Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoły prowadzone przez mławskie starostwo realizują program za prawie 1,9 mln zł


Od maja szkoły prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Mławie realizują program pn. „Zawód drogą do sukcesu! Wsparcie uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie zawodowe z powiatu mławskiego” za prawie 1, 9 mln zł. W jego ramach nasze placówki otrzymały nowy sprzęt komputerowy, multimedialny i ma być dokupione wyposażenie doposażające klasopracownie kształcenia zawodowego.


Sprzęt o łącznej wartości 344 418,43 zł zakupiony w ramach wspomnianego projektu realizowanego w partnerstwie z Partnerem Wiodącym – Grupą Szkoleniowo Doradczą Europlus Sp. z o.o. trafił już do pracowni kształcenia zawodowego w trzech szkołach średnich.

W sumie zakupiono 48 laptopów, 32 komputery typu all-in-one, 8 projektorów, 4 urządzenia wielofunkcyjne, drukarkę 3D, kserokopiarkę, szafkę na laptopy, monitor interaktywny i tablicę interaktywną. 

Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Mławie otrzymało m.in. 30 laptopów, szafkę na laptopy, drukarkę 3D, kserokopiarkę i projektor. Natomiast Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej otrzymało m.in. 16 komputerów typu all-in-one, 5 laptopów, 6 projektorów, 3 urządzenia wielofunkcyjne i monitor interaktywny. Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 otrzymało zaś m.in. 16 komputerów typu all-in-one, 13 laptopów, urządzenie wielofunkcyjne, głośnik, tablicę interaktywną z projektorem oraz serwer plików.

Obecnie Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus opracowuje specyfikację sprzętu stanowiącego doposażenie pracowni kształcenia zawodowego tj. kielni, suwmiarek, nożyc, mikserów, kuchenek, robotów, modeli pojazdów, testerów banknotów itp. Dostawy sprzętu planowane są na październik 2021 r.

Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie zajęć z kompetencji kluczowych z przedmiotów takich jak matematyka, języki obce czy informatyka oraz przedmiotów zawodowych.

Uczniowie, biorący udział w projekcie będą mogli wziąć udział w kursach zawodowych takich jak kurs dietetyki zaawansowanej, projektowanie grafiki komputerowej czy social media. Kilkoro nauczycieli rozpocznie studia podyplomowe.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Jego celem jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia łącznie 201 uczniów z trzech szkół poprzez realizację kompleksowego programu wsparcia dla uczniów i nauczycieli obejmującego: realizację staży uczniowskich umożliwiających nabywanie kompetencji zawodowych
w rzeczywistym środowisku pracy, dodatkowych zajęć specjalistycznych dla uczniów realizowanych przy współpracy z podmiotami z otoczenia społeczno-gospodarczego, realizację dodatkowych zajęć dla uczniów w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, prowadzenie doradztwa zawodowego, doposażenie szkół w sprzęt i materiały dydaktyczne do realizacji kształcenia zawodowego oraz wsparcie rozwoju nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 maja 2021 r. do 31 grudnia 2023 roku.

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]