koncertu i tanecznej zabawy.

fot. MDK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
GALA
GALA
2 lata temu

a ten pajac w czerwonych spodniach to ciepły?

Taniec z seniorami
Taniec z seniorami
2 lata temu

Łobertasa zatańczą dla Państwa: członkowie zespołu Państwa Prusinowskich i jedna wszechobecna para mławskich celebrytów 70+. Let`s dance!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x