Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Wybory władz i wyniki szkolnej, sportowej rywalizacji


Po rocznej przerwie spowodowanej względami sanitarnymi w sali starostwa obradował mławski Powiatowy Szkolny Związek Sportowy na VI Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym. Podczas zebrania dotychczasowy zarząd złożył sprawozdanie, wybrano nowe władze, oraz podsumowano sportową rywalizację szkół za lata 2018/2019 i 2019/2020.


Na kolejną kadencję prezesem został wybrany Edward Staniszewski. Jego zastępcami zostali Marek Jasiński i Arkadiusz Dłubisz. Funkcję sekretarza pełnić będzie Małgorzata Besser-Pawłowska, a skarbnika Adam Szymański. Członkami zarządu zostali wybrani: Mariusz Chmielewski, Michał Golian, Włodzimierz Gorczyca, Zbigniew Meredyk, Paweł Szałkowski, Jacek Szypulski,  Maciej Wiśniewski i Rafał Wośko.  Komisją rewizyjną pokieruje Katarzyna Malinowska. Delegatem PSZS na zjazd wojewódzki został Edward Staniszewski.

Wyróżnienia za 20 lat pracy w związku otrzymali: Włodzimierz Gorczyca, Marek Jasiński, Zbigniew Meredyk, Edward Staniszewski i Adam Szymański.

Jak podkreśli Edward Staniszewski w sprawozdaniu, w latach 2020 i 2021, choć były one nietypowe ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, to jednak w każdym roku szkolnym odbywały się w szkołach podstawowych i średnich zawody sportowe w 13 dyscyplinach.

Zawody powiatowe są jednocześnie eliminacjami do zawodów rejonowych, w których z powodzeniem brali udział uczniowie naszych szkół. W powiatowych zawodach brało udział 28 szkół podstawowych i 8 średnich, a uczestniczyło w nich ponad 3 tysiące uczniów. Mimo to, nadal nie wszystkie szkoły chcą uczestniczyć w zawodach sportowych.  Najpopularniejsze dyscypliny sportowe w naszym powiecie to biegi przełajowe i piłka nożna. Do dotychczasowych dyscyplin sportowych dołączył też badminton.

Do największych sukcesów mławskich sportowców w ostatnich latach możemy zaliczyć zdobyty w 2017 roku srebrny medal dziewcząt i chłopców z SP 7 w czwórboju lekkoatletycznym. Szkoła Podstawowa nr 7 została sklasyfikowana na 7. Miejscu w województwie, a SP 4 na 13.  Powiat mławski zajął 5. Miejsce na 42 powiaty na Mazowszu. Do osiągnięć ostatnich lat PSZS zalicza też złoty medal w unihokeja zdobyty przez dziewczęta z Wiśniewa, brązowy w badmintonie, zdobyty przez SP 3, srebrny medal tenisistek stołowych z ZS 1 i brązowy medal ZS 3 w badmintonie.

W mistrzostwach powiatu wśród szkół podstawowych w sezonie 2018/2019 najwięcej punktów dobyła SP w Wiśniewie, za nią uplasowały się SP 4 i SP 7. W sezonie 2019/2020 również na pierwszym miejscu znalazło się SP Wiśniewo, a SP 4 i SP 7 zamieniły się miejscami.

Wśród szkół ponadpodstawowych w sezonie 2018/2019 najwięcej punktów zdobył ZS nr 1. Za nim uplasował się ZS nr 3 i I LO. W sezonie 2019/2020 to I LO znalazło się na pierwszym miejscu, za nim ZS nr 3 i ZS nr 1.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x