Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mazowieccy terytorialsi silnym wsparciem z powietrza na granicy


FOT.DWOT


Dziewięć Grup Rozpoznania Obrazowego WOT wykorzystujących bezzałogowce FlyEye realizuje zadania w ramach operacji pk. „Silne Wsparcie”. Tylko w pierwszym miesiącu działalności na granicy platformy rozpoznawcze WOT wylatały 200 godzin realizując zadania na korzyść Straży Granicznej i sił własnych. Wśród operatorów bezzałogowców są również żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Bezzałogowce rozpoznawcze FlyEye są bardzo efektywnym narzędziem, które sprawdza się w dozorowaniu granicy, identyfikowaniu miejsc podejścia imigrantów, ich aktywności, w tym przygotowań do nielegalnego przejścia przez granicę polsko – białoruską. Dzięki kamerom dziennym oraz nocnym – termowizyjnym możliwe jest prowadzenie obserwacji przez całą dobę. Materiał rozpoznawczy jest przekazywany Straży Granicznej oraz wykorzystywany przez wojska własne. Tylko podczas pierwszego miesiąca działań Grupy Rozpoznania Obrazowego WOT wykonały 200 godzin nalotu, co stanowi aż 20% rocznego czasu nalotu zrealizowanego przez WOT w 2020 roku.

W ramach operacji pk. „Silne Wsparcie” zadania rozpoznania obrazowego z powietrza realizuje między innymi zespół delegowany z 5 Mazowieckiej Brygady OT.

Bezzałogowce FlyEye są wykorzystywane w WOT od 2019 roku. Do tej pory operatorzy wylatali już ponad dwa tysiące godzin w ramach wsparcia działań kryzysowych oraz szkoleń i ćwiczeń krajowych oraz międzynarodowych. Do zadań rozpoznawczych prowadzonych na największą skalę należy zaliczyć  kryzysowe, takie jak dozorowanie pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego, akcje przeciwpowodziowe i poszukiwawcze.

Zestawy BSP FlyEye są na wyposażeniu dwunastu brygad OT, wszystkie posiadają zdolności operacyjne do samodzielnej realizacji zadań lotniczych i prowadzenia działań rozpoznawczych w dzień i w nocy.

źródło: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wolność
Wolność
2 lata temu

Pięknie się postaraliście nieroby. Dostaliście sztandar to go pilnujcie bo wam zginie, a nie jakieś fantazje z kurwizji tu wypisujecie.
***** ***

Odwrócony
Odwrócony
2 lata temu

Niewiarygodne. Teraz to już tylko lot na Marsa .Powodzenia.

Anonimus
Anonimus
2 lata temu

A czopki do 4 liter macie chłopczyki Maciory.
J384Ć P15

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x