Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława dziesiąta na Mazowszu w programie „Czyste powietrze”


Polski Alarm Smogowy i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosiły ranking aktywności gmin w zakresie liczby wniosków złożonych do programu Czyste Powietrze. W zestawieniu za drugi kwartał 2021 roku Mława znalazła się na 10. miejscu na Mazowszu.


W II kwartale 2021 r. z terenu gminy miejskiej Mława złożono do programu Czyste Powietrze 68 wniosków. Za pośrednictwem Urzędu Miasta Mława, gdzie interesanci mogą uzyskać fachową pomoc w tym zakresie, złożono ich 50 – na łączną kwotę 801 325,50 zł. Łącznie w roku 2021 (do końca września) złożono za pośrednictwem Urzędu Miasta Mława 81 wniosków na łączną kwotę 1 297 160,71 zł.

Wnioskodawcy wnioskowali w 2021 r. o dotacje do 2 pomp ciepła, 51 kotłów gazowych, 18 kotłowni gazowych, 3 kotłów na węgiel V klasy eco, modernizacji 28 instalacji c.o., 5 mikroinstalacji fotowoltaicznych, dociepleń 31 budynków, wymiany stolarki okiennej w 19 budynkach oraz wymiany drzwi zewnętrznych i bram garażowych w 30 budynkach.

Przypomnijmy, że w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie „Czyste powietrze” można uzyskać dotacje na termomodernizację domów. Program jest skierowany do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na budowę takowych. Skupia się na wymianie starych pieców opalanych paliwem stałym na ekologiczne źródła ciepła oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych w celu efektywniejszego zarządzania energią i – co za tym idzie – efektywniejszej ochrony środowiska i naszego zdrowia.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
KKK
KKK
2 lata temu

polecam skorzystać z programu „czysty powiat” gdzie telefoniczny głos p. Klary Sobieraj udzieli niezbędnych informacji 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x