Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mieszkanka Mławy straciła w ten sposób ponad tysiąc złotych


Cyberoszuści i hakerzy chętnie wykorzystują niewiedzę i brak ostrożności użytkowników Internetu, posługując się miedzy innymi popularnymi portalami ogłoszeniowymi. Wysyłają gotowe linki do opłacenia przesyłki kurierskiej lub do pobrania przelewu. Pokrzywdzony logując się przez przesłany link tak naprawdę udostępnia oszustom swoje konto bankowe.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Ostatnio, mieszkanka Mławy straciła w ten sposób ponad tysiąc złotych. Na portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż dziecięce akcesoria. Odezwał się do niej zainteresowany kupnem mężczyzna. Poprosił o zamówienie kuriera na jego koszt. Wysłał link, przekierowujący na stronę usług kurierskich a następnie strony banku. Oszukana kobieta, korzystając cały czas z przesłanego linku, zalogowała się na swoim koncie w banku. Po chwili zorientowała się, że z jej konta zniknęło ponad tysiąc złotych.   Natychmiast zablokowała swoje konto bankowe. 

Policjanci z mławskiego referatu do walki z przestępczością gospodarczą ostrzegają – użytkownicy portali ogłoszeniowych są narażeni na działania oszustów, wykorzystujących niewiedzę internautów.  Korzystając z takich portali trzeba zachować szczególną ostrożność i zapoznać się z informacjami administratora, dotyczącymi działania hakerów. Zanim skorzystamy z jakiegokolwiek udostępnionego linku, należy sprawdzić, czy jest bezpieczny. Takiej weryfikacji można dokonać chociażby na stronie portalu ogłoszeniowego, w zakładce „Sprawdź link do odbioru wpłaty”.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x