Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Program „1000+” przyjęty. Kto otrzyma wsparcie?


Rodzinny Kapitał Opiekuńczy został przyjęty przez Sejm. Rodzice dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy będą mieli szansę otrzymywać przez rok nawet 1500 złotych miesięcznie.


Świadczenie „1000 +”, zwane Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym zostało przyjęte przez Sejm. Ma ono przysługiwać na  drugie dziecko w rodzinie wieku od 12 do 36 miesiąca jego życia.

Kwota dofinansowania przez państwo w ramach tego programu ma wynosić maksymalnie 12 tys. złotych, czyli po 500 złotych przez dwa lata lub po 1000 złotych przez rok. Co za tym idzie, rodzice takiego dziecka mogą przez rok czasu otrzymywać kwotę 1500 złotych miesięcznie (wliczając w to obecne 500+).

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gegor
Gegor
9 miesięcy temu

Najgorsze jest to, że wychowujemy i kształcimy na nasz koszt a później te dzieci jako dorosłe wykezdżają dorabiać Zachód i nie wracaja. To marnowanie pieniędzy.
Co niektórzy wracają tylko na starość aby się leczyć znowu na nasz koszt w publicznej służbie zdrowia.

RadioMsCs
RadioMsCs
9 miesięcy temu
Reply to  Gegor

Fachowo nazywa się to zdrenaż mózgów i działa to w jedną stronę , sposobu narazie nie widzę na odwrócenie tendencji jak tylko polepszenie dobrostanu państwa ale jak ma się to odbywać za pomocą socjotechnicznych sztuczek gdzie dziś mówione jest że Polska chce wyjść z uni a jutro spęd że to my was uratujemy to życzę powodzenia .

Mlawiak
Mlawiak
9 miesięcy temu

No tak jak u mnie za sąsiadka ze wsi do miasta , ma 3 dzieci, mordę drze od rana do wieczora na nich, latają robią co chcą one leży bykiem i mordę aby drze i z moich podatków ja mam taką patolgie utrzymywać ? Patologia 500+ a teraz b dzień patolgia 1000+

Stuleja
Stuleja
9 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

Ale to już słyszeliśmy jak to straszna patologia się dzieje , teraz to będzie jeszcze gorzej bo zamiast harnasia będą pić Heinekena i jeździć na openera i takie tam.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x